Daugiau kaip dvejus metus savo kaltę dėl trejų metų mažylės sužalojimo neigęs Gintautas Stankevičius vakar į teismą atėjo nešinas kelioniniu krepšiu. "Pasiruošiau blogiausiam", - neslėpė jis.Kauno apygardos teismas pripažino 49 metų G.Stankevičių kaltu dėl sunkaus mažametės sveikatos sutrikdymo ir nuteisė jį 4 metus kalėti. Tačiau iki nuosprendžio įsigaliojimo vyras liks laisvėje.
© Lehtikuva/ Scanpix
2007-ųjų vasarį visą kraštą sukrėtusi istorija nutiko Kazlų Rūdoje, blaivybės puoselėtojo Motiejaus Valančiaus vardu pavadintoje gatvėje.

Spaudžiant keliolikos laipsnių šalčiui prie vieno daugiabučio buvo rasta kukčiojanti mažylė. Tik pėdkelnes mūvėjusi ir plonus marškinėlius vilkėjusi mergaitė gulėjo ant sniego.

G.Stankevičius kaltinamas tyčia išmetęs mažylę pro pirmame aukšte esančio buto langą, kad galėtų atsigulti šalia jos motinos Dianos Jankauskienės. Medikai mažylei vėliau diagnozavo kaukolės lūžį ir kaklo slankstelių išnirimą.

Nelemtą naktį policija į D.Jankauskienės buto duris beldėsi ilgai. Šeimininkė vos stovėjo ant kojų. Girtas buvo ir jos svečias G.Stankevičius. Iš pradžių įtarimai dėl mažylės sužalojimo buvo pateikti jiems abiem. Ant jųdviejų drabužių aptikta kraujo. D.Jankauskienė sugebėjo įtikinti, kad vedė prausti svečio sumuštą dukrą. G.Stankevičius tvirtino nieko neprisimenantis.

Tačiau anksčiau teismui pritrūko jo kaltės įrodymų. Bylą grąžinus, prokurorams pavyko prakalbinti pačią mažylę. Ši atpažino G.Stankevičių iš nuotraukos. Mažylės motina tyrimui nepadėjo, ji tik tvirtino esanti nekalta. Esą užmigo pasiguldžiusi dukrą prie savęs, o pabudusi nuo policijos beldimo šalia aptiko G.Stankevičių. Į teismo posėdžius motušę teko atvesdinti prievarta. Kaip ir su D.Jankauskiene nebegyvenantį mažylės tėvą Rolandą Buragą. Jokio civilinio ieškinio nei jis, nei vyriškio motina, šiandien auginanti medikų išgelbėtą anūkę, teisiamajam nepateikė.

G.Stankevičius dievagojosi, kad užmigo neblaivus virtuvėje ir prabudo tik policijos tempiamas į automobilį. Tačiau teismas palaikė tai gynybine versija. Tikimybė, kad mažylė pati galėjo išlipti pro langą, atmesta iškart, nors neapsikentusi motinos girtavimo taip elgdavosi vyresnė sesutė, dabar auganti globos namuose.

Už sunkų mažamečio sveikatos sutrikdymą gresia laisvės atėmimas iki 12 metų. Prokuroras siūlė įkalinti G.Stankevičių 7 metams ir 3 mėnesiams. Ar skųs nuosprendį, kapinėse kaip duobkasys uždarbiaujantis G.Stankevičius vakar dar nežinojo.

Vakar 7 metams už grotų pasiųstas ir 24 metų Ričardas Palšys iš Marijampolės. Jis prieš pusantrų metų sunkiai sužalojo sugyventinės 7 mėnesių sūnelį. Kaip jau rašė LŽ, nuo patirtų traumų sutriko mažylio vystymasis. Prokuroras siūlė nuo atsakomybės išsisukinėjusį penktą kartą teisiamą R.Palšį įkalinti 9 metams.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Grėsmė šalia mūsų: Europoje slepiasi šimtai „Islamo valstybės“ apmokytų vaikų (51)

Europą sudrebino dar vienas teroro aktas: per dvi atakas, kai ketvirtadienį ir penktadienį...

VGT uždegė žalią šviesą: į kovą su „Islamo valstybe“ stos Lietuvos specialiosios pajėgos (433)

Pirmadienį posėdžiavusi Valstybės gynimo taryba aptarė ne tik krašto apsaugos sistemos...

Didžiausi atlyginimai: dešimtuke – netikėti naujokai (128)

Birželio mėnesį buvo tik viena įmonė, kurios darbuotojų atlyginimų vidurkis buvo...

Lietuvos rinktinės kandidatų sąrašas trumpėja: treneriai padėkojo D. Gailiui (33)

Likus daugiau nei savaitei iki Europos vyrų krepšinio čempionato Lietuvos rinktinės treniruotėse...

Susiremontavote automobilį po avarijos? Dar nereiškia, kad galite juo važiuoti (1)

Valstybės įmonės „Regitra“ duomenimis, nuo šių metų sausio mėnesio Lietuvoje įregistruota...

Nauja priežastis apsilankyti Palangoje: poilsiautojai įspūdingus vaizdus stebės nemokamai (5)

Palangoje rudenį atsiras nauja pramoga turistams – aukščiausiame kurorto pastate – Palangos...

Marselyje automobilis rėžėsi į stoteles, vienas žmogus žuvo atnaujinta 13.26 (44)

Vienas žmogus žuvo ir vienas buvo sužeistas po to, kai automobilis rėžėsi į dvi stoteles...

Vilniuje atsivėrė dar viena smegduobė (4)

Pirmadienį policijai pranešta apie Vilniuje gatvėje atsivėrusią smegduobę.

Nepripraskite prie druskos: koks kiekis dar nekenkia organizmui (11)

Drusk os perteklius žmogaus organizmui yra žalingas, tačiau visiškai eliminuoti jos iš mitybos...