Nepilnametį sūnų, kuriam reikalingi specialūs ugdymo poreikiai, viena auginanti kaunietė Ramunė Mačiulienė turės su juo atsisveikinti 4 metams 3 mėnesiams. Taip nutarė Lietuvos apeliacinis teismas, konstatavęs, kad net ketverius metus nuo teisėsaugos besislapsčiusi kaunietė vertėsi prekyba žmonėmis bei pelnėsi iš prostitucijos, todėl turi būti įkalinta.
Ramunė Mačiulienė
© DELFI (R.Achmedovo nuotr.)

„R. Mačiulienė nei ikiteisminio tyrimo metu, nei pirmosios instancijos teisme nevertino savo poelgio neigiamai, nesikrimto dėl padarytų veiksmų ir nesistengė sušvelninti nusikalstamos veikos padarinių, nukentėjusiųjų neatsiprašė, net neapgailestavo, kad taip nutiko“, – trijų teisėjų kolegija pažymėjo, kad šios aplinkybės rodo nuteistosios abejingumą jos padarytai nusikalstamai veikai.

Anot teisėjų, nuo teisėsaugos 2011-2015 m. pasislėpusi ir viena auginusi nepilnametį sūnų R. Mačiulienė ypatingai akcentavo, kad negali būti įkalinta pataisos namuose, nes neturi kam palikti ypatingos priežiūros reikalaujančio sūnaus.

„Vaiko raida ji susirūpino, kai jam sukako 8 metai, kai nuteistoji po 5 metų ryžosi nebesislėpti nuo ikiteisminio tyrimo pareigūnų ir teismo“, – teisėjai nurodė, kad nuteistoji šiuo metu dirba vienoje bendrovėje, jos darbas yra susijęs su kelionėmis į Vokietiją, tačiau tai esą netrukdo palikti vieno vaiko.

Lietuvos apeliacinio teismo nutartis, kuria paliktas galioti Kauno apygardos teismo nuosprendis, įsiteisėjo iš karto nuo jo paskelbimo, todėl R. Mačiulienė jau netrukus turėtų būti pakviesta atvykti atlikti jai skirtos bausmės. Tiesa, moteris dar teismo verdiktą galės skųsti kasacine tvarka Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

Už grotų šiuo metu yra ir R. Mačiulienės sutuoktinis Julius Mačiulis – už prekybą žmonėmis teismas jam yra skyręs beveik 7 metų laisvės atėmimo bausmę.

R. Mačiulienė buvo nuteista dėl tų pačių nusikaltimų, kaip ir jos vyras – jie dar 2009 m. pavasarį pasiūlė trims aštuoniolikmetėms merginoms vykti į Vokietijoje esantį viešnamį dirbti prostitutėmis. Kai šios sutiko, porelė juos nugabeno ir įdarbino Sendeno miesto viešnamyje „Platinum Senden“.

Seksualines paslaugas pasilinksminimo namuose teikusios lietuvaitės buvo populiarios, todėl sąvadautojai panoro iš viešnamio gauti didesnę pelno dalį. Kartą jie atvežę vieną merginą pareikalavo, kad viešnamio valdytojas sumokėtų daugiau nei iki šiol, tačiau šiam nesutikus, sąvadautojai pareikalavo, kad čia dirbančios merginos susirinktų daiktus.

„Išvažiuojame kitur“, – sakė vienas sąvadautojų.

Merginos nesutiko, todėl prieš jas buvo panaudota psichinė prievarta – joms buvo grasinama, kad bus sumuštos, o apie jų darbą sužinos šeimos nariai, taip pat esą apie jų darbą Lietuvos spaudoje bus paskelbti įvairūs straipsniai. Tačiau net ir tada merginos nepakluso sąvadautojų reikalavimams – jos norėjo likti viešnamyje, kuriame nesiskundė nei darbo, nei gyvenimo sąlygomis.

Merginas į Vokietiją atvežusi porelė taip lengvai nepasidavė – vieną naktį jie atvažiavo į viešnamį ir dvi merginas išsivežė per prievartą. Tiesa, jos dar bandė priešintis, tačiau buvo sumuštos, taip pat bauginamos, jog bus parduotos kaip lėlės rusų mafijai, o tada ir baigsis jų, princesių, gyvenimas.

Į vieną nuomojamą butą, kuriame buvo laikoma dar viena lietuvaitė, merginas nuvežę sąvadautojai iš jų atėmė pasus, mobiliuosius telefonus ir pinigus, kuriuos jos buvo uždirbusios. Maža to, merginos buvo priverstos pasirašyti skolos raštelius – esą yra skolingos po 5 tūkst. eurų.

Nelaisvėje laikomos prostitutės taip pat buvo kankinamos elektros laidais – viena neatlaikiusi įtampos nusprendė nusižudyti – du kartus peiliu sau dūrė į krūtinę. Laimei, ją išgelbėjo medikai, tačiau vėliau, išleista iš ligoninės, ji vėl atsidūrė sąvadautojų rankose.

Merginos patyrė tikrą pažeminimą ir smurtą – kai atsisakė paklusti savo sąvadautojams, buvo kankinamos: nukirpę elektros laidą nusikaltėliai vieną jo galą įjungė į tinklą, o kitu lietė aukų kūnus: vienai buvo nudeginta šlaunis, kitai – krūtis.

Vienai merginai pavyko iš vergovės išsivaduoti – ji susisiekė su tėvais, kurie atvažiavo į Vokietiją ir ją išsivežė į namus.

Tuo metu kitos dvi kaunietės buvo įdarbintos viešnamyje „Love Palace“ – už tai sąvadautojams klubo šeimininkai atseikėjo solidžią sumą. Tačiau net ir tada merginos negalėjo ramiai gyventi – jas visą laiką stebėjo tie patys sąvadautojai, kurie iš jų atimdavo visą uždarbį. Čia jos dirbo apie dvi savaites, kol galop nusprendė pranešti apie neteisėtus sąvadautojų veiksmus.

Padarinius merginos jaučia iki šiol – nors nuo nusikaltimų praėjo 7 metai, jų kūnai yra nusėti randais.

Kaip pažymėjo sąvadautojų bylą išnagrinėję teisėjai, nusikaltimai buvo padaryti pasirinkus ypač pažeidžiamas aukas – merginos buvo ką tik sulaukusios pilnametystės, atvykusios į Kauną mokytis, nedirbančios, neturinčios lėšų pragyventi, turinčios problemų bendraujant su tėvais.

Dėl prekybos žmonėmis nuteista R. Mačiulienė ne tik nepripažino kaltės, aiškino, kad apie savo „žiaurumą“ sužinojo tik iš žiniasklaidos, o nusikaltimų ji esą nedarė.

„Tuo metu nuo J. Mačiulio laukiausi vaiko, buvau kartu su juo, tačiau matydama jo agresiją, bijojau prieštarauti, – aiškino ji. – Aš visada bandžiau ginti merginas nuo smurto, prašydavau jų nemušti, nes joms dar reikės dirbti“.“

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Ar kada susimąstėte, kaip iš tiesų dirba „Palangos bobutės“ (34)

300 kvadratinių metrų dydžio butas vasarai Palangoje jau atgyvena, sako „Ober-Haus“ Vakarų...

Kaip iš tikrųjų atrodo gyvenimas Rusijos glūdumoje (27)

Švintant saulei Jevdokimovas, kaimas Rusijos glūdumoje, tingiai bunda iš miego ir nyra iš trobas...

Naktinis reidas Vilniuje: nepilnametis prie vairo ir nuo dėmesio į krūmus sprukęs doras jaunuolis

Naktinis reidas Vilniuje prasidėjo iškart pričiuptais dviem vairuotojo pažymėjimų...

Po lietaus dalis sostinės gyventojų liko be elektros (29)

Į DELFI redakciją šeštadienio vakarą kreipėsi vilnietis, kurio teigimu, pusė sostinės...

Pridarytas klaidas išvardijęs D. Adomaitis pasiūlė priprasti prie tokio L. Lekavičiaus žibėjimo specialiai Krepšinis.lt iš Rygos (82)

Lietuvos krepšininkai galėjo savo kailiu patirti, kokį potencialą turi ši „auksine karta“...

Nematomi žvalgybininkų karai, pinigai ir naujas ginklas – moterys (86)

Mečys Laurinkus – pirmasis Nepriklausomos Lietuvos žvalgybos vadas. Koks šio profesionalo...

Latvijos talentų nesulaikiusi Lietuvos rinktinė kapituliavo Rygoje (1125)

Kontrolinėse rungtynėse Rygoje Europos čempionatui besirengianti Lietuvos rinktinė pralaimėjo...

Kaip iš siaubo filmo: Baltimorės monstras pardavinėjo aukų kūnus užkandinėje (53)

Neseniai mirė žudikas maniakas Josephas Roy’us Metheny’is, dažnai vadinamas Baltimorės...

Profesinė liga baigėsi kankinimo prietaisą primenančiame vežimėlyje (85)

Lazdomis varomas invalido vežimėlis . Kai kam jis panašus į kankinimo prietaisą, bet vos...

Atrodo paprasta, bet efektyvu: kaip miestai gelbėjasi nuo nepakeliamos kaitros (5)

Didmiesčiai visame pasaulyje ieško būdų, kaip išgyventi vasarą ir išsaugoti gyvybes. Kovoje su...