Aviakatastrofoje žuvo žymus chirurgas Fiodorovas

 (1)
Maskvos šiaurės vakarinėje dalyje, kur penktadienį nukrito sraigtasparnis, rasti žymaus gydytojo oftalmologo Sviatoslavo Fiodorovo asmens dokumentai.
"Interfax" iš teisėsaugos pareigūnų pavyko sužinoti, kad aviakatastrofos vietoje rastas kojos protezas. Yra žinoma, kad S. Fiodorovas, kuriam buvo amputuotos abiejų kojų dalys, naudojosi protezais.

Nepaprastųjų padėčių ministerijos budintysis pranešė, kad sraigtasparnio skrydžio lape, kuris buvo užpildytas prieš skrydį iš Tambovo į Maskvą, yra keturių žmonių pavardės, tarp jų - S. Fiodorovo. Lape be S. Fiodorovo įrašytos ekipažo narių Anatolijaus Lobovo, Aleksejaus Spiridonovo ir Anvaro Guseinovo pavardės.

Sraigtasparnis skrido iš Tambovo į Maskvos Šeremetjevo oro uostą.

Teisėsaugos šaltiniai pranešė, kad maždaug 19 val. 45 min. Maskvos laiku Svetlogorsko kelyje į dykvietę šalia gyvenamojo namo nukrito sraigtasparnis. Visi keturi sraigtasparnyje buvę žmonės žuvo vietoje.

Sraigtasparnis priklausė S. Fiodorovo klinikai.

Šiuo metu įvykio vietoje dirba gaisrininkai, gelbėtojai, milicija ir kitų operatyvinių tarnybų darbuotojai.

"Akies mikrochirurgijos" klinikos vadovybė pranešė, kad klinikos vadovas S. Fiodorovas ketvirtadienį išskrido tuo pačiu sraigtasparniu į Tambovą. Ten jis dalyvavo mokslinėje konferencijoje ir planavo grįžti penktadienį.

S. Fiodorovas gimė 1927 metais Ukrainoje kariškio šeimoje. Jo tėvas 1937 metais buvo represuotas kaip "liaudies priešas".

Chirurgas buvo vedęs, turėjo dvi dukteris.

S. Fiodorovas buvo medicinos mokslų daktaras, profesorius, Rusijos mokslų akademijos ir Rusijos medicinos mokslų akademijos akademikas.

1960 metais S. Fiodorovas pirmą kartą SSRS atliko unikalią žmogaus akies operaciją, kurios metu buvo į akį buvo įterptas dirbtinis kristalas. Ši operacija buvo paskelbtas "prieštaraujančia fiziologijai", ir chirurgas buvo priverstas išeiti iš darbo.

A. Fiodorovas parašė daugiau kaip 400 mokslinių straipsnių, buvo 164 išradimų autorius.

Nuo 1989 metų iki 1991 metų gruodžio jis buvo SSRS liaudies deputatas, 1993 metais buvo išrinktas į Valstybės Dūmą, dalyvavo Rusijos prezidento rinkimuose.

S. Fiodorovas ne kartą lankėsi Lietuvoje, čia atostogaudavo, operuodavo, konsultuodavo specialistus.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Kriminalai ir nelaimės

Ignalinoje atvira liepsna degė namas

Sekmadienį vėlai vakare užsiliepsnojo medinis namas Ignalinos mieste.

Kaune kaktomuša susidūrė du BMW: sužeisti trys žmonės (15)

Portalo „Kas vyksta Kaune“ skaitytojai pranešė apie sekmadienio vakarą Kaune įvykusią skaudžią avariją. Jos metu sunkiai sužaloti mažiausiai du asmenys.

Vilniuje karys sukėlė avariją, du žmonės sužaloti (5)

Šeštadienio vakarą Vilniuje blaivus LDK Algirdo mechanizuoto pėstininkų bataliono būrio vadas automobiliu „VW Passat“ nepraleido kito tokio paties automobilio ir jie susidūrė.

Vilniuje padegtas BMW, ugnis išplito (11)

Šeštadienio rytą Vilniuje užsiliepsnojo BMW. Liepsnos perėjo ant šalia stovėjusio kito automobilio. Įtariamas padegimas.

Per sprogimą Jonavoje smarkiai nudegė vyras (3)

Kai šeštadienio rytą Jonavoje sprogo katilas, vyras apdegė 50 proc. kūno, pranešė policija.