Greitai septyniasdešimties sulauksianti klaipėdietė miega su dujokauke, nes yra įsitikinusi, jog kaimynai ją nuodija. Geriamą vandenį ir maistą moteris laiko sandariuose induose, juos apdangsčiusi daugybe apklotų.
Rambyno gatvėje gyvenančiai Stanislavai Prišmontienei nesiseka įtikinti įvairias tarnybas, kad jai kasdien gresia mirtinas pavojus. Moteris sako dūstanti nuo kaimynų leidžiamų nuodų. Šešiasdešimt aštuonerių metų Stanislava jaučia kolorado vabalams naikinti skirto nuodo kvapą savo namuose.

Kvapai į butą sklinda per plyšius, kuriuos, pasak S.Prišmontienės, padarė kaimynai. Kad neapsinuodytų maistu, moteris indus apdangsto skudurais. Stanislava įsitikinusi, jog pirmajame namo aukšte gyvenanti šeima siekia jos mirties ir nori pasiglemžti jai priklausančią namo dalį.

Nuo baisaus kvapo S.Prišmontienė ginasi kaip išmano – miega su dujokauke, televizorių žiūri kvėpavimo takus prisidengusi respiratoriumi, nakčiai atidaro duris į palėpę. Už tai, kad keletą metų nemokėjo už vandenį, vandentiekio vamzdžiai į jos butą nupjauti. Tačiau iš kieme esančio šulinio vandenį gerti moteris nerizikuoja.

„Jie įleidžia į šulinį kažkokį aparatą. Vanduo pasidaro labai bjaurus. Jei prausiu juo veidą, išberia šašais, maistui jo neįmanoma naudoti. Geriamo vandens parsinešu iš kaimynų arba nusiperku, - pasakojo S.Prišmontienė. – Visus mano medelius „nutručijo“. Va agrastų šakelės visai sausos pasidarė, vyšnias išlaužė. Neturiu ramybės dėl kaimynų. Jie žadėjo mane nugalabyti, o mano butą nusipirkti per antstolius pusvelčiui.“

S.Prišmontienė pasakojo prašiusi Visuomenės sveikatos centro darbuotojų patikrinti orą jos būste, žadėjo net sumokėti, bet specialistai taip jos ir neaplankė. Moteris mano, kad nuodų žinovai susisiekė su policija ir, išgirdę iš pareigūnų, jog ji viską prasimano, neatvažiavo. Stanislava tikina, jog neprisišaukia pagalbos iš valdžios, nes kaimynų giminaitis dirba policijoje.

Pirmajame namo aukšte gyvenanti Šimkevičių šeima pasakoja nebežinanti, kaip gintis nuo kaimynės keistenybių. „Kartą atvažiavo ugniagesių komanda. Į kiemą įėjo vyrai su kaukėmis, sako, kur čia užnuodytas namas, – pasakojo Margarita Šimkevičienė. – Įsivaizduokite, mes auginame du mažus vaikus ir dar nuodus purkšime. Apylinkės inspektorius apie mūsų namą jau bijo išgirsti. Mes norime tik ramybės, kad kaimynė mūsų neužkliūtų ir leistų takiai gyventi.“

3-iojo policijos komisariato viršininkas Piotras Kolyška sakė S.Prišmontienę pažįstąs tiek metų, kiek dirba Klaipėdos policijoje. Šią moterį, nuolat besiskundžiančią ją norinčiais nužudyti kaimynais, P.Kolyška prisimena dar iš tų laikų, kai dirbo Pirmajame policijos komisariate. Pasak komisaro, ne kartą buvo iškeltos bylos, tačiau, atlikus tyrimą, jos būdavo nutrauktos, nes pagrindo įtarti pasikėsinimą į moters gyvybę nebūdavo.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Karklė apgulta. Stop juostos, užkardos ir palaidi šunys (21)

Karklės gyventojai, kurie neišvyko iš kaimo prasidėjus festivaliui „Karklė live music beach...

Apie prezidento postą svajojusiam J. Petraičiui – ypatinga žinia iš teismo (32)

Prieštaringai vertinamas Australijoje gimęs milijonierius, kolekcininkas, 2002 m. Lietuvos...

Kita augančių algų pusė visai nedžiugina (136)

Lietuvos gyventojų emigracija – itin neigiamas reiškinys, turėjęs tik vieną teigiamą pusę –...

Vokietijoje per išpuolį subadyti du žmonės, vienas jų mirė (26)

Vokietijos vakariniame Vupertalio mieste du žmonės penktadienį buvo subadyti, vienas jų –...

A. Tapinas apie mokytojų padėtį: jei taip, tai emigruočiau (228)

Vienas įtakingiausių Lietuvos žurnalistų Andrius Tapinas prisipažįsta, kad jei uždirbtų 400...

Incidentas Suomijoje: į ligoninę išvežti aštuoni žmonės atnaujinta (197)

Suomijos pietvakariniame Turku mieste penktadienį buvo subadyta keletas žmonių, o mažiausiai...

Gyvai / Neįprastos kontrolinės rungtynės be žiūrovų: Lietuva – Rumunija (11)

Europos krepšinio čempionatui besiruošianti Lietuvos rinktinė penktadienį pradeda kovas...

Atrodo paprasta, bet daugelis lietuvių nežino atsakymo į šį klausimą apie Europos Parlamentą (3)

Nuo Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą praėjo 13 metų, tačiau ne visi Lietuvos gyventojai...

Slaptas policijos reidas: už posūkio nerodymą gresia teisių atėmimas (98)

Penktadienį popiet, važiuojant nuo Varnių tilto, link Utenos g. viaduko, Kauno policija vykdė...

Nuotraukose niekuomet nesišypsanti B. Hadid tam turi keistą priežastį (3)

Supermodelį Bellą Hadid fotografai dažniausiai užfiksuoja rimtą ar net griežtą, o gerbėjai...