Alytaus griežtojo režimo pataisos darbų kolonijos (GRPDK) Sveikatos priežiūros tarnybos viršininkė gydytoja Lina Macaitienė iš pareigų atleista už pravaikštas. Todėl visuomenei pateikiami kiti galimi medikės atleidimo iš darbo pagrindai yra nepagrįsti.
© ELTA
Iš darbo Alytaus kolonijoje L.Macaitienė atleista lapkričio 22 dieną. Tai padaryta vadovaujantis Valstybės tarnybos įstatymo 29 straipsnio 3 dalies 4 punktu ir 4 dalies 3 punktu. Beje, už neteisėtus ryšius su nuteistaisiais bei aplaidumą darbe gydytojai L.Macaitienei dar lapkričio 20 dieną buvo pareikštas griežtas papeikimas, skelbiama pranešime spaudai.

Priminsime, kad lapkričio 12 dieną buvo atlikta kolonijos Sveikatos priežiūros tarnybos viršininkės kabineto apžiūra. Be spaudoje minėtų šokolado plytelių bei pinigų rastas ir plastikinis butelis su bespalviu skysčiu, kvepiančiu alkoholiu. Kitą dieną laikinai einančio kolonijos direktoriaus pareigas Kęstučio Jasmonto įsakymu L.Macaitienė buvo nušalinta nuo pareigų. Su šiuo įsakymu jos supažindinti nebuvo galimybių, kadangi tą dieną gydytoja darbe nepasirodė. Pranešimą apie nušalinimą kolonijos pareigūnai L.Macaitienei perskaitė nuvykę į jos namus Birštone, tačiau pasirašyti gydytoja atsisakė.

Dėl L.Macaitienės neteisėtų veiksmų buvo atliktas tarnybinis tyrimas. Tyrimo metu nustatyta, kad L.Macaitienė palaikė neteisėtus ryšius su nuteistaisiais, nors priimama į darbą šių metų liepos 29 dieną pasirašė pasižadėjimą. Pagal Pataisos darbų įstaigų vidaus tvarkos taisykles, įkalinimo įstaigų personalui kategoriškai draudžiami bet kokio pobūdžio ryšiai su nuteistaisiais, jų giminaičiais ar artimaisiais, jeigu tai nesusiję su atliekamomis tarnybinėmis pareigomis.

Minėtose taisyklėse taip pat reikalaujama, kad kolonijų administracijos atstovai (direktorius, jo pavaduotojai, budintieji padėjėjai, tarnybų ir būrių viršininkai) nuolat lankytųsi kamerų tipo patalpose, tikrintų nuteistųjų laikymo sąlygas, imtųsi priemonių trūkumams šalinti, nagrinėtų pagrįstus nuteistųjų skundus, darytų įrašus specialiame žurnale. Gydytoja L.Macaitienė šį reikalavimą taip pat ignoravo.

Tarnybinio tyrimo metu nustatyta, kad Sveikatos priežiūros tarnybai pradėjus vadovauti L.Macaitienei, psichotropinius preparatus kolonijoje imta vartoti nepaprastai dideliais kiekiais. Beveik pustrečio karto padidėjo ir vienkartinių švirkštų įsigijimas bei naudojimas (2001 m. – daugiau kaip 2,8 tūkst., šiemet – beveik 6,7 tūkst.). Psichotropiniai preparatai buvo perkami tarnybos viršininkės nurodymu.

Kasdien įvairūs medikamentai buvo išduodami 170–180 nuteistųjų, beveik pusei jų – psichotropiniai preparatai. Nuteistieji juos tablečių pavidalu gaudavo gyvenamojoje zonoje (privalu Sveikatos priežiūros tarnybos patalpose, medicinos personalui prižiūrint, suspensijos pavidalu). Taip nuteistiesiems buvo sudaromos sąlygos šiuos griežtos atskaitomybės medikamentus vartoti narkotinių medžiagų ar alkoholinių gėrimų veikimui sustiprinti, juos pardavinėti ar mainyti.

Paaiškėjo atvejų, kai keletas psichotropinių preparatų (neuroleptikai, trankvilizatoriai) buvo skiriami kartu su migdomaisiais. Ambulatorinio gydymo sąlygomis tai yra neleistina.

Kai kuriems nuteistiesiems raminantys preparatai būdavo skiriami be rimto diagnostinio pagrindo. Pvz., ilgą laiką be pertraukos buvo skiriamas psichotropinio medikamento injekcijos be atitinkamų žymų asmens sveikatos istorijose. Taip pat be būtinos apskaitos ir nepagrįstai buvo skiriamos ir nuskausminamųjų preparatų, priklausančių narkotikų grupės preparatams, injekcijos.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Sugriežtintas „Karklės“ saugumas ir gausus nelegalių radinių biuras (19)

Penktadienio vidurdienį duris atvėrusio festivalio „ Karklė “ apsaugos darbuotojai nesnaudžia...

Laisvalaikio veikla lietuviui atnešė milijonus: atskleidė sėkmės formulę (2)

Vienas iš „ Vinted “ įkūrėjų Justas Janauskas , atsimindamas studijų laikus Vilniaus...

Papasakojo, ką patyrė per išpuolius Ispanijoje: britų aktorė slėpėsi restorano šaldytuve (2)

Per Barseloną supurčiusį išpuolį aktorė Laila Rouass, besifilmuojanti „BBC One“ kanalu...

Artėjančio šaltojo sezono mados: neišsižadėkite rudų atspalvių (3)

Nors įdegis dažniausiai asocijuojasi su vasara, atėjus rudeniui gelsvai rusva spalva tikrai...

Apie prezidento postą svajojusiam J. Petraičiui – ypatinga žinia iš teismo (85)

Prieštaringai vertinamas Australijoje gimęs milijonierius, kolekcininkas, 2002 m. Lietuvos...

Erdvėlaiviai „Voyager“ paruošti atvesti ateivių į Žemę (2)

Netrukus astronomijos mėgėjai turės progą švęsti – „ Voyager “ programai sukanka 40 metų....

Joniškio rajone iš voljero pabėgo meška (27)

Penktadienį Joniškio rajone esančiame Kirnaičių kaime iš kavinėje „Plūgo broliai“ esančio...

Vokietijoje per išpuolį subadyti du žmonės, vienas jų mirė (149)

Vokietijos vakariniame Vupertalio mieste du žmonės penktadienį buvo subadyti, vienas jų –...

Dauguma bėgiojančių žmonių susiduria su ta pačia problema: kaip jos išvengti (1)

Rugpjūčio pradžioje „ Eurovaistinės “ užsakymu tyrimų bendrovės „Synopticom“ atlikto...

Incidentas Suomijoje: į ligoninę išvežti aštuoni žmonės atnaujinta (240)

Suomijos pietvakariniame Turku mieste penktadienį buvo subadyta keletas žmonių, o mažiausiai...