Antradienį nuosprendžio sulaukė keturi jauni kėdainiečiai, tyčia suardę ir sugadinę šimtus kapaviečių ir jų antkapinių paminklų – jiems paskirtos trejų ir pustrečių metų lygtinės laisvės atėmimo bausmės: aštuoniolikmečiui L. V. paskirta trejų metų, jo bendraamžiui D. V. – 2 metų ir šešių mėnesių, vienam gruodžio pradžioje 17 metų sulauksiančiam jų bendrininkui – trejų metų laisvės atėmimo bausmės, jų vykdymas visiems atidėtas trejiems metams.
kedainietis.lt nuotr.

Kaip praneša Panevėžio apygardos prokuratūra, su nukentėjusiaisiais susitaikęs 19 metų D. Š. atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės, jam teks sumokėti 5 MGL – 650 litų įmoką į nukentėjusiųjų nuo nusikaltimų asmenų fondą, nemokamai dirbti visuomenės labui šimtą valandų.

Nuteistiesiems taip pat teks atlyginti nusikaltimų padarytą žalą, jiems paskirtos baudžiamojo ir auklėjamojo poveikio priemonės, elgesio apribojimai, kiti įpareigojimai.

Tokį sprendimą priėmė Kėdainių rajono apylinkės teismas, išnagrinėjęs Kėdainių rajono apylinkės prokuratūros prokurorų perduotą nusikaltimų mirusiųjų atminimui baudžiamąją bylą.

„Visuomenė, dar nesulaukusi nuosprendžio, pasmerkė kapų niokotojus, ir tai suprantama – tokio elgesio toleruoti negalima. Keli šimtai žmonių, nukentėjusių dėl kapų niokotojų vandališkų veiksmų, buvo priversti jaudintis dėl išniekinto mirusiųjų atminimo, patyrė dvasinius pergyvenimus dėl nepagarbos jų artimiesiems ir ramybės sudrumstimo amžino poilsio vietoje. Jie taip pat patyrė ir didelius materialinius nuostolius dėl sugadintų antkapių, suardytų kapų,“- teigė valstybinį kaltinimą nagrinėjant šią bylą teisme palaikęs ir jauniems teisiamiesiems kartu su baudžiamojo bei auklėjamojo poveikio priemonėmis lygtines laisvės atėmimo bausmes pasiūlęs skirti Kėdainių rajono apylinkės prokuratūros prokuroras Gintaras Jakštas.

Pernai ir šiemet pavasarį suniokoti antkapiniai paminklai Kėdainių miesto Kauno gatvėje esančiose kapinėse sujaudino ir papiktino kėdainiečius. Atlikus ikiteisminį tyrimą, pavyko nustatyti, kad kapus suniokojo grupė jaunuolių, apsvaigusių nuo alkoholio ir narkotinių medžiagų.

Buvo sugriauti ir suardyti 267 paminklai, tačiau ne dėl visų kapaviečių išniekinimo žmonės, nors ir ne kartą paraginti spaudoje, kreipėsi į policiją – pareiškimus parašė tik 120 asmenų. Be to, buvo išniekintos kapavietės, prižiūrimos Kėdainių miesto seniūnijos, kuriose palaidoti nežinomi asmenys. Juose buvo išversta 40 medinių kryžių. Kėdainių miesto seniūnija savo pastangomis sutvarkė nuniokotas kapavietes ir ieškinio nepareiškė.

„Kaltinamųjų baudžiamąją atsakomybę sunkinančios aplinkybės buvo tos, kad jie veikė su bendrininkų grupe ir nusikaltimų padarymo metu buvo apsvaigę nuo alkoholio ir narkotinių medžiagų. Apsvaigimas nuo alkoholio ir narkotikų – pagrindinė veikos padarymo priežastis, kurią nurodė visi apklausti įtariamieji. Jų tėvai, pripažinę savo klaidas dėl netinkamo vaikų auklėjimo, viešai spaudoje atsiprašė nukentėjusiųjų ir prašė leisti jiems atstatyti nuverstus paminklus. Tėvai jau atlygino dalį patirtos turtinės ir neturtinės žalos nukentėjusiesiems, kai kuriems jų atstatė nuverstus paminklus“, – sakė prokuroras G. Jakštas.

Ikiteisminį tyrimą atliko Kėdainių rajono policijos komisariato pareigūnai, tyrimą kontroliavo Kėdainių rajono apylinkės prokuratūros prokurorai.

Įstatymas už kaltinamiesiems inkriminuotas nusikalstamas veikas – už svetimo turto sunaikinimą arba sugadinimą numato laisvės atėmimo bausmes iki dvejų arba penkerių metų, už kapų suardymą, išniekinimą ir vandališkus veiksmus kapinėse – iki trejų metų.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Teko samdyti net saugos tarnybą: Lietuvai priklausančiame kelte įstrigo 12 pabėgėlių (5)

„ DFDS Seaways “ kelte „Kaunas Seaways“ aptikta 12 pabėgėlių, DELFI patvirtino įmonės...

Už mokesčių mokėtojų pinigus – kelias į niekur (50)

Kėdainių rajono pakraštyje esančiame Miegėnų kaime verda aistros – gyventojai nesuvokia, kam...

Smūgis A. Bosui: prabangų namą prašoma sulyginti su žeme (430)

Vilniaus pašonėje, miškų apsuptyje, prasidėjusias Lietuvoje žinomo verslininko Antano Boso...

Įspūdinga sulaikymo operacija Kaune: sučiuptas vyras įtariamas žmogžudyste papildyta 17.10 (11)

Pirmadienį Kaune gausios policijos pareigūnų pajėgos sučiupo ieškomą „Kryžkelės“ gaujos...

Kūdikį pražudęs Ramzis keliasi naujam gyvenimui: jau spėjo pasirodyti vestuvėse (68)

Po patirto šoko ir nelaimingo atsitikimo, kurio metu žuvo kūdikis, dobermano Ramzio gyvenimas...

M. Šalčiūtė pristato naują laidą: ankstesni projektai buvo nekokybiški ir stipriai pakenkė mano įvaizdžiui (4)

Artėjant rudeniui Monika Šalčiūtė savo feisbuko sekėjus vis nustebindavo viena ar kita...

Tomas Vosylius. Superkova ar cirkas už didelius pinigus? (35)

Interneto platformoje „Sporto namai“ kiekvieną dieną savo jausmais, mintimis ir rūpesčiais...

Nebrangių atostogų idėja Lenkijoje: su žmona likome patenkinti šiuo sprendimu (10)

Galvojate kur įdomiai ir nebrangiai praleisti atostogas šią vasarą, tačiau Lietuvos pajūris...

Pietų dėžutę susiruoškite iš vakaro: minkšta vištiena pesto padaže

Receptas itin lengvas, greitai paruošiamas ir patiks net ir tiems, kuriems vištiena jau gerokai...

Lietuvoje įspėjama apie apgaulingą žinutę: neatidarykite „Facebook“ nuorodos (6)

Bendraujantys socialiniu tinklu „Facebook“ pastaruoju metu galėjo sulaukti žinutės, kuri neva...