Trys panevėžiečiai – karo prievolės ir priešgaisrinės priežiūros pareigūnai, Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo (ONKT) skyriaus prokurorų kaltinti piktnaudžiavimu tarnyba ir kyšininkavimu, neteko dalies konfiskuoto turto ir teisės dirbti valstybės tarnyboje.
© Corbis

Panevėžio rajono savivaldybės administracijos karo prievolės buvusį vyriausiąjį specialistą V. K. ir Karo prievolės administravimo tarnybos Karo prievolės centro teritorinio skyriaus buvusį vadovą R. L. miesto apylinkės teismas pripažino kaltais piktnaudžiavus tarnyba ir kyšininkavus: 56 metų V. K. paskirta dvejų metų laisvės atėmimo bausmė, jos vykdymas atidėtas metams ir šešiems mėnesiams, jis neteko teisės trejus metus dirbti valdžios ir valdymo įstaigose, konfiskuota 3950 litų vertės nuteistojo turto; 51 metų R.L. neteko teisės dirbti valdžios ir valdymo įstaigose dvejus metus ir devynis mėnesius, konfiskuota 1200 litų vertės nuteistojo turto, praneša Panevėžio apygardos prokuratūra.

Valstybinį kaltinimą teisme palaikęs Panevėžio apygardos prokuratūros ONKT skyriaus prokuroras Audrius Leonavičius teisiamiesiems kaltinimus piktnaudžiavimu tarnyba ir kyšininkavimu pateikė pagal V.K. padarytas dvylika ir R.L. – šešias nusikalstamas veikas.

Jiedu, būdami karo prievolininkų atrankos komisijos nariais, 2006-2007 metais ėmė kyšius iš šauktinių, padėdami jiems išvengti privalomosios pradinės karo tarnybos. Taip pat V. K. ėmė kyšius už pagalbą kai kuriems asmenims laikant vairavimo egzaminus.

Panevėžio miesto apylinkės teismas, išnagrinėjęs dar vieną nusikaltimų valstybės tarnybai baudžiamąją bylą, pripažino kaltu piktnaudžiavus tarnyba Panevėžio apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus vyriausiąjį specialistą R. S. ir nubaudė teisės dirbti valstybės tarnyboje atėmimu dvejiems metams. Taip pat nutarta konfiskuoti 4578 litų vertės nuteistojo turto.

Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus vyriausiasis specialistas R. S, tikrindamas Panevėžio mieste ir rajone esančių patalpų priešgaisrinę būklę, dėl rastų trūkumų patalpų savininkams rekomenduodavo sudaryti priešgaisrinės saugos sistemų (signalizacijų) įrengimo ir techninės priežiūros sutartis tik su viena uždarąja akcine bendrove, kurią pats ir buvo sumanęs įkurti. Bendrovės steigėjais ir akcininkais tapo pareigūno pažįstami, nes pats jis užsiimti tokia veikla neturėjo teisės.

Pareigūnas, pasinaudodamas tarnybine padėtimi, nors tokie veiksmai visiškai nesuderinami su valstybės tarnyba, garantuodavo bendrovei pastovią gamybinę veiklą ir už tai gaudavo neteisėtą atlygį įvairiomis paslaugomis ir materialinėmis vertybėmis.

Taip pat buvo nustatyta, kad R. S., atlikdamas savo tarnybines pareigas ir dalyvaudamas įrengtų priešgaisrinės saugos sistemų priėmimo komisijoje, pats priimdavo minėtosios bendrovės atliktus darbus ir vertino jų tinkamumą eksploatavimui, nors tokie veiksmai prieštarauja valstybės tarnybos interesams.

Abiejų bylų tyrimus atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos Panevėžio valdyba.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Japoniją pribaigė ne atominė bomba, o Stalino sprendimas? (244)

Šiemet buvo minimos 72-osios Hirosimos bombardavimo metinės. JAV branduolinio ginklo panaudojimas...

R. Sadauskas-Kvietkevičius. Liūdnas teroristų likimas (22)

Terorizmas nekeičia pasaulio ir tai labiausiai erzina pačius teroristus, kurie bando įsivaizduoti,...

Gelbėtojai įspėja: šeštadienį vakare siaus škvalas, stambi kruša (11)

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas informuoja, kad šeštadienį šalį siaubs audra.

Atgijęs Latvijos krepšinis: auksinė karta – pakeliui į šlovės olimpą specialiai Krepšinis.lt iš Rygos (112)

Latvija prieš Lietuvą. Rungtynės Rygos arenoje, į kurias bilietai ištirpo akimirksniu. Akistata,...

Nemaitonių kaime – tragiška nelaimė: prie namų nuskendo du vaikai papildyta 19.39 (64)

Šeštadienį Kaišiadorių rajone esančiame Nemaitonių kaime mirė du mažamečiai. Prie namų...

Kovos su terorizmu ekspertas: ruoškimės, tuoj teroristai panaudos naują ginklą (266)

Ateityje teroristų ginklu dideliuose Europos miestuose gali tapti valdomi dronai su sprogmenimis. Tai...

„Karklės“ dalyvių stilius traukė akį: išsiskyrė keisčiausiais įvaizdžiais (3)

Vainikuoti 2017 metų vasarą ir ištraukti iš spintos dar nespėtus pademonstruoti stilingus...

J. Lopez specialistė atskleidė jos grožio paslaptis – stebuklingų priemonių ieškokite savo virtuvėje

Rugpjūtis – saulės ir karščio nualintų plaukų mėnuo. Šis scenarijus kartojasi kiekvienais...

Kauniečiai butų pirkėjai pakeitė kryptį (32)

Nekilnojamojo turto ekspertai stebi kintančius kauniečių poreikius renkantis gyvenamąjį būstą....

Aprangos kodas: žmonės, kuriems galioja „švaraus stalo“ etiketas biure (16)

Penktadienį DELFI Stilius lankėsi vienoje didžiausių draudimo bendrovių „Gjensidige“ . Tik...