Vakar naktį į Kauno medicinos universiteto klinikas (KMUK) atvežta sunkiai sužalota Dainavos vidurinės mokyklos devintokė. Šoko ištikta penkiolikametė apie pirmą nakties aptikta viename Partizanų gatvės penkiaaukštyje.
Greitosios medikus bei policiją į jį iškvietė daugiabučio gyventojai, išgirdę iš vieno penktojo aukšto buto sklindančias dejones.

Sulaužytas stuburas ir dubens kaulai

Atvykus medikams bei policijai, dejuojančioji bute rasta viena. Kaip spėjama iš aptiktos aplinkos, bute besilinksminusi kompanija buvo išsilaksčiusi.

Mergaitė buvo tokios būklės, kad nesugebėjo atsakyti į jai užduodamus klausimus.

Nuvežus sužalotąją į KMUK, konstatuota, kad lūžę jos dubens kaulai bei stuburas.

Gilų šoką patyrusi paauglė - reanimacijos specialistų globoje. Pastarųjų teigimu, dėl patirtos psichikos traumos ji nelabai sugeba atsakyti į klausimus, kas jai nutiko. Tačiau vakar po pietų teisėsaugininkams leista penkiolikametę apklausti.

Mikrorajono baubas

Penkiaaukščio, iš kurio nukentėjusioji išvežta į KMUK, gyventojai vakar bendrauti su žiniasklaida vengė neslėpdami, kad bijo keršto. Tik viena moteris prasitarė, kad apie penkiolikos šešiolikos metų “piemenų gaujos” pradėjo kopti laiptais į minėtą penktojo aukšto butą dar apie ketvirtą dienos.

“Šiąnakt jau nemiegosime”, - replikavo šį bruzdesį užfiksavę kaimynai, jau ne kartą kvietę į šį butą policiją. Anot kaimynų, jame gyvena motina su septyniolikmečiu sūnumi, tačiau tikrasis buto šeimininkas - pastarasis, jau seniai pavertęs jį mikrorajono nepilnamečių lindyne.

Dainavos policija, pradėjusi ikiteisminį tyrimą dėl sunkaus paauglės sveikatos sutrikdymo, neslepia, kad septyniolikmetis Mantas K. - jai gerai žinomas. Operatyviniais duomenimis, iš buvusių savo bendraklasių jis subūręs mikrorajone nepilnamečių gaują, kuri plėšia, vagia ir kitaip smurtauja.

Konfliktiški su policija ir šio nepilnamečio mamos santykiai. Pastaroji, apklausta po šio įvykio, prisipažino eilinį kartą palikusi sūnui namuose “laisvą plotą”. Kur yra pareigūnų ieškomas jos sūnus, moteris teigė nežinanti.

Iki pavakarės septyniolikmečio rasti nepavyko, tai dar labiau stiprino įtarimus apie toli gražu ne epizodinį jo vaidmenį šioje istorijoje.

“Draugių” versija

Pagal penkiolikametei diagnozuotus sužalojimus, panašu, kad ji galėjo būti išmesta iš penktojo aukšto.

Paauglės tėvai, sužinoję apie nelaimę iš policijos, pirmiausiai puolė skambinti dviem dukros bendraklasėms, su kuriomis ji sekmadienį vakarojo. Pastarosios teigė išsiskyrusios su drauge apie pusę dešimtos vakaro ir daugiau jos nemačiusios.

Tą patį šios Dainavos vidurinės mokyklos devintokės pakartojo ir vakar rytą iškviestos į mokyklos direktoriaus, į kurį pagalbos kreipėsi reanimacijoje esančios penkiolikametės tėvai, kabinetą. Mokyklos direktorius Vytautas Kvederaitis dienraščiui teigė, kad devintokės pasakojo vakarojusios sekmadienį su trimis vaikinais visai kitame Partizanų gatvės name, negu po vidurnakčio aptikta jų draugė. Devintokių patikinimu, kompanija alkoholio nevartojo, tik šnekučiavosi.

Apie pusę dešimtos jos abi išėjusios, KMUK gydoma bendraklasė liko. Kodėl, sunkiai ašaras tramdžiusios paauglės paaiškinti negalėjo. Tačiau teigė, kad po to dar grįžusios, skambinusios į šio buto duris apie penkiolika minučių, bet jų niekas neatidarė.

Po vidurnakčio jų draugė, patyrusi sunkią traumą, aptikta už kelių namų esančiame penkiaaukštyje.

Vakar po pietų, kaip įtariama, kažką slepiančios nukentėjusiosios bendraklasės buvo apklausinėjamos ir policijoje.

Įtariamųjų paieška

Mokyklos direktorius KMUK gydomą devintokę apibūdino maždaug taip: “Nei pati geriausia, nei pati blogiausia mūsų moksleivė”, tačiau akcentavo, kad pastaruoju metu ji labai prastai lankė mokyklą. “Jos draugės mokyklą lanko dar blogiau”, - dūsavo V.Kvederaitis.

Paauglės bendraklasės teigė žinančios tik kartu vakarojusių vaikinų vardus. “Drauge su kolega - J.Urbšio vidurinės mokyklos direktoriumi pagal šias užuominas išskaičiavome, kad tai gali būti trys J.Urbšio vidurinės mokyklos devintokai”, - teigė dienraščiui V.Kvederaitis.

J.Urbšio vidurinės direktorius patvirtino, kad numanomi įtariamieji priskiriami “rizikos grupės” moksleiviams. Tačiau buto, kuriame aptikta sužalota devintokė, šeimininkas Mantas K. šioje mokykloje, į kurią atėjo iš Dainavos vidurinės, jau nebesimoko.

Dainavos policija teigia, kad sužalota devintokė jų akiratyje nebuvusi. Tai, kas su ja atsitiko, pareigūnai vadina nesuvokiamu žiaurumu. “Galbūt paauglė nesutiko tenkinti kažkokių kompanijos norų? - dalijosi jie abejonėmis su dienraščiu. - Tačiau pagal žiaurumo pobūdį neatmetama, kad galimai šiai penkiolikametei surengtai egzekucijai vadovavo merginos, pasižyminčios didesniu žiaurumu už vaikinus”.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Neseniai po rekonstrukcijos atidarytoje „Maximoje“ – sujudimas: evakuojami pirkėjai (96)

Vilniuje vos prieš dešimt dienų po keturis mėnesius trukusio atnaujinimo atidarytoje Mindaugo g....

Artėja visiškas Saulės užtemimas: kaip į tai reaguos gyvybė Žemėje (25)

Veikiausiai girdėjote, kad rugpjūčio 21 dieną įvyks Saulės užtemimas. Tūkstančiai žmonių...

Vilniaus oro uosto tako remontas – tik pradžia

Laiku baigtas Vilniaus oro uosto tako remontas buvo tik pradžia – per artimiausius kelerius metus...

Lietuva apsisprendė – pažadas NATO bus įgyvendintas, bet džiaugsmą lydi nerimo signalai (1000)

Kitąmet Lietuva pirmą sykį per pastaruosius du dešimtmečius gynybai skirs 2 proc. BVP –...

Šešis ne savo vaikus auginanti moteris: dabar apsisukti ir išeiti negaliu (5)

Pasibeldus į vieno iš „ SOS vaikų kaimo “ namelio duris, pirmasis mane lojimu pasitinka prie...

R. Valatka. Pagonišką nuotykių ilgesį aitrina nedegantys kumečių laiškai iš praeities (298)

Aksominis sezonas. Turėjo baigtis su Žoline. Bet nesibaigė. Užplūdusi šiluma ir akivaizdžiai...

Ar žinote, kuo gali baigtis per trumpos atostogos?

Sakoma, dar­­bas iš bež­džio­nės pa­da­rė žmo­gų. O ką dar­bas be po­il­sio...

Nematyta Anykščių pusė: daug netikėtų atradimų – vos per vieną dieną (31)

Anykščiai – miestas siurprizas. Tarp ežerų ir miškų įsikūręs nedidelis miestelis jau nuo...

Vėžio pacientams viena klaida mirties riziką padidina net 2,5 karto (20)

Vėžys – sunki liga, kuriai įveikti reikia daug jėgų ir stiprybės. Chemoterapija , kurią...

6 stiliaus patarimai moterims su didele krūtine (7)

Bičiulės su mažesne krūtine kas kartą varto akis, kai skundžiatės savo apvaliomis formomis? Jos...