"Greenpeace" užblokavo kelius į nuodingų atliekų sąvartyną

Sąvartyne, esančiame Bonfolo mieste netoli Prancūzijos pasienio, laikoma maždaug 114 000 tonų cheminių atliekų, kurias 1961-1976 metais čia suvežė Bazelyje įsikūrusios bendrovės.

"Chemijos pramonės nuodingos atliekos neturi būti našta ateities kartoms. Tiems, kas už jas atsakingi, atėjo laikas pripažinti savo atsakomybę už šią cheminę laiko bombą ir nedelsiant ją pašalinti", sakė "Greenpeace" atstovas Stefanas Weberis (Štefanas Vėberis), kuruojantis nuodingų atliekų klausimus.

Bonfolo miestas, Juros kantonas ir federalinės gamtosaugos tarnybos šios vietovės išvalymui paragino skirti 117 milijonų dolerių (468 milijonus litų). Kantonas ją paskelbė užteršta.

Cheminės bendrovės Bazelio rajone atsisako skirti pinigų, tvirtindamos, kad jos atliekas saugoja visiškai legaliai ir kad ši vietovė yra saugi. Tačiau įstatymų pataisos šiuo metu draudžia šiose vietose palikti tokias atliekas.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Kriminalai ir nelaimės

Kauno senamiestyje sieną išardę ugniagesiai rado moters kūną (16)

Ugniagesių pagalbos paprašę policijos pareigūnai juos pasikvietė į gana neįprastą operaciją. Teko ardyti sieną, nes ieškojo žmogaus.

Šakių rajone po automobilio smūgio į medį sužalotos keturios moterys (1)

Šakių rajone automobilio nesuvaldžiusi moteris nuvažiavo nuo kelio ir trenkėsi į medį. Sužaloti keturi žmonės, viena moteris ligoninėje.

Staiga į pagrindinį kelią išvažiavęs dviratininkas žuvo partrenktas automobilio (5)

Vilkaviškio rajone neapdairiai į pagrindinį kelią išvažiavęs dviratininkas žuvo.

Įsilaužę į statybvietės sargo vagonėlį vagys pareikalavo leidimo apvogti (6)

Spalio 23 d. apie 18 val. Elbingo g., Vilniuje, statybos teritorijoje, penki asmenys išlaužė statybinio vagonėlio, kuriame buvo sargas (gimęs 1977 m.), duris, o, sargui išėjus į lauką, pareikalavo jo leisti pagrobti vertingus daiktus.

Ignalinoje atvira liepsna degė namas (1)

Sekmadienį vėlai vakare užsiliepsnojo medinis namas Ignalinos mieste.