J.Janonio gatvės pradžioje gyvenantys klaipėdiečiai sukandę dantis kenčia po langais nuolat besirenkančių lėbautojų keliamą triukšmą. Gatvių puotų mėgėjai į J.Janonio gatvės pradžią pradeda rinktis pavakariais. Juos čia vilioja kioskas, kuriame prekiaujama kebabais, ir visą parą dirbanti alkoholinių gėrimų parduotuvė. Apsirūpinę maistu ir gėrimais jaunuoliai suka į greta esančių daugiabučių kiemus. Toks judėjimas šioje vietoje vyksta iki paryčių. Į J.Janonio gatvės pradžią atvažiavusieji automobiliais atsidaro duris, garsiai leidžia muziką.
Alkoholis, degtinė, girtavimas, gėrimas, karikatūra
© DELFI
Gyventojai priversti klausytis ir įkaušusių jaunuolių rietenų, keiksmų, klykavimų, dainų. Viena J.Janonio gatvės 4-ojo namo gyventoja pasakojo, jog naktį prabudo nuo moters verksmo. Pasikūkčiodama klaipėdietė iš nevilties ar girtumo šaukėsi ateivių pagalbos.

Smogė be priežasties

Ten besibūriuojantieji santykius neretai puola aiškintis kumščiais. Tada kenčia ir niekuo dėti praeiviai. Užvakar paryčiais čia nuo nepažįstamųjų nukentėjo dvidešimtmetis.

Apie ketvirtą valandą klaipėdietis ėjo J.Janonio gatve. Staiga nepažįstamas jaunuolis jam be jokios priežasties kumščiu smogė į veidą. Po to 5–7 vaikinų grupė klaipėdietį apmėtė alaus buteliais.

Praeivį nuo įsiūčio pagautų jaunuolių išgelbėjo tuo metu J.Janonio gatvėje patruliavęs policijos ekipažas. Pareigūnai sulaikė du įtariamuosius – aštuoniolikmetį ir septyniolikmetį, gyvenančius Naujakiemio gatvėje. Vaikinai buvo apklausti ir paleisti.

Rytais J.Janonio gatvės gyventojai randa prišnerkštus kiemus. Juose mėtosi tušti buteliai, kebabų maišeliai ir servetėlės, popieriai. Apšlapintos, apspjaudytos būna ir namų sienos.

Išgėrė ir užmigo

Klaipėdos 2-ojo policijos komisariato viršininkas Mindaugas Busilas neslėpė, jog J.Janonio gatvės pradžia yra vienas karščiausių taškų miesto centre.

„Šioje vietoje renkasi jaunimas. Jiems labai patogu, viskas vienoje vietoje – galima ir užkąsti, ir gėrimų nusipirkti visą parą. O vėliau kyla konfliktai“, – tvirtino M.Busilas.

Klaipėdos vyriausiojo komisariato Viešosios tvarkos tarnybos viršininko pareigas einantis Andrius Leliūga pasakojo, jog šioje gatvėje incidentų netrūksta.

Nusiskundimų gaunama ir žiemą, ir vasarą. Jaunuolių siautėjimas šioje gatvėje yra intensyvesnis tamsiu paros metu, savaitgaliais. Į policiją pagalbos kreipiasi ne tik J.Janonio gatvės gyventojai, bet ir čia įsikūrusių įstaigų darbuotojai. M.Busilas pasakojo, jog tenka raminti ir „kebabinės“ klientų aistras.

Į gėrimų parduotuvę šiais metais pareigūnai vyko tris kartus. Čia jiems teko malšinti tarp jaunuolių kilusius konfliktus. Kartą paryčiais pareigūnams teko išprašyti ir užmigusį neblaivų klientą.

Įrengs vaizdo kameras

Iškvietimų būta ir dėl muštynių šalia parduotuvės. Tačiau pareigūnams atvykus incidento dalyviai tvirtino, kad vieni kitiems priekaištų neturi.

Policija iš gyventojų gauna nusiskundimų ir dėl garsiai iš automobilių sklindančios muzikos. Daugiausiai tokių skundų būna vasarą. Bet ir dabar pasitaiko atvejų, kai naktį į gėrimų parduotuvę atvykę asmenys palieka praviras automobilio dureles, o patys skuba apsipirkti.

Klaipėdos policija dėl nuolatinių gyventojų skundų siūlė savivaldybei apriboti alkoholinių gėrimų parduotuvės darbo laiką iki 22 valandos.

Tačiau, anot A.Leliūgos, iš valdininkų jokios reakcijos nesulaukta. „Parduotuvėje pažeidimų nėra užfiksuota. Jaunuoliai sumaištį kelia aplink“, – patikino A.Leliūga.

Ateityje J.Janonio gatvės pradžioje planuojama įrengti stacionarias, valdomas vaizdo stebėjimo kameras. Tikimasi, kad jos sudrausmins ir padės kontroliuoti chaosą keliančius jaunuolius.

A.Leliūga baiminosi, kad triukšmadariai, norėdami išvengti kamerų, lįs giliau į kiemus, kur įrenginiai negalės užfiksuoti vaizdo.

J.Janonio gatvės pradžia – ne vienintelė vieta, kurioje sumaištį kelia jaunuoliai.

M.Busilo teigimu, kiekvienas miesto policijos komisariatas turi savo karštuosius taškus.

Daugiausiai neramumų kyla tose vietose, kur yra visą parą veikiančios alkoholinių gėrimų parduotuvės – Laukininkuose, Žardės rajone, Vingio gatvėje.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Nematomi žvalgybininkų karai, pinigai ir naujas ginklas – moterys (33)

Mečys Laurinkus – pirmasis Nepriklausomos Lietuvos žvalgybos vadas. Koks šio profesionalo...

Latvijos talentų nesulaikiusi Lietuvos rinktinė kapituliavo Rygoje (834)

Kontrolinėse rungtynėse Rygoje Europos čempionatui besirengianti Lietuvos rinktinė pralaimėjo...

Kaip iš siaubo filmo: Baltimorės monstras pardavinėjo aukų kūnus užkandinėje (23)

Neseniai mirė žudikas maniakas Josephas Roy’us Metheny’is, dažnai vadinamas Baltimorės...

Profesinė liga baigėsi kankinimo prietaisą primenančiame vežimėlyje (74)

Lazdomis varomas invalido vežimėlis . Kai kam jis panašus į kankinimo prietaisą, bet vos...

Atrodo paprasta, bet efektyvu: kaip miestai gelbėjasi nuo nepakeliamos kaitros (1)

Didmiesčiai visame pasaulyje ieško būdų, kaip išgyventi vasarą ir išsaugoti gyvybes. Kovoje su...

Po įgyvendinto plėtros projekto „Mega“ tapo sunkiai atpažįstama (34)

Po metus trukusių plėtros darbų didžiausias prekybos ir laisvalaikio centras vidurio Lietuvoje „...

Danijos vėjo jėgainės gali atsirasti ir prie Lietuvos krantų (26)

Kitąmet šimto penkiasdešimt metų jubiliejų minėsiantis Danijos Esbjergo uostas yra vienas...

Japoniją pribaigė ne atominė bomba, o Stalino sprendimas? (630)

Šiemet buvo minimos 72-osios Hirosimos bombardavimo metinės. JAV branduolinio ginklo panaudojimas...

Nevaldoma kinų kosminė stotis netrukus kris į Žemę (21)

Nevaldoma Kinijos kosminė stotis, kaip teigiama, po mažiau nei vienerių metų sugrįš į Žemės...

Neatsakingas antibiotikų vartojimas sukelia pavojingas infekcijas pražūtingiausia senyvo amžiaus pacientams (2)

Anot medikų, neatsakingas antibiotik ų vartojimas didina pavojingų infekcijų riziką. Jų...