FTB pradėjo tyrimą dėl naujojo kompiuterių viruso

 (2)
JAV Federalinis tyrimų biuras (FTB) pradėjo kriminalinį tyrimą dėl naujojo viruso, ketvirtadienį nusiaubusio daugybę kompiuterių visame pasaulyje.
JAV valdžios institucijos, tarp jų Valstybės departamentas, CŽV ir Gynybos departamentas, pranešė, kad jų kompiuterių sistemas paveikė virusas, tačiau svarbiausiems duomenims pakenkta nebuvo.

Virusas, pirmiausia pasirodęs Tolimuosiuose Rytuose, buvo pavadintas “meilės” virusu (Love Bug), nes buvo platinamas kartu su elektroninio pašto laišku, kurio tema “I love you” (aš tave myliu).

Virusas aktyvuojasi kompiuterio vartotojui atidarius failą ir ima siųsti užkrėstąjį failą visais elektroninio pašto adresais, esančiais adresų knygelėje. Dėl šios priežasties atsiradęs milžiniškas elektroninio pašto laiškų srautas užtvindė kompiuterių sistemas.

Anot pranešimų, viruso kilmės šalis - Filipinai. Kaip pranešė “ZDNet News”, Filipinų interneto paslaugų teikėjas “Sky Internet” jau ieško autoriaus, kuris viruso kode pasirašė “Spyder, Manila, Philippines” bei pridėjo komentarą “I hate go to school” (Aš nemėgstu eiti į mokyklą). Įvairiais duomenimis, JAV buvo užkrėsta apie 1 mln., o visame pasaulyje 1,27 mln. kompiuterių. Valstybės departamentas buvo priverstas atjungti visus kompiuterius nuo interneto, pranešė atstovas spaudai.

Virusas plinta labai greitai. Vienas radijo laidų vedėjas Teksaso valstijoje gavo 1500 žinučių su virusu.

Nuo viruso smarkiai nukentėjo ir Europa. “Love bug” išvedė iš rikiuotės Didžiosios Britanijos Bendruomenių rūmų, Danijos parlamento, Šveicarijos federalinės vyriausybės bei daugybės bankų ir kitų kompanijų kompiuterių sistemas.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Kriminalai ir nelaimės

Mažeikių rajone siautėjo pražūtinga liepsna

Mažeikių rajone naktį iš pirmadienio į antradienį kilęs gaisras pražudė žmogų.

Girtas vairuotojas Vilniuje sužalojo pėsčiąją (1)

Neblaivus prie vairo sėdęs vyras sužalojo moterį, ji patyrė žastikaulio lūžio.

Kauno rajone suniokotas bankomatas, įtariama, jį bandyta sprogdinti

Spalio 24 d. ryte pastebėta, kad nakties metu Kauno rajone, Ramučių kaime esančio prekybos centro pastato išorėje apgadintas bankomatas, išlaužtas užraktas, pro kurį paduodami pinigai, į bankomato vidų galimai prileista dujų, bandyta sukelti dujų sprogimą.

Karmėlavoje apsivertė „VW Passat“, sumaitoto automobilio vairuotojas ligoninėje (13)

Vėlų pirmadienio vakarą Kauno apskrities policija gavo pranešimą, kad Karmėlavoje, miestelio pradžioje, apsivertė automobilis, yra sužalotas žmogus.

Į kompromisus nelinkusius pėsčiuosius baudė be gailesčio (9)

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos pareigūnai praėjusią savaitę toliau kontroliavo kaip pėstieji eismo dalyviai laikosi Kelių eismo taisyklių reikalavimų.