Vilniaus apygardos teismas pirmadienį atmetė dviejų su nusikalstama "tulpinių" gauja siejamų panevėžiečių skundus dėl kardomojo suėmimo. 33 metų Sigitas Raišelis ir 35 metų Virginijus Baltušis, kuriems pareikšti kaltinimai dėl bendrininkavimo nužudant verslininką Gediminą Kiesų, jo sūnų Valdą ir vairuotoją Alfonsą Galminą, buvo apskundę teismų nutartis, kuriomis kardomojo suėmimo terminai buvo pratęsti keliems mėnesiams.
Neseniai Vilniaus miesto 2-sios S.Raišelį leido laikyti suimtą dar mėnesį, o V.Baltušį - net 3 mėnesiams.

Abiejų kaltinamųjų skudus teismas atmetė, atsižvelgęs į jiems inkriminuojamo kaltinimo sunkumą, nusikaltimo pobūdį, besiplečiantį įtariamųjų ratą.

S.Raišelio skundas buvo nagrinėjamas atvirame teismo posėdyje, kaltinamajam nedalyvaujant. S.Raišeliui atstovavusi advokatė Loreta Guižauskienė savo ginamajam prašė paskirti švelnesnę kardomąją priemonę.

Tuo tarpu Generalinės prokuratūros prokurorė Nijolė Frolova teigė, kad S.Raišeliui yra pareikštas kaltinamas padėjus įvykdyti labai sunkų nusikaltimą, o kardomojo suėmimo pratęsimas iki kitų metų sausio 4 dienos nėra toks ilgas. Be to, per šį laikotarpį bylos tyrėjams reikės atlikti tam tikrus veiksmus.

Tuo tarpu V.Baltušio atveju mažeikiškių nužudymo bylą tiriantis Generalinės prokuratūros prokuroras Artūras Urbelis paprašė surengti uždarą posėdį.

Kaltinamasis atvežtas į teismą su ant galvos užsmauktu maišu, jį atlydėjo automatais ginkluoti ir kaukėti policijos pareigūnai.

Iš posėdžio buvo išprašyti žurnalistai ir dvi jaunos moterys, viena jų - V.Baltušio žmona. Kartu su jomis sėdėjo ir vyriškis, kuris bandė užsidengti nuo filmuojančių televizijos kamerų.

Moterys piktinosi, kad V.Baltušiui ant galvos užsmauktas maišas.

Jos ėmė garsiai reikalauti, kad kaltinamajam nuo galvos nuimtų maišą. Moterys klausė, kodėl V.Baltušis nerašo laiškų, vadino "Virgučiu".

Šis tvirtino rašęs ir siuntęs laiškus. Pareigūnams pareikalavus nutraukti pokalbį, moterys pradėjo dar labiau šaukti.

Išėjusios iš teismo salės, moterys koridoriuje sukėlė isteriją. Prieš televizijos kameras panevėžietės kūkčiodamos klausė, kas apgins jas ir jų vaikus, skundėsi jų butus šturmavusių pareigūnų elgesiu.

V.Baltušis teismui skundėsi, neva buvo sumuštas pareigūnų. Teismo posėdyje maišas buvo nuimtas nuo kaltinamojo galvos ir skundą nagrinėjusi teisėja įsitikino, kad veide nėra sužalojimo ar sumušimo žymių.

Po ilgai rengtos prokuratūros bei policijos pareigūnų operacijos paaiškėjo, kad buvusį bendrovės "Mažeikių nafta" vadovą 45 metų G.Kiesų, jo 20 metų sūnų Valdą bei 38 metų vairuotoją A.Galminą 2000-ųjų liepos 6-ąją pagrobė ir nužudė žiaurumu garsėjanti Panevėžio "tulpinių" gauja.

Už 20 kilometrų nuo Panevėžio, netoli kelio Panevėžys-Krekenava-Kėdainiai, atkasti trijų žmonių lavonai, kaip manoma - pernai dingusių mažeikiškių palaikai. Dabar jų tapatybę nustatinėja ekspertai. Vėliau buvo rasta ir daugiau palaikų - kaip manoma, mažeikiškių žudikų palaikai.

Kiesai ir jų vairuotojas dingo 2000-ųjų metų liepos 6 dieną, pakeliui iš Vilniaus į Mažeikius. Kitos dienos rytą vieno Vilniaus Laisvės prospekto namo, automobilių aikštelėje buvo rastas G.Kiesaus visureigis "Mercedes-Benz ML 320". Per keletą dienų po mažeikiškių dingimo buvo paimta per 100 tūkst. litų iš Kiesų bankų sąskaitų.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Kraupi moters išpažintis: brolis pirma pardavė kiemo draugams, o toliau prievartavo pats (160)

Nuo savo praeities ji bėgo ilgai ir baisią paslaptį slėpė ir nuo mylimųjų, ir nuo vaikų,...

Laukiniai reklamos vakarai: feisbuko žvaigždėms – savos taisyklės (26)

Praėjusią savaitę nuskambėjusi istorija, kai Lietuvos bankas viešai pabarė feisbuko...

Vilniuje sumaištis – apleistoje statybvietėje įvyko sprogimas (3)

Vilniuje, Šv. Ignoto ir Totorių gatvių sankryžoje policininkai riboja eismą. Šalia esančioje...

„Islamo valstybės“ rėmėjai švenčia: juos žudydami mes darome jų vaikams paslaugą (67)

Naujienų agentūra „Amaq“ išplatino pranešimą, kuriame rašoma, kad teroristinė organizacija...

Darbdavių patyčias kentęs jaunuolis turi svarbų patarimą siekiantiems karjeros (7)

Sezoninis darbas jaunuoliams yra puiki galimybė užsidirbti, be to, anot specialistų tai labai...

Jauniausia someljė Lietuvoje: senajai kartai alkoholis lygu girtuoklystei (10)

Jauniausia Lietuvos someljė Silvija Umaraitė jaučia, kaip auga konkurentų gretos. „Anksčiau...

Savo vestuvių šokiui A. Adamovič ir Ž. Gečas pasirinko garsųjį hitą „Despacito“ (7)

Rugpjūčio 9 dieną aukso žiedus sumainę atlikėjai Anžela Adamovič ir Žygimantas Gečas po...

Cukinija – viena vertingiausių daržovių geriausi receptai (6)

Cukinijos – mažai kalorijų turinčios daržovės. Dietologai tvirtina, kad jos pašalina iš...

Ispaniją sudrebinę teroro išpuoliai: žudikai ketino panaudoti dujas mirtininkų liemenės buvo netikros, Ieškomasis septyniolikmetis sunkvežimio vairuotojas (600)

Ispanijos pajūrio kurorte Kambrilse penktadienį paryčiais automobiliui „Audi“ įsirėžus į...