Ambasadoriaus automobilyje rasta heroino už milijoną dolerių

 (1)
Per sekmadienio vakarą vykusią operaciją ambasadoriaus Sadulajano Nigmatovo automobilyje nebuvo. Kol kas nė viena Vidurio Azijos šalių vyriausybė šio įvykio nekomentavo.

Saugumo agentai sulaikė penkis vyrus, tarp kurių buvo Tadžikistano ambasados vyriausias administratorius Bachtiaras Kuralovas ir vairuotojas.

Pasak pareigūnų, B. Kuralovas tvirtina, kad, paprašytas žmonos, važiavo į Tadžikistaną, o paskui sugrįžo.

Saugumo agentams apieškojus ambasadoriaus automobilį ir jį lydėjusią transporto priemonę, buvo rasti 62 kilogramai heroino, 54 tūkst. dolerių (216 tūkst. litų) grynais ir banko čekis 1,261 mln. svarų sterlingų (7,6 milijonų litų), sakė Kazachstano Nacionalinio saugumo komiteto Alma Atos skyriaus atstovas spaudai Azatas Amirgalijevas.

Krata buvo daroma dalyvaujant Tadžikistano ambasadoriui ir Kazachstano užsienio reikalų ministerijos pareigūnams, sakė A. Amirgalijevas.

Pasak atstovo spaudai, dalį narkotikų buvo planuojama parduoti Alma Atoje, kita dalį turėjo patekti į Rusijos ir Vakarų Europos juodąsias rinkas.

Pilietinio karo 1992-1997 metais sugriautas Tadžikistanas tapo svarbiausiu narkotikų keliu iš Afganistano į Rusiją ir Vakarų Europą.

Prekybai narkotikais padėjo suklestėti ekonominė suirutė, plačiai iškerojusi korupcija ir pinigų plovimas buvusiose sovietų respublikose.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Kriminalai ir nelaimės

Mergaites prievartavęs paauglys pareiškė, kad jos atrodė „normaliai“ (116)

Kėdainių gyventojai galės būti bent kiek ramesni – mažamečių išnaudotojas ir prievartautojas aštuoneriems metams pasiųstas už grotų.

Įžūli vagystė: dienos metu išlaužtas langas, išnešta kone 26 tūkst. eurų (11)

Kėdainių rajone gyvenanti moteris dienos metu pastebėjo išlaužtą langą. Patikrinusi namus ji suprato, kas įvyko.

Po kelių lauktų laiškų nelaukti svečiai: panevėžiečio namus iškrėtė Muitinės kriminalistai (14)

Panevėžyje nuteistas 26 metų A. J., iš užsienio „pabandymui“ atsisiuntęs įvairių narkotinių bei psichotropinių medžiagų – smulkintų kanapių, MDMA ir kokaino. Visiškai savo kaltę pripažinusiam jaunam vyrui teismas skyrė lygtinę laisvės atėmimo bausmę ir uždraudė vartoti psichiką veikiančias medžiagas.

Naktį siautėjusi kompanija nuo policijos spruko palikusi vieną bičiulį (2)

Radviliškyje naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį siautėjanti kompanija sudomino policijos pareigūnus, tačiau dauguma spėjo pasprukti.

Itin humaniškas teismas: perėjoje užmušęs moterį ir sprukęs vairuotojas nesiunčiamas už grotų anksčiau teistas, vairavo girtas (136)

Ketvirtadienį Klaipėdos apygardos teismas, išnagrinėjęs nukentėjusiųjų apeliacinį skundą, paliko nepakeistą Klaipėdos miesto apylinkės teismo nuosprendį, kuriuo už pėsčiųjų perėjoje automobiliu partrenktą ir dėl to žuvusią moterį 58 metų nuteistajam Aleksandrui Zabolotnui skirta dvejų metų laisvės atėmimo bausmė, jos vykdymą atidedant tokiam pat laikotarpiui.