Po savaitės 40-ąjį gimtadienį švęsiantis biržietis Richardas Komas dar nepraranda vilties įrodyti, kad baisaus nusikaltimo, dėl kurio teismas jį net 14 metų pasiuntė už grotų, nepadarė, o buvusi jo draugė iš gyvenimo pasitraukė pati, nusišovusi iš pistoleto.
Richardas Komas
© DELFI / Kiril Čachovskij

Lietuvos apeliacinis teismas trečiadienį toliau nagrinėjo baudžiamąją bylą pagal buvusio futbolo klubo „Širvėna“ žaidėjo R. Komo ir jo advokato Kęstučio Stungio pateiktus apeliacinius skundus – apeliantai įsitikinę, kad Panevėžio apygardos teismas priėmė neteisingą nuosprendį ir neteisėtai įkalino visiškai nekaltą žmogų.

Tuo metu nuo vienintelės kulkos žuvusios biržietės artimieji mano, kad byloje nereikia nieko naujo ieškoti – į visus klausimus dar praėjusių metų gruodį atsakė apkaltinamąjį nuosprendį priėmęs Panevėžio apygardos teismas.

Vis dėlto, nuteistojo ir jo gynėjo skundai sukėlė abejonių – apeliacinės instancijos teismas iš naujo atlieka įrodymų tyrimą ir paskui dar kartą vertins byloje surinktus įrodymus.

Mįslinga byla: tyrimas buvo nutrauktas

Kol kas dar neįsiteisėjusiu nuosprendžiu tyčinio nužudymo, neteisėto šaudmenų ir ginklo laikymo byloje yra nustatyta, kad R. Komas dar 2010-ųjų kovo 31-osios vakarą, Biržuose, Kilučių g. esančiame name, būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, dėl asmeninių nesutarimų ir pykčio, tyčia vieną kartą iš neteisėtai laikyto pistoleto šovė į savo draugę Jolitą Pelenytę.

Nuo vienintelio šūvio mažametės mergaitės motina mirė įvykio vietoje.

Po tragiško įvykio buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas, tačiau vėliau jis buvo nutrauktas – konstatuota, kad J. Pelenytė nusižudė. Tačiau vėliau teismo nutartimi prokurorų nutarimas buvo panaikintas ir tyrimas buvo atnaujintas, o dar vėliau byla buvo perduota į teismą.

Apeliacinės instancijos teismui skundą įteikęs R. Komas nurodė, kad nusikaltimo, dėl kurio pripažintas kaltu, jis nepadarė, o ikiteisminį tyrimą atlikę pareigūnai buvo šališkai ir surinko tik jį įkaltinančius duomenis.

Biržietis teismui aiškino, kad byloje yra pakankamai duomenų, patvirtinančių, jog J. Pelenytė nusišovė – esą ji pati savo rankinėje atsinešė ginklą, šūvio pėdsakai buvo rasti tik ant jos rankų ir galvos.

R. Komas: aš ją atstūmiau

Kai jauna moteris nusišovė, R. Komas teigė buvęs kitame kambaryje.

„Išgirdęs šūvio garsą, išlaužiau kambario, kuriame tuo metu buvo nukentėjusioji, duris, ir į jį patekęs radau gulinčią ir merdinčią J. Pelenytę bei šalia jos kairės rankos gulintį ginklą“, – aiškino vyras, kuris, kol neįsiteisėjo nuosprendis, laikomas nekaltu.

Jis įsitikinęs, kad ikiteisminis tyrimas buvo atnaujintas dėl 2013-aisiais Biržuose padarytų didelį rezonansą sukėlusių nusikaltimų.

Nors teismas neįsiteisėjusiame nuosprendyje nurodė, kad J. Pelenytė neturėjo priežasčių nusižudyti, tačau R. Komas su tuo nesutiko ir aiškino, kad prieš tragediją jis savo draugei pagrasino, jog su ja išsiskirs, nes sužinojo apie šios neištikimybę.

„Įvykio dieną J. Pelenytė atėjo pas mane norėdama susitaikyti, tačiau aš ją atstūmiau ir ši nusižudė“, – teismui aiškino vyras.

Žuvusiosios motina: tai dukra nusprendė jį palikti

Kad R. Komas yra nuteistas nepagrįstai, įsitikinęs ir jo advokatas K. Stungys, teisme pažymėjęs, jog tiek ikiteisminio tyrimo metu, tiek teisminio bylos nagrinėjimo metu reikšmingi duomenys buvo renkami tendencingai, siekiant įkaltinti R. Komą nužudymu ir visiškai netiriant versijos, jog J. Pelenytė nusižudė pati. Tokios galimybės, anot gynėjo, neatmetė ir specialistai.

Tuo metu J. Pelenytės motina ir ilgametis jos draugas, su kuriuo moteris gyveno Vilniuje, įsitikinę, kad R. Komo skundas yra nepagrįstas, o išsiskyrimo aplinkybės esą buvo visai kitokios, nei aiškina nuteistasis.

Biržietės motina teisme yra pasakojusi, kad būtent jos dukra nutarė nutraukti santykius su s R. Komu ir apie tai jam pranešė likus dviem dienoms iki mirties – J. Pelenytė ketino grįžti pas savo sugyventinį į Vilnių.

„R. Komas vėlai vakare dukrą partempė pas mane namo ir numetė prie durų kaip šunį“, – yra sakiusi moteris. Anot jos, dukra guodėsi, kad R. Komas ją žemina bei skaudina, iškoneveikė ir tampė – esą tik dėl to, jog ši nutarė vyrą palikti.

Moters teigimu, tragedijos dieną dukra susitarė susitikti su R. Komu, nes esą ketino atiduoti kelis užsilikusius jo daiktus. Vakare moteris dar trumpai spėjo pasikalbėti su dukra, ši žadėjo tuoj grįžti į namus, bet savo pažado taip ir neištesėjo – po kelių valandų motinai buvo pranešta apie dukros žūtį.

Dėl pareigūnų įžeidimo teismas išteisino

Nagrinėjant baudžiamąją bylą Panevėžio teisme R. Komo atžvilgiu buvo pradėtas dar vienas ikiteisminis tyrimas – dėl policijos pareigūnų įžeidimo. Prokurorai teigė, kad siekdamas įžeisti ir pažeminti prie posėdžių salės stovėjusius pareigūnus, atvežusius į teismą įslaptintą liudytoją, R. Komas pasakė keletą įžeidžiančių žodžių.

Panevėžio apygardos prokuratūra 2013-ųjų gruodžio 20-ąją, kai R. Komui buvo paskelbtas apkaltinamasis nuosprendis dėl nužudymo, buvo pranešusi, kad biržietis anksčiau buvo pripažintas kaltu dėl pareigūnų įžeidimo ir nuteistas 45 parų arešto bausme.

Tačiau ši oficialiame prokuratūros pranešime spaudai nurodyta informacija, kurią perspausdino DELFI, buvo neteisinga – dar gruodžio 9-ąją Panevėžio apygardos teismas buvo panaikinęs apylinkės teismo apkaltinamąjį nuosprendį ir R. Komą dėl pareigūnų įžeidimo išteisino.

Teismas pripažino, kad R. Komas pasakė įžeidžiančius žodžius, tačiau konstatavo, jog vyro pasakytų žodžių turinys nesiekia tokio pavojingumo laipsnio, kad užtrauktų baudžiamąją atsakomybę – už tai galėtų būti taikoma administracinė atsakomybė.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Neseniai po rekonstrukcijos atidarytoje „Maximoje“ – sujudimas: evakuojami pirkėjai (126)

Vilniuje vos prieš dešimt dienų po keturis mėnesius trukusio atnaujinimo atidarytoje Mindaugo g....

Artėja visiškas Saulės užtemimas: kaip į tai reaguos gyvybė Žemėje (38)

Veikiausiai girdėjote, kad rugpjūčio 21 dieną įvyks Saulės užtemimas. Tūkstančiai žmonių...

Vilniaus oro uosto tako remontas – tik pradžia (16)

Laiku baigtas Vilniaus oro uosto tako remontas buvo tik pradžia – per artimiausius kelerius metus...

Lietuva apsisprendė – pažadas NATO bus įgyvendintas, bet džiaugsmą lydi nerimo signalai (1116)

Kitąmet Lietuva pirmą sykį per pastaruosius du dešimtmečius gynybai skirs 2 proc. BVP –...

Šešis ne savo vaikus auginanti moteris: dabar apsisukti ir išeiti negaliu (5)

Pasibeldus į vieno iš „ SOS vaikų kaimo “ namelio duris, pirmasis mane lojimu pasitinka prie...

R. Valatka. Pagonišką nuotykių ilgesį aitrina nedegantys kumečių laiškai iš praeities (318)

Aksominis sezonas. Turėjo baigtis su Žoline. Bet nesibaigė. Užplūdusi šiluma ir akivaizdžiai...

Nematyta Anykščių pusė: daug netikėtų atradimų – vos per vieną dieną (32)

Anykščiai – miestas siurprizas. Tarp ežerų ir miškų įsikūręs nedidelis miestelis jau nuo...

Ar žinote, kuo gali baigtis per trumpos atostogos? (3)

Sakoma, dar­­bas iš bež­džio­nės pa­da­rė žmo­gų. O ką dar­bas be po­il­sio...

6 stiliaus patarimai moterims su didele krūtine (14)

Bičiulės su mažesne krūtine kas kartą varto akis, kai skundžiatės savo apvaliomis formomis? Jos...

Vėžio pacientams viena klaida mirties riziką padidina net 2,5 karto (27)

Vėžys – sunki liga, kuriai įveikti reikia daug jėgų ir stiprybės. Chemoterapija , kurią...