Dingusios ar pagrobtos iš Plungės į Vilnių vykusios Ievos Strazdauskaitės paiešką vykdantys Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnai pagaliau prabilo, tačiau iškart perspėja: gerų žinių nėra.
© DELFI / Kiril Čachovskij

Policijos departamento vadovas Linas Pernavas patikino, kad tyrimas labai intensyvus. Apžiūrėti didžiuliai plotai. Dirba šimtai pareigūnų iš visos Lietuvos komisariatų, nemažai jų aukoja miegą ir poilsį, kad tik surastų merginą. „Dirba ištisomis paromis. Kai kurie išsekę po bemiegių naktų“, - sakė policijos vadovas.

„Tikime, kad ji gyva ir mums pavyks ją surasti“, - sakė L. Pernavas.

Vos prasidėjusiai paieškai vadovavęs L. Pernavas patikslino, kad telefono ryšys nutrūko 18.40 val. Paskutinis, anot jo, I. Strazdauskaitės balsą girdėjo jos draugas.

L. Pernavas patikino, kad merginos maršrutas buvo į Vilnių, jai niekur nereikėjo apsisukti, tačiau ji apsisuko. Lietuvos kriminalinės policijos biuro viršininkas Rolandas Kiškis teigia, kad Jonavos rajone surastas automobilis nesmarkiai apgadintas per eismo įvykį. Tačiau išdaužtas langas su tuo nesusijęs - automobilio galinėje dalyje esantį nedidelį langą išdaužė pareigūnai tam, kad galėtų atidaryti bagažinę, nes nuogąstauta, jog ten gali būti uždaryta mergina.

Anot R. Kiškio, kuro automobilyje buvo nedaug, nors važiuoti jis dar galėjo.

Tai, kad draugas itin greitai pasigedo I. Strazdauskaitės ir iškart kreipėsi į policiją (kai kuriems buvusiems teisėsaugininkams tai atrodo keista), policijos vadovams nuostabos nekelia.

Pirminėje policijos išplatintoje informacijoje pirmadienį ryte buvo minima, kad kraujo pėdsakų automobilyje nerasta. Ketvirtadienį policijos vadovai atsisakė atsakyti į klausimą, ar automobilyje rasta kraujo.

„Dar negalime pasakyti, ar nusikaltimas suplanuotas, ar buvo spontaniškas. Iki šiol tyrimas atliekamas dėl neteisėto laisvės atėmimo, - sako R. Kiškis. - Nėra duomenų, kad ji būtų turėjusi kokių nors asmeninių ar psichologinių problemų“.

Viešai pasirodė ir dar viena intriguojanti versija: mergina galėjo vežti kažką vertingo savo automobiliu, o pagrobimas esą galėjo įvykti būtent dėl jos gabentų daiktų ar pinigų. Pareigūnų komentaras šią versiją dar labiau sustiprino.

„Taip, kai kurių daiktų buvo, plačiau nekomentuosim“, - sakė R. Kiškis. Jis atsisakė nurodyti, ar tie daiktai buvo labai vertingi.

DELFI žiniomis, mergina neturėjo pervežti nieko, kas būtų tiesiogiai susiję su jos darbu. Įmonės, kurio dirba mergina atstovai patikino, kad jos pareigos nėra susijusios su prekių pervežimu ar pristatymu.

Išpirkos klausimas paneigtas. Anot pareigūnų, tėvai, jų žiniomis, nesulaukė išpirkos reikalavimo, tad Plungės policijos vadovo pačią pirmą dieną iškelta versija patvirtinama: jei įvykdytas nusikaltimas, tai mergina pagrobta ne dėl išpirkos.

Tėvų pasiūlyta premija už informaciją, anot policijos vadovų, yra jų pačių iniciatyva.

Pasak L. Pernavo, I. Strazdauskaitės telefono pareigūnai nerado, nes vietovės apžiūrą pradėjo nuo tos vietos, kur rastas automobilis. Policija dėkinga piliečiui, autostradoje radusiam telefoną. Pareigūnai nekomentuoja, ar rastame telefone aptikta informacija reikšminga tyrimui.

„Kol nenustatyta kitaip, galvojame, kad mergina gyva“, - sakė R. Kiškis.

Pareigūnai dar kartą prašo piliečių pagalbos. Policija kreipiasi į žmones, kurie nuo kovo 5 d. (sekmadienio) 16 val. iki kovo 6 d. (pirmadienio) 7 val. ryto važiavo šiomis atkarpomis ir turi vaizdo registratorių įrašus: Kaunas–Elektrėnai, Elektrėnai–Kaišiadorys, Kaišiadorys–Jonava, Jonava–Kėdainiai. Jei dar išsaugota vaizdo registratorių to vakaro medžiaga, policijai reikia ne įrašų, o pačių vaizdo registratorių.

DELFI primena, kad merginos paieškos vyksta nuo sekmadienio, kai apie 21.00 val. policija gavo pranešimą, kad tamsiai rudos spalvos automobiliu „Audi A7“ apie 16.30 val. iš Plungės į Vilnių išvažiavo Ieva Strazdauskaitė (gimusi 1991 m.). Pranešta, kad mergina dingo pravažiavusi Kauną: kaip nurodė jos draugas, dingo – dingo ryšys, vėliau telefonas buvo išjungtas.

Apie 01.30 val., I. Strazdauskaitės automobilis surastas Jonavos rajone, netoli Žeimių miestelio esančiame miške. Policija informavo, kad bylą tiria kaip asmens pagrobimą (pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 146 str. 2 d. - dėl neteisėto laisvės atėmimo),
nei automobilyje, nei netoliese merginos nebuvo. Imta analizuoti važiavimo kryptis, ieškoma merginos daiktų.

Dieną šukuotos Vilnius-Kaunas magistralės pakelės. Rasta I. Strazdauskaitės asmeninių daiktų. Susibūrė ir savanorių grupės, kurios stengiasi padėti policijai surasti merginą ir sugrąžinti ją artimiesiems.

Antradienį vadovavimą tyrimui perėmė Lietuvos kriminalinės policijos biuras ir Generalinė prokuratūra. Dingusios merginos tėvai išplatino pranešimą, kad žmonės, kurie turi svarbios informacijos, sulauks atlygio - 10 tūkstančių eurų.

I. Strazdauskaitės draugo tėvas subūrė apie pusšimtį „Plungės lagūna“ darbuotojų, kurie Jonavos rajone dar kartą šukavo atkarpą tarp Žeimių ir Liepių Jonavos rajone. Iš Pasienio aviacijos rinktinės pakilo sraigtasparnis (skelbta, kad anksčiau to padaryti neleido oro sąlygos).

Tą pačią dieną liudininkai nufotografavo I. Strazdauskaitės automobilį „Audi“. Jis autovežiu buvo gabenamas iš Kauno į Vilnių. Liudininkai teigė, kad automobilis apgadintas, panašu, kad po avarijos.

Trečiadienis, kovo 8 d., savanoriai iš Jonavos susibūrė dar kartą išnaršyti vietovę, kur buvo aptiktas I. Strazdauskaitės vairuotas automobilis „Audi A7“. Kėdainių rajone paiešką vykdė gausios policijos pajėgos su kinologų sekliais.

Asmenis, mačiusius merginą, žinančius galimą jos buvimo vietą ar turinčius tyrimui reikšmingos informacijos, prašome nedelsiant pranešti Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnams telefonu (8 37) 303 450 arba bendruoju pagalbos telefonu 112.

Ievos Strazdauskaitės galimo kelionės maršruto žemėlapis
Ievos Strazdauskaitės galimo kelionės maršruto žemėlapis


Ievos Strazdauskaitės paieška
Ievos Strazdauskaitės paieška
© DELFI montažas


I. Strazdauskaitės paiešką vykdantys pareigūnai: kai kuriuos daiktus vežė
© Rinkos aikštė


I. Strazdauskaitės paiešką vykdantys pareigūnai: kai kuriuos daiktus vežė
© Stopkadras / DELFI.TV


I. Strazdauskaitės paiešką vykdantys pareigūnai: kai kuriuos daiktus vežė
© Kauno aps. VPK
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Profesinė liga baigėsi kankinimo prietaisą primenančiame vežimėlyje (15)

Lazdomis varomas invalido vežimėlis . Kai kam jis panašus į kankinimo prietaisą, bet vos...

Japoniją pribaigė ne atominė bomba, o Stalino sprendimas? (443)

Šiemet buvo minimos 72-osios Hirosimos bombardavimo metinės. JAV branduolinio ginklo panaudojimas...

Vasarą keiksnoja, o ji Palangai jau atseikėjo daugiau pinigų (1)

Ši vasara, kaip ir kitos, Palangos miesto rinkliavų centrui (PMRC) yra darbinga, sako PMRC...

Patarimai, kaip išmesti kuo mažiau maisto

Maisto švaistymas – viena opiausių problemų visame pasaulyje. Nors milijonai žmonių planetoje...

Gyvai / Intriguojanti kaimynų akistata: Latvija – Lietuva (82)

Kontroliniame trijų komandų turnyre Rygoje akis į akį stoja dviejų Europos čempionatui...

Artėjančios karinės pratybos gali vėl pakurstyti įtampą Korėjos pusiasalyje (1)

Šiaurės Korėja i ir Jungtinėms Valstijoms apsikeitus piktais grasinimais imtis karinių veiksmų,...

Kirpėja 13 valandų tvarkė paauglės plaukus ir padarė stebuklą

Viena kirpėja Jungtinėse Valstijose atsisakė nuskusti itin susivėlusius depresijos kamuojamos...

Patarimai ruošiantis dviračių žygiui ar maratonui: kai ko galite pasimokyti ir iš vaikų

Skaudančios kojos, varvantis prakaitas ir nuo sėdynės geliančios kirkšnys – taip gali atrodyti...

Gelbėtojai įspėja: šeštadienį vakare siaus škvalas, stambi kruša (46)

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas informuoja, kad šeštadienį šalį siaubs audra.

Ar vyrų vaisingumui tiksi biologinis laikrodis? (4)

Daugelį metų tvyrojo įsitikinimas, kad moterų kiaušialąstės sensta, o spermatozoidai – ne....