Daugiau kaip milijoną litų iš „NORD/LB“ (dabar „DnB NORD“) banko sugebėję pasisavinti Kauno ir Ukmergės gyventojai gali ilgam atsidurti už grotų. Vilniaus apygardos prokuratūra pirmadienį teismui pasiūlė apsukrius sukčius įkalinti iki 6 metų bei priteisti pavogtus pinigus.
Pinigai
© DELFI (D.Augūnaitės nuotr.)
Vilniaus miesto antrasis apylinkės pirmadienį baigė nagrinėti banką apkvailinti sugebėjusių Ukmergės rajone gyvenusio 58 metų šešis kartus teisto Valdemaro Jablonskio, 22 metų ukmergiškio Luko Kokmanto bei 30 metų Rumgaudo Šimkaus baudžiamąją bylą. Valstybinį kaltinimą palaikantis Vilniaus apygardos prokuroras Linas Kuprusevičius mano, kad teisminio nagrinėjimo metu pavyko įrodyti kaltinamiesiems inkriminuojamą sukčiavimą bei disponavimą suklastotais dokumentais.

„Be to, kaltinamieji teisme pripažino savo kaltę“, - pabrėžė L. Kuprusevičius. Kadangi nepavyko nustatyti, kas tiksliai suorganizavo aferą, prieš teismą stoję kaltinamieji įvardyti kaip nusikaltimo vykdytojai.

Prokuroras R. Šimkų pasiūlė nuteisti 6 metams, o L. Kokmantui bei V. Jablonskiui skirti po 5 metus ir 9 mėnesius laisvės atėmimo, bausmę atliekant pataisos namuose. Be to, teismo prašoma įpareigoti vyriškius atlyginti „NORD/LB“ padarytą žalą, nors kaltinamieji jokio turto neturi.

Bankas nori prisiteisti ne tik pasisavintus ir iki šiol nerastus 1 mln. 136 tūkst. 206 litus, bet ir 500 tūkst. Lt neturtinę žalą. Be to, pinigus praradęs „NORD/LB“ iš kaltinamųjų siekia prisiteisti palūkanas už pasisavintus pinigus.

Bankui atstovaujančio advokato pageidavimu uždarame posėdyje bylą išnagrinėjęs teismas nuosprendį ketina skelbti spalio viduryje.

Batų parduotuvėje pavogė dokumentus

Vieno kaltinamojo – R. Šimkaus, pravarde „lenkas“, laukia dar vienas teismo procesas. Dėl sukčiavimo kauniečio net apie 10 metų ieškojo pareigūnai – jis gyveno prisidengdamas svetimomis pavardėmis. Per kratą jo namuose buvo rasta keliolika suklastotų asmens dokumentų.

Ikiteisminio tyrimo metu buvo nustatyta, kad kaunietis Leonardas L. dar 2003-iaisiais kreipėsi į giminaitį Algimantą P. ir paprašė padėti atkurti nuosavybės teises į Kaune, Pramonės prospekte esantį 0,23 ha žemės sklypą. Netrukus pas notarą buvo patvirtinti dokumentai, kuriais Leonardas L. suteikė įgaliojimus veikti giminaičiui sklypo atgavimo bei pardavimo reikaluose.

2005-ųjų Kauno viršininko administracija Leonardui L. sklypą grąžino, o maždaug po pusmečio buvo pasirašyta preliminari sklypo pardavimo sutartis su vienu pirkėju. Netrukus Registrų centras Algimantui P. išdavė visus giminaičio sklypo dokumentus, kuriuos su banko ir kitais dokumentais, laikytais portfelyje, nenustatytas asmuo pavogė, kai Algimantas P. vienoje Kauno parduotuvių matavosi batus.

Apie vagystę buvo pranešta policijai, bet dokumentų nepavyko rasti. Netrukus sklypą jo savininkas pardavė, į jo sąskaitą banke buvo pervesti pinigai - 1 mln. 142 tūkst. Lt.

Giminaičio vardu veikęs Algimantas P. banke sudarė mėnesiui terminuoto indėlio sutartį, tačiau po mėnesio atėjęs į banką sužinojo, kad pinigai yra nuimti.

Pažintis prasidėjo gėjų klube

Už grotų teismo laukęs L. Kokmantas tyrimo metu pasakojo, kad 2006-ųjų pradžioje sostinės gėjų klube „Men's Factory“ susipažino su „lenku“, kurio nei vardo, nei pavardės nežinojo. Šis pasiūlė užsidirbti pinigų – tiesiog tereikėjo surasti maždaug 60 metų vyriškį.

Ukmergiškis teigia autobusų stotyje suradęs vieną vyrą, tačiau kai šis suprato, kad bus įveltas į aferą, pabėgo. Netrukus L. Kokmantas alaus bare susipažino su V. Jablonsku. Už 30 litų jis sutiko atvažiuoti į Vilnių.

Čia vyriškis buvo nuvežtas nufotografuoti į fotoateljė. Pagal jas buvo padaryti du suklastoti pasai – Leonardo L. ir Algimanto P. vardais.

Pasinaudojus suklastotais dokumentais iš pradžių buvo bandoma žemės sklypą užstatyti nekilnojamojo turto agentūroje, bet kai paaiškėjo, jog sklypas jau parduotas, aferos organizatoriai ėmė ieškoti už sklypą gautų pinigų.

Į Kauno 12-ąjį notarų biurą nuvežtas V. Jablonskas prisistatė Leonardu L. ir paprašė surašyti įgaliojimą, kuriuo suteikė Algimantui P. veikti šio vardu. Kai įgaliojimas buvo įformintas, Leonardu L. prisistatęs vyriškis už jį pasirašė Notarinių veiksmų registre.

„Hansabankas“ išmokėjo beveik 3 tūkst. Lt.

Su suklastotais dokumentais – per bankus

Tada su suklastotais Algimanto V. ir Leonardo L. dokumentais V. Jablonskas ėjo per bankus ir ieškojo, kuriame yra atidaryta sąskaita ir laikomi už sklypą gauti pinigai.

Iš pradžių „Hansabanke“ buvo rasta Leonardo L. vardu atidaryta sąskaita. Suklastotą pasą pateikęs ir gavęs išrašą iš sąskaitos po kelių dienų V. Jablonskas nuėmė visus pinigus – 2 972 Lt (vėliau šiuos pinigus bankui turėjo grąžinti juos išmokėjusi kasininkė, kuri byloje pripažinta nukentėjusiąja).

Po kiek laiko V. Jablonskui pavyko išsiaiškinti, kad Algimanto P. vardu „NORD/LB“ banke yra atidaryta sąskaita, kurioje laikomi už sklypą gauti pinigai. Per du kartus su suklastotu dokumentu šešis kartus teistas ukmergiškis nuėmė 190 tūkst. Lt.

Kad nekiltų įtarimų, netrukus jis „Parex“ banke atsidarė sąskaitą, į kurią pervedė „NORD/LB“ likusią sumą – beveik milijoną.

Už darbą „lenko“ nurodymu V. Jablonskas gavo 5 tūkst. litų, be to, keletą kartų jam buvo išmokėta po keliasdešimt litų maistui. Be to, vyriškiui buvo nupirkti nauji drabužiai bei odekolonas.

L. Kokmantas už tarpininkavimą prisipažino gavęs 10 tūkst. Lt. Kiti pinigai buvo perduoti „lenkui“, o šis tikina juos atidavęs aferos organizatoriams.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Japoniją pribaigė ne atominė bomba, o Stalino sprendimas? (278)

Šiemet buvo minimos 72-osios Hirosimos bombardavimo metinės. JAV branduolinio ginklo panaudojimas...

R. Sadauskas-Kvietkevičius. Liūdnas teroristų likimas (34)

Terorizmas nekeičia pasaulio ir tai labiausiai erzina pačius teroristus, kurie bando įsivaizduoti,...

Patarimai ruošiantis dviračių žygiui ar maratonui: kai ko galite pasimokyti ir iš vaikų

Skaudančios kojos, varvantis prakaitas ir nuo sėdynės geliančios kirkšnys – taip gali atrodyti...

Darbas, kuriame jaunystė – abejotinas privalumas

Tarp jaunų parlamentarų rinkėjai dažniausiai mini didžiųjų partijų lyderius, o kiti jauni...

Gelbėtojai įspėja: šeštadienį vakare siaus škvalas, stambi kruša (17)

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas informuoja, kad šeštadienį šalį siaubs audra.

Atgijęs Latvijos krepšinis: auksinė karta – pakeliui į šlovės olimpą specialiai Krepšinis.lt iš Rygos (120)

Latvija prieš Lietuvą. Rungtynės Rygos arenoje, į kurias bilietai ištirpo akimirksniu. Akistata,...

Nemaitonių kaime – tragiška nelaimė: prie namų nuskendo du vaikai papildyta 19.39 (85)

Šeštadienį Kaišiadorių rajone esančiame Nemaitonių kaime mirė du mažamečiai. Prie namų...

Kovos su terorizmu ekspertas: ruoškimės, tuoj teroristai panaudos naują ginklą (277)

Ateityje teroristų ginklu dideliuose Europos miestuose gali tapti valdomi dronai su sprogmenimis. Tai...

Klaidinantys vėžio simptomai vos nepražudė jaunos moters

31 metų britė, kurią nuolat vargino pilvo pūtimas , ragina neignoruoti iš pirmo žvilgsnio...

„Karklės“ dalyvių stilius traukė akį: išsiskyrė keisčiausiais įvaizdžiais (6)

Vainikuoti 2017 metų vasarą ir ištraukti iš spintos dar nespėtus pademonstruoti stilingus...