Kaukėti plėšikai siautėjo dailininko J.Vienožinskio sodyboje

 (54)
Penktadienio naktį žymaus Lietuvos dailininko Justino Vienožinskio sodyboje, kurioje dar šį mėnesį ketinama atidaryti muziejų, siautėjo šaltakraujai plėšikai – į namus įsiveržę nusikaltėliai kankino menininko sūnų, jo žmoną bei pas juos paviešėti atvykusius šeimos narius.
© Corbis

„Sunku patikėti, kad tai įvyko, – sunkiai tramtydama žodžius DELFI sakė dailininko proanūkė Elena Vienožinskytė. – Nežinau, ar nusikaltėliai žinojo, kad šiandien Lietuvos Dailės Muziejuje atidaroma J. Vienožinskio darbų paroda, skirta 125-osioms dailininko gimimo metinėms atminti, o dvare, kuriame gyveno menininko sūnus, mėnesio pabaigoje bus atidarytas muziejus“.

Dailininko J. Vienožinskio (1886-1960) sodyboje Rokiškio rajone, Audronių 1-ajame kaime pastaruoju metu gyveno jo sūnus Vincentas su žmona Aldona, ketvirtadienį jų atvyko aplankyti anūkas ir dar vienas artimas giminaitis.

„Naktį namuose buvo praviras langas, matyt, nusikaltėliai per jį ir papuolė, – sakė E. Vienožinskytė. – Kai pradėjo garsiai loti šunys, senelis atsikėlė iš lovos ir nuėjo pasižiūrėti – iškišo galvą pro langą. Tada jam kažkuo smogė, ėmė smaugti... Į namus įsiveržę plėšikai mano senelį, brolį ir pusbrolį surišo, kankino, prie gerklės buvo prikišę peilį, o senelei grasino, kad degins lygintuvu – reikalavo pasakyti, kur laikomi pinigai“.

Moteris sakė, kad senelė pakluso nusikaltėliams – pasakė, kur laiko išvakarėse gautą pensiją.

„Jie tikrai turėjo žinoti, kad ji buvo gavusi pinigus, – sakė E. Vienožinskytė. – Tačiau šių pinigų jiems neužteko – reikalavo dar. Ir namuose rado 40 tūkst. Lt, kuriuos senelis šiomis dienomis ketino nunešti į banką. Iš dalies gerai, kad rado šiuos pinigus – nežinia, kuo viskas būtų pasibaigę“.

Pasak jos, nusikaltėliai iš rėmų išpjovė J. Vienožinskio paveikslus, tačiau jų nepagrobė – greičiausiai nusprendė pasitenkinti pinigais. Išeidami jie pagrobė auksinius šeimos papuošalus, XVII a. smuiką, telefonus, net nupjovė telefono laidus – kad nukentėjusieji negalėtų prisišaukti pagalbos.

Tačiau vieno mobiliojo ryšio telefono užpuolikams nepavyko rasti, todėl, kai apie 4 val. plėšikai pasišalino, nukentėjusieji išsikvietė pagalbą – medikus ir policiją.

Trys nusikaltėliai į sodybą atvyko automobiliu, ant galvų buvo užsimaukšlinę juodas kaukes, o ant rankų užsidėję pirštines. Ginklų, atrodo, jie neturėjo – grasino tik peiliu.

„Mes manome, kad jie gerai žinojo, kur ir ko važiuoja, – sakė žymaus menininko proanūkė. – Ir buvo labai įžūlūs – nors matė, kad kieme stovi trys automobiliai, tačiau vis tiek veržėsi į namus”.

Pasak jos, greičiausiai nusikaltėliai buvo ne vietiniai – jie kalbėjo „miesto akcentu“.

Dėl apiplėšimo policija pradėjo ikiteisminį tyrimą. Nukentėjusieji viliasi, kad kas nors iš kaimo gyventojų išvakarėse prie Obelių kaimo pastebėjo įtartiną automobilį bei jame buvusius asmenis, ir apie tai praneš policijos pareigūnams.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Kriminalai ir nelaimės

Klaipėdietis, į namus parsivedęs nepažįstamąją, pasigedo pinigų (5)

Į Klaipėdos policiją kreipėsi 1953 m. gimęs uostamiesčio gyventojas, kuris pareiškė, kad jam prastai baigėsi romantinis pobūvis su nepažįstamąja.

Norvegai supjaustė naujutėlį lietuvio automobilį: rasta 17 kilogramų amfetamino (45)

Norvegijoje, Kristiansando mieste dar neregėtas konfiskuotų narkotikų kiekis. Muitinėje sulaikytas lietuvis. Pjaustant jo naujutėlį automobilį buvo rasta 17 kilogramų amfetamino.

Iš „Peugeot“ liko metalo krūva, per stebuklą likęs gyvas vairuotojas puolė pareigūnus (1)

Kaune į avariją atskubėję pareigūnai buvo užpulti agresyvaus vairuotojo net du kartus. Vieną – kai atvyko padėti, kitą – kai vyrą nuvežė į ligoninę. Tokiu elgesiu vyras vietoj ligoninės lovos prisiprašė areštinės gulto.

Užgesęs BMW Žalgirio gatvėje ir potvynis Jeruzalėje (2)

It iš kibiro pilantis lietus apsėmė kelius, dėl to keičiami net viešojo transporto maršrutai, o kai kurie automobiliai tiesiog paskendo vandenyje. vaizdai iš Tuskulėnų ir Ateities gatvių Vilniuje.

Nufilmuota: policininkas vijosi nuvažiuojantį tarnybinį automobilį (4)

Filmavimo kamera automobilyje užfiksavo, kaip policininkas tarnybinį pradėjusį važiuoti tarnybinį automobilį. Incidentas įvyko praėjusį šeštadienį Ohajuje.