„Seniai tau reikėjo grįžti, o dabar visus išpjausiu ir pats pasidarysiu galą“, – tokiais grasinimais sugyventinę, kuri nuo jo pabėgo dėl smurto, bandė susigrąžinti 67 metų kretingiškis Bronius Varkulevičius. Dalį savo planų jis įvykdė – sunkiai peiliu sužalojo seserį ir mirtinai subadė jos gyvenimo draugą. Už šiuos nusikaltimus pensininkas nuteistas 16 metų laisvės atėmimo bausme.
Bronius Varkulevičius.
© DELFI (V.Spurytės nuotr.)

Tokį nuosprendį B. Varkulevičius ketvirtadienį išgirdo Klaipėdos apygardos teisme.

Kruvina drama ne tik Kretingą, bet ir visą Lietuvą sukrėtė šiemet liepos 7-ąją. Vakare į sesers Janinos namus atvyko neblaivus B. Varkulevičius. Jis įsiveržė į namą, peiliu dūrė seseriai į krūtinės ląstą, ranką. Moteriai buvo sunkiai sutrikdyta sveikata. Savo gyvenimo draugės ginti suskubo Vytautas Skrivelis, kuris su Janina gyveno 12 metų.

B. Varkulevičius jam penkis kartus dūrė į pilvą, krūtinės ląstą, taip sužalodamas vidaus organus. V. Skriveris po kelių valandų mirė Klaipėdos jūrininkų ligoninės Reanimacijos skyriuje.

Kol sužalota Janina ir V. Skrivelis šiaip ne taip nusigavo pas kaimynus, kad šie iškviestų policiją ir greitosios pagalbos medikus, B. Varkulevičius įsiveržė į savo sugyventinės kambarį. Ji buvo apsistojusi pas B. Varkulevičaus seserį vos prieš kelis mėnesius, nes sugyventinis ją buvo sumušęs ir išvaręs iš namų.

Nuo tada jis ne kartą moters prašė sugrįžti, bet ji nesileido į kalbas. B. Varkulevičiaus sugyventinė Rasa, su kuria kaltinamasis gyveno apie 20 metų, teisme liudijo, kad vyras įpuolė į jos kambarį, rankoje laikė peilį ir rėkė: „Seniai tau reikėjo grįžti, o dabar visus išpjausiu ir pats pasidarysiu galą“.

Nors moteris labai išsigando, bet nepasimetė. Ji nutaikė momentą, kai galėjo prasmukti pro B. Varkulevičių, tada jį parvertė ant žemės, o pati užbėgo į namo antrąjį aukštą ir pasislėpė už kamino.

Iš paskos nubėgo ir B. Varkulevičus, tačiau savo sugyventinės nerado. Tada jis pasišalino iš kruvinos įvykio vietos. Parą jo ieškojo Kretingos rajono policijos pareigūnai, buvo prašoma visuomenės pagalbos. Galiausiai B, Varkulevičius rastas pas savo draugą, kur bandė pasislėpti.

B. Varkulevičiui buvo pateikti kaltinimai dėl nužudymo, artimo žmogaus sveikatos sunkaus sutrikdymo, pasikėsinimo nužudyti savo šeimos narę – sugyventinę.

Pensininkas savo kaltę pripažino iš dalies. Jis neneigė, jog sužalojo seserį ir nužudė jos gyvenimo draugą, tačiau nepripažino to, kad kėsinosi nužudyti savo sugyventinę.

Ji, beje, teisme B. Varkulevičiui jokių pretenzijų neturėjo.

B. Varkulevičius negalėjo paaiškinti, kodėl taip pasielgė, kokie buvo motyvai, tačiau teisėjų kolegija konstatavo, jog kaltinamojo tikslas buvo nužudyti sugyventinė Rasą, o jo sesuo ir jos draugas tik pasipainiojo kelyje.

Liudytojai tikino, jog B. Varkulevičius, kai išgerdavo, tapdavo ūmaus būdo, būdavo agresyvus. Spėjama, kad tam įtakos turėjo prieš dešimt metų statybose patirta sunki galvos trauma, esą nuo to laiko jis labai pasikeitė. Neatmetama, kad dėl šios traumos B. Varkulevičius neatsimena ir daugiau to kruvino vakaro detalių.

Nepaisant to, teismui pakako įrodymų pripažinti B. Varkulevičių kaltų dėl visų jam inkriminuotų nusikaltimų ir skirti subendrintą 16 metų laisvės atėmimo bausmę.

B. Varkulevičiaus sesuo Janina, kuri viešai išsižadėjo savo brolio, už tai, kad neteko gyvenimo draugo ir šeimos maitintojo, bei nužudytojo V. Skrivelio dukra teismo prašė iš kaltinamojo priteisti atlyginti neturtinę žalą – po 50 tūkst. eurų.

Tačiau teismas priteisė po 25 tūkst. eurų, nes įvertino, jog turimo B. Varkulevičiaus turto nepakaks padengti civilinius ieškinius, be to, jis yra pensininkas, o laisvės atėmimo vietoje papildomų pajamų negaus.

B. Varkulevičiaus gynėjas teigė, jog šį teismo nuosprendį veikiausiai skųs, nes nėra įrodymų, jog B. Varkulevičius kėsinosi nužudyti savo sugyventinę, todėl ir jam skirta bausmė turi būti švelnesnė.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Nematomi žvalgybininkų karai, pinigai ir naujas ginklas – moterys (28)

Mečys Laurinkus – pirmasis Nepriklausomos Lietuvos žvalgybos vadas. Koks šio profesionalo...

Latvijos talentų nesulaikiusi Lietuvos rinktinė kapituliavo Rygoje (744)

Kontrolinėse rungtynėse Rygoje Europos čempionatui besirengianti Lietuvos rinktinė pralaimėjo...

Kaip iš siaubo filmo: Baltimorės monstras pardavinėjo aukų kūnus užkandinėje (18)

Neseniai mirė žudikas maniakas Josephas Roy’us Metheny’is, dažnai vadinamas Baltimorės...

Profesinė liga baigėsi kankinimo prietaisą primenančiame vežimėlyje (68)

Lazdomis varomas invalido vežimėlis . Kai kam jis panašus į kankinimo prietaisą, bet vos...

Atrodo paprasta, bet efektyvu: kaip miestai gelbėjasi nuo nepakeliamos kaitros

Didmiesčiai visame pasaulyje ieško būdų, kaip išgyventi vasarą ir išsaugoti gyvybes. Kovoje su...

Po įgyvendinto plėtros projekto „Mega“ tapo sunkiai atpažįstama (28)

Po metus trukusių plėtros darbų didžiausias prekybos ir laisvalaikio centras vidurio Lietuvoje „...

Danijos vėjo jėgainės gali atsirasti ir prie Lietuvos krantų (22)

Kitąmet šimto penkiasdešimt metų jubiliejų minėsiantis Danijos Esbjergo uostas yra vienas...

Japoniją pribaigė ne atominė bomba, o Stalino sprendimas? (616)

Šiemet buvo minimos 72-osios Hirosimos bombardavimo metinės. JAV branduolinio ginklo panaudojimas...

Nevaldoma kinų kosminė stotis netrukus kris į Žemę (19)

Nevaldoma Kinijos kosminė stotis, kaip teigiama, po mažiau nei vienerių metų sugrįš į Žemės...

Neatsakingas antibiotikų vartojimas sukelia pavojingas infekcijas pražūtingiausia senyvo amžiaus pacientams (2)

Anot medikų, neatsakingas antibiotik ų vartojimas didina pavojingų infekcijų riziką. Jų...