Į Vilniaus miesto apylinkės teismą sekmadienį vienas po kito buvo vežami įtariamieji dėl Ievos Strazdauskaitės nužudymo. Jų veidai vis dar slepiami, o tapatybės viešai neskelbiamos. Sekmadienį DELFI pavyko susisiekti su kelių įtariamųjų artimu giminaičiu. Jis atskleidė dar daugiau detalių apie giminaičius ir paaiškino, kad nusikaltimą įvykdė ne broliai, o vadinamoji brolija.
DELFI koliažas
© DELFI

DELFI šeštadienį pranešė, kad vienas iš galimų įtariamųjų socialiniame tinkle rašė: „Jūs turit armiją, aš turiu brolius“. L. Pernavas „Lietuvos ryto“ televizijai sakė kad, tie broliai kartu ir uždaryti, bei įvardijo, kad pareigūnų armija šiai dienai yra stipresnė.

Pakalbinus įtariamuosius gerai pažįstantį artimą žmogų, panašu, kad šiuo metu suimti įtariamieji yra ne broliai, o rusų vadinama brolija. Tai gali būti artimi žmonės, kurių gali ir nesaistyti kraujo ryšys.

„Taip, vienas iš tų asilų yra mano brolis, ir nereikia ant visų čigonų stumti“, – dar šeštadienį DELFI portalui sakė Tomas (vardas pakeistas).

Sekmadienį pradėjus pokalbį su Tomu, jis nieko neklaustas rėžia: „Jeigu gyvenčiau Lietuvoje, nežinau ar galėčiau išvesti vaikus į lauką. Feisbuke man rašo grasinančias žinutes ir sako, kad užmuš. Ne tik mane, kad užmuš visus čigonus.“

Taip, vienas iš tų asilų yra mano brolis, ir nereikia ant visų čigonų stumti.

DELFI kalbintas Tomas jau beveik dešimt metų gyvena Didžiojoje Britanijoje. Vyro teigimu, jis yra vieno iš įtariamųjų brolis, kito – pusbrolis. Tomas patvirtina, kad keturis įtariamuosius tikrai sieja giminystės ryšiai.

Vyro balsas virpa, jam sunku rinkti žodžius. Tomas neslepia didelio skausmo dėl to, ką sugebėjo padaryti jam artimi žmonės. „Aš jų neteisinu...Vienas – mano brolis, kitas – pusbrolis.“

Tomas papasakojo, kad jo brolis taip pat kelis metus dirbo Didžiojoje Britanijoje, tačiau vėliau grįžo į Lietuvą. Anot vyro, grįžęs į Lietuvą brolis pradėjo valkatauti, nieko neveikė. Tomas broliui ir jo šeimai siuntė pinigus, norėjo paremti. Įtariamasis turi mažą dukrytę, kurios krikštatėviu jau šį birželį turėtų tapti DELFI pašnekovas. Jo teigimu, su broliu palaikė artimus santykius. „Kaip jis, kurmi, taip galėjo padaryti, aš jį mylėjau, juo rūpinaus“, – sakė Tomas.

Kalbintas vyras prasitarė, kad jo brolis, kuris įtariamas I. Strazdauskaitės nužudymu, buvo teistas, tačiau paleistas lygtinai.

Anot pašnekovo, jis apie įvykį sužinojo penktadienį vakare, vyras buvo darbe. „Man net plaktukas iš rankų iškrito, negalėjau tuo patikėti, nebegalėjau dirbti,“ – nuoskaudą liejo įtariamųjų giminaitis.

Paklaustas, ar dar nebendravo su savo šeima, Tomas sakė, kad ne: „Ne, nebendravau...Gal vėliau paskambinsiu tėvui, paklausiu kaip jaučiasi.“

Kvaila būtų galvoti, kad tai buvo tik mašina. Mašina yra tik metalo gabalas. Padalinus sumą iš keturių ar šešių asmenų ir įvertinus faktą, kad ji yra vogta, nusikaltėliai pasidalintų vos po kelis tūkstančius eurų. Manau, kad tai buvo užsakyta žmogžudystė.

Pašnekovo pasiteiravome apie jam žinomų įtariamųjų asmenų portretus. Apie vieną jų Tomas pasakė: „Negaliu patikėti, jis negalėtų net musės nuskriausti, lėtapėdis.“ Kitas įtariamasis, pasak pašnekovo, galėtų padaryti nusikaltimą, jis drąsus, jam reikia tik paskatinimo.

Paklaustas, ar jo manymu, nusikaltimo priežastimi galėjo būti prabangus automobilis, Tomas nedvejodamas atsako: „Kvaila būtų galvoti, kad tai buvo tik mašina. Mašina yra tik metalo gabalas. Padalinus sumą iš keturių ar šešių asmenų ir įvertinus faktą, kad ji yra vogta, nusikaltėliai pasidalintų vos po kelis tūkstančius eurų. Manau, kad tai buvo užsakyta žmogžudystė.“

Tomas piktinasi Feisbuke sklindančiais komentarais ir žinutėmis apie romų tautybės asmenis. Jis teigia nesuprantąs, kodėl padarius nusikaltimą lietuviams, tokie siaubingi žodžiai nepasipila. „Prieš kelis mėnesius lietuviai užmušė Matuką, tėvai užmušė savo vaiką. Prieš kelis metus lietuviai išprievartavo ir sudegino merginą. Ar tik čigonai yra žmogžudžiai?“, – retoriniu klausimu mintį baigė vyras.

Paklaustas, apie romų integraciją Lietuvoje ir kylančias problemas, Tomas teigė nesuprantąs, kodėl Lietuvoje čigonai vadinami romais. Jis nesupranta, kaip šiai tautai dar iki šiol nepavyko integruotis. „Anglijoje, kuomet nusikaltimą įvykdo musulmonas, jie net neviešina. Jei padaro anglas – apie tai kalba garsiai. Nedaro žmonių karo. Lietuvoje žaidžiama žmonėmis.“

„Vienas iš artimųjų man vakar sakė keisti pavardę, nes neva mane gyvą suės. Bet aš nematau priežasčių dėl ko turėčiau tai daryti“, – mintimis dalijosi pašnekovas.

Nestumkit ant visų čigonų, jie nėra visi kalti. Nėra šeimos be išsigimėlių.

Pokalbio pabaigoje paklaustas, ką dar norėtų pridurti, Tomas dar kartą paprašė: „Nestumkit ant visų čigonų, jie nėra visi kalti. Nėra šeimos be išsigimėlių.“

Šeštadienį DELFI kalbino vieną iš įtariamųjų pažįstančius žmones.

Anot vieno iš pašnekovų, įtariamasis K.B. lankė sporto klubą, boksą. Neseniai susituokė su nepilnamete. Draugų ir pažįstamų paklaustas, ar jo išrinktoji jam ne per jauna, jis atsakydavo, kad draugė itin energinga ir užkrečia jį savo energija. Jaunavedžiai planavo susilaukti vaikų.

Kaip portalui teigė kita mergina, kilusi iš Kėdainių, K.B. visuomet pasižymėjo nepriekaištinga išvaizda, gatvėje nevengdavo merginoms laidyti komentarų. Kėdainiuose manyta, kad jis iš pasiturinčios šeimos, vaikinas vairuodavo prabangius automobilius. Merginos teigimu, jog lyg ir vieša paslaptimi laikyta, kad jų šeima kažką juodo suka.

Žvelgiant į įtariamojo Feisbuko profilį, galima manyti, kad tėvas yra suvirintojas, o mama būrėja. Prieš kelis mėnesius jo profilyje pasirodė įrašas: „Mergaitės, vyrai. Mamytės būrimo salonas jau atidarytas. Jei turite problemų, kurių nei daktarai, nei psichologai neišsprendžia, rekomenduoju apsilankyti jos ofise.“

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Ar tai jau ženklas? „Valstiečių“ ministerijoje atsirado postas buvusiai V. Tomaševskio bendražygei (6)

Žemės ūkio ministro, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos ( LVŽS ) atstovo Broniaus...

Artėja laikas, kai gatvėse situacija pasikeis kardinaliai (4)

Pirmąsias rugsėjo savaites eismas sostinėje taps kur kas intensyvesnis – į gatves išvažiuos...

Laukiniai reklamos vakarai: feisbuko žvaigždėms – savos taisyklės (34)

Praėjusią savaitę nuskambėjusi istorija, kai Lietuvos bankas viešai pabarė feisbuko...

Vilniuje sumaištis – apleistoje statybvietėje įvyko sprogimas (13)

Vilniuje, Šv. Ignoto ir Totorių gatvių sankryžoje policininkai riboja eismą. Šalia esančioje...

Kraupi moters išpažintis: brolis pirma pardavė kiemo draugams, o toliau prievartavo pats (188)

Nuo savo praeities ji bėgo ilgai ir baisią paslaptį slėpė ir nuo mylimųjų, ir nuo vaikų,...

„Islamo valstybės“ rėmėjai švenčia: juos žudydami mes darome jų vaikams paslaugą (110)

Naujienų agentūra „Amaq“ išplatino pranešimą, kuriame rašoma, kad teroristinė organizacija...

Darbdavių patyčias kentęs jaunuolis turi svarbų patarimą siekiantiems karjeros (19)

Sezoninis darbas jaunuoliams yra puiki galimybė užsidirbti, be to, anot specialistų tai labai...

Mokslininkai išsiaiškino „magiškųjų grybų“ paslaptį (4)

Tyrėjams pavyko perprasti psichoaktyvios „ magišk ųjų grybų“ medžiagos – psilocibino –...

Jauniausia someljė Lietuvoje: senajai kartai alkoholis lygu girtuoklystei (21)

Jauniausia Lietuvos someljė Silvija Umaraitė jaučia, kaip auga konkurentų gretos. „Anksčiau...