Japonijoje pasikartojo ugnikalnio išsiveržimas

 (1)
Maždaug 5 tūkstančiams žmonių, kurie buvo apgyvendinti sporto salėse bei slėptuvėse, buvo leista trumpam sugrįžti į namus, o autobusai vežiojo nuvargusius šeimas atsigauti prie karštų vandens versmių.

Seisminis aktyvumas vietovėje aplink ugnikalnį šiaurinėje Hokaido saloje sekmadienį kiek nurimo. Meteorologijos agentūros teigimu, devintą valandą ryto vietos laiku buvo užregistruoti 26 požeminiai smūgiai, prieš tai per tris paras vietovę sudrebino 2433 nestiprūs požeminiai smūgiai - juos galima buvo užfiksuoti tik seismine įranga.

Pirmą kartą ugnikalnis išsiveržė penktadienį, o antrasis didesnis išsiveržimas užfiksuotas šeštadienį paryčiui. Kalno šlaituose iš naujai susidariusių plyšių kilo pelenų, garų ir uolienų stulpai.

Maždaug 3300 karių, pasitelkę sraigtasparnius, šarvuočius bei kitą gelbėjimo įrangą, yra pasirengę blogiausiam ugnikalnio išsiveržimo scenarijui, tačiau kol kas jiems tenka tiekti evakuotiems gyventojams maistą, vandenį bei antklodes.

Pranešimų apie sužeistuosius nėra, o vietos žiniasklaida negaili pagyrimų vyriausybei, kuri sugebėjo operatyviai ir ryžtingai imtis atsargumo priemonių.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Kriminalai ir nelaimės

Po problemų šeimoje nutarė gėdingai atsipalaiduoti: tai – mano gyvenimo tragedija (16)

Žalingų įpročių neturintis ir sveiką gyvenseną propaguojantis 39 metų vilnietis Artūras Čivilis po šeimoje kilusių problemų nutarė atsipalaiduoti, tačiau vyras pasirinko tokį būdą, kuris kitus turėtų mažų mažiausiai šokiruoti.

Vilniuje prieš eismą išvažiavęs girtas vairuotojas sukėlė avariją (28)

Antradienio vakarą į Vilniaus pakraštyje įvykusią avariją skubėjo policijos pareigūnai ir medikai. Įvykio vietoje paaiškėjo, kad avarijos kaltininkas neblaivus.

Sakė, kad nieko draudžiamo neturi, tačiau muitinės pareigūnai vis tiek ėmė ardyti automobilius (12)

Vilniaus teritorinės muitinės kelio postuose stringa kontrabandininkų automobiliai – pastarosiomis dienomis keliuose užsieniečių automobiliuose muitininkai aptiko nelegaliai gabentų cigarečių už beveik 26 tūkst. eurų.

Garsusis bėglys M. Jonkus – vėl nerimsta: nesiekiau praturtėti iš mirties (19)

Klaipėdos verslininką Vilmantą Dundulį nušovęs ir iš jo šaunamąjį ginklą pagrobęs klaipėdietis Marius Jonkus, kuris šį pavasarį išgarsėjo pasprukęs iš Vilniaus ligoninės, prarado bet kokias viltis įrodyti, kad itin sunkų nusikaltimą padarė ne tyčia, kaip nustatė teismas, o tai esą įvyko dėl neatsargumo.

„Agurkinių“ gaujos narys atsidūrė Švedijos kalėjime ir neteko beveik 29 tūkst. Eurų (11)

„Agurkinių“ bylą nagrinėti ketinęs teismas vėl nesulaukė vieno kaltinamojo, kurį yra paleidęs už įspūdingą užstatą. Paaiškėjo, kad vyras ne tik spruko iš Lietuvos, bet spėjo „pasižymėti“ ir Švedijoje.