Estijoje kilo telefoninio terorizmo banga

Ketvirtadienį vakare telefonu pagrasinus susprogdinti vieną didžiausių Estijos viešbučių - Talino centre esantį "Viru", teko evakuoti beveik 200 jo svečių.
Atvykę ir viešbučio pastatą apieškoję minuotojai bombos nerado, neįvyko ir joks sprogimas.

Apie "Viru" padėtą bombą Talino krizių centrui 17 val. 27 min. telefonu pranešė rusiškai kalbėjęs vyriškis. Bombos ieškota iki 19 val. 30 min., paskui svečiai ir personalas, laukę kitoje gatvės pusėje esančiame centriniame pašte, grįžo į viešbutį.

Prieš pat šį incidentą kitas, tik jau estiškai kalbėjęs anonimas perspėjo dėl galimo sprogimo neseniai atidarytoje parduotuvėje "Pirita Selver", bet bombos ir čia nerasta. Per savaitę tai jau penktas grasinimas šiai parduotuvei.

Ketvirtadienį Taline būta ir trečio panašaus incidento. Apie bombą Estijos Pilietybės ir migracijos departamento biure rusiškai kalbėjęs vyras pranešė 13 val. 47 min.; biuro darbuotojus taip pat teko evakuoti.

Telefoninio terorizmo banga Estijoje kilo po gegužės 19 dienos, kai buvo perspėta dėl bombos Talino parduotuvėje "Stocmann", reikalauta 2 mln. Estijos kronų (beveik 0,5 mln. litų) išpirkos, o vėliau iš tiesų įvyko 2 sprogimai. Per vieną šių sprogimų nesunkiai sužeisti 4 žmonės.

Praėjus savaitei, policija suėmė 3 įtariamuosius - du 21 metų vyrus ir 25 metų moterį, bet po šių areštų grasintojų skambučiai tik padažnėjo.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Kriminalai ir nelaimės

Kaune spec. tarnybos išgelbėjo merginą nuo jos pačios (7)

Kauniečiai sunerimo, sekmadienio dieną prie daugiabučio išvydę gausias spec. tarnybų pajėgas. Paaiškėjo, kad pareigūnai į Geležinio vilko gatvę skubėjo gelbėti merginos.

Eišiškėse - dar vienas vandalizmo išpuolis (9)

Sekmadienį ryte Eišiškių gyventojus papiktino nupjautas krikščionybės simbolis - kryžius. Panašus vandalizmo aktas užfiksuotas ir prieš dvi savaites, prieš pirmąjį rinkimų turą, bei 2015-ais.

Šiaulių r. gauja sumušė girtą oro gynybos eilinį (11)

Šeštadienį į Šiaulių ligoninę pristatytas sužalotas neblaivus Radviliškio oro gynybos bataliono ryšininkas, jaunesnysis eilinis.

Kario pasivažinėjimas su girtu draugu baigėsi smūgiu į medį (6)

Šeštadienį Varėnos r. neblaivus vyras nuvažiavo nuo kelio, trenkėsi į pakelės medžius ir susižalojo. Taip pat nukentėjo kartu važiavęs „Geležinio vilko“ brigados eilinis.

Vyras susikišo į burną narkotikų ir įkando pareigūnui (12)

Penktadienio vakarą kelyje Vilnius-Klaipėda patikrintas vyras į burną susikišo galimai narkotines medžiagas ir tyčia įkando jas išimti bandžiusiam pareigūnui į pirštą.