Antradienį Klaipėdos apygardos teismas 35 metų E. M. už moters nužudymą nuteisė 11 metų laisvės atėmimo bausme. Ši bausmė vyrui skirta ir už nukentėjusiosios turto sunaikinimą bei sugadinimą, brolio paso pagrobimą, laikymą, gabenimą ir panaudojimą, taip pat už padėjimą suklastoti tikrą pasą, kurį po to pats naudojo.
© DELFI / Tomas Vinickas

Teismas informuoja, kad 2008 m. liepos 2 d. naktį kaltinamasis E. M. su kitu kaltinamuoju V. V. šio pažįstamos kvietimu jos bute girtavo.

Teisėjų kolegija nustatė, kad būtent E. M. konfliktas su buto šeimininke ir tapo smurto pavartojimo prieš ją, lėmusio moters mirtį, motyvu. E. M. pozicija dėl padaryto nusikaltimo tyrimo metu nebuvo nuosekli, t. y. iš pradžių jis nužudymu kaltino V. V., vėliau jis vis dėlto pakeitė parodymus, nebesikeitusius nei ikiteisminio tyrimo metu, nei bylą nagrinėjant teisme, ir pripažino savo kaltę.

Kaltinamojo parodymus teismas įvertino, gretindamas juos su kitais byloje surinktais įrodymais (telefoninių pokalbių išklotinėmis, kito kaltinamojo, liudytojų, nukentėjusiųjų parodymais, įvykio vietos apžiūros, lavono tyrimo duomenimis).

Pasak teismo, nukentėjusioji nužudyta netiesiogine tyčia, kadangi E. M. buvo abejingas pasekmėms, kurios galėjo atsirasti suduodant moteriai smūgius į galvą ir metant vazą tiesiai jai į galvą.

39 metų kaltinamasis V. V. buvo kaltinamas tuo, kad be svarbios priežasties nepranešė teisėsaugos institucijoms arba teismui apie jam žinomą padarytą labai sunkų nusikaltimą ir slėpė nusikaltimą padariusį E. M., tokiu būdu padėjo jam pasislėpti nuo ikiteisminio tyrimo pareigūnų, prokuratūros ir teismo Didžiojoje Britanijoje.

Vyras kaltu dėl pareikštų kaltinimų prisipažino iš dalies, teigdamas, kad apie nusikaltimą nepranešė, nes pats apie jį sužinojo, kai policijos pareigūnams tai jau buvo žinoma, be to, bijojo būti pats apkaltintas šio nusikaltimo padarymu.

Teismas byloje nenustatė jokių objektyvių įrodymų, patvirtinančių, kad kaltinamasis atliko kokius nors veiksmus slėpdamas nusikaltimą padariusį E. M. Be to, pats kaltinamasis E. M. patvirtino, kad jis pasakė V. V. išvažiuojąs į Angliją verslo reikalais, o šis jam niekuo išvykstant iš šalies nepadėjo. Duomenų, kad abu vyrai būtų žinoję, jog nukentėjusioji nuo patirtų sužalojimų mirė, byloje taip pat nėra.

Dėl nukentėjusiosios turto sunaikinimo ir sugadinimo, brolio paso pagrobimo, laikymo, gabenimo ir panaudojimo, padėjimo suklastoti tikrą pasą, kuri po to laikė ir panaudojo, E. M. kaltę pripažino. Tačiau teismas abu kaltinamuosius išteisino, neįrodžius, kad jie veikdami bendrininkų grupe pagrobė nukentėjusiosios pinigus, daiktus bei asmens dokumentus.

Iš nuteistojo E. M. nukentėjusiosios sutuoktiniui, sūnui ir motinai priteista po 50 000 Lt, tėvui – 20 000 Lt neturtinės žalos atlyginimo. Iš kaltinamojo nukentėjusiosios vyrui priteista 9498 Lt turtinės žalos, 18 500 Lt paminklo pastatymo ir kapavietės įrengimo išlaidų, valstybei – 3896 Lt ekstradicijos išlaidų.

Nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Lietuviškos kainos galioja ne visiems: pasiūlė mokėti gerokai brangiau

Lietuvoje įdarbinus profesionalę iš užsienio, paaiškėjo labai nemalonus dalykas: visus leidimus...

Tiesiog atėmė žadą: 70 eurų kainavusio bilieto pareikalavo ir iš 4 mėnesių kūdikio (322)

DELFI skaitytoja Virginija pasakoja patekusi į absurdišką situaciją – už galimybę stebėti...

Lietuvos bankas persikels iš prabangaus pastato: specialistai įvardija vienintelį jo privalumą (13)

Lietuvos bankui paskelbus, kad išsikraustys iš pačiame miesto centre esančių pastatų į...

Dėl planų griauti pajūrio tualetus ginklus surems teisme: tai – absurdas (51)

Rugpjūčio pradžioje naujieji Palangos paplūdimio tualetai buvo pripažinti neteisėtais...

Nigerijoje vaikai vis dažniau verčiami savižudžiais teroristais

Jungtinių Tautų Vaikų fondo (UNICEF) duomenimis, teroristai Nigerijoje vis dažniau išpuoliams...

Kuriantiems savo namus – vertingi interjero architektės patarimai (6)

Nemažai apie savo būsto interjerą galvojančių žmonių vis dar iki galo nesupranta, ko gali...

Šiaurės Korėjoje savo noru gyvenęs JAV karys: apie mirtį pranešta tik po metų (19)

Sūnūs patvirtino, kad dar 2016 metais nuo insulto mirė paskutinis Šiaurės Korėjoje gyvenęs JAV...

Dėl suvalgyto saldainio – konfliktas su prekybos centro apsaugos darbuotoju (306)

Prieš pirkdami maisto produktus turguje, nesibodite jų paragauti, o pardavėjai tai leidžia.

Nuo dukrytės gimimo iki bilieto į Europos čempionatą: geresnės vasaros naujokas negalėjo tikėtis (1)

Pirmadienio vakarą komandos draugai Eimantą Bendžių sveikino su dukrytės gimimu, o jau po paros...

Kerintis atsisveikinimas su vasara: vėjyje ir L. Somovo muzikoje plazdanti Jazzu svaigino tūkstančius (19)

Antradienio vakarą į Vilniaus Universiteto botanikos sodą renkasi minios Leono Somovo ir Justės...