Afrikoje suaktyvėjo nelegali dramblių medžioklė

Grupė aplinkosaugininkų pranešė, kad dramblių medžioklė labai žymiai išaugo po 1997-aisiais priimto sprendimo leisti trims pietinėms Afrikos valstybėms užsiimti dramblio kaulo prekyba.
Aplinkos tyrimų agentūros (EIA) atstovai teigė, kad brakonierinė dramblių medžioklė bei dramblio kaulo poreikis labai išaugo po to, kai Tarptautinės prekybos nykstančiomis rūšimis konvencijos (CITES) narės 1997-aisiais metais leido Zimbabvei, Namibijai ir Botsvanai parduoti 50 tonų dramblio kaulo Japonijai.

"CITES padarė labai didelę klaidą, leidusi atnaujinti tarptautinę prekybą dramblio kaulu. Dabar išryškėjo milžiniška žala, padaryta dramblių populiacijai," sakė aplinkos tyrimų agentūros vadovas Allanas Thorntonas.

1999-aisiais atlikus tyrimus Zambezės slėnyje Zimbabvėje buvo rasta apie 1 370 žuvusių dramblių griaučių, o tai sudaro 11% visos populiacijos, pasakojo EIA vadovas. Tuo tarpu šalies vyriausybės pateiktose oficialiose ataskaitose buvo teigiama, kad tais metais Zimbabvėje buvo nušauti tik 84 drambliai.

Namibija, Botsvana, Zimbabvė bei Pietų Afrika norėtų dar labiau padidinti prekybos dramblio kaulu apimtis, todėl 11-ame CITES suvažiavime ketina paduoti specialią peticiją. Beje, Kenija bei Indija siekia tokios prekybos uždraudimo. "Baisiausia yra tai, kad jeigu mes dabar nieko nedarysime ... po kelių metų matysime tik negyvų dramblių lavonus," teigė Thorntonas.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Kriminalai ir nelaimės

Vilniuje prieš eismą išvažiavęs girtas vairuotojas sukėlė avariją (9)

Antradienio vakarą į Vilniaus pakraštyje įvykusią avariją skubėjo policijos pareigūnai ir medikai. Įvykio vietoje paaiškėjo, kad avarijos kaltininkas neblaivus.

Sakė, kad nieko draudžiamo neturi, tačiau muitinės pareigūnai vis tiek ėmė ardyti automobilius (7)

Vilniaus teritorinės muitinės kelio postuose stringa kontrabandininkų automobiliai – pastarosiomis dienomis keliuose užsieniečių automobiliuose muitininkai aptiko nelegaliai gabentų cigarečių už beveik 26 tūkst. eurų.

Garsusis bėglys M. Jonkus – vėl nerimsta: nesiekiau praturtėti iš mirties (17)

Klaipėdos verslininką Vilmantą Dundulį nušovęs ir iš jo šaunamąjį ginklą pagrobęs klaipėdietis Marius Jonkus, kuris šį pavasarį išgarsėjo pasprukęs iš Vilniaus ligoninės, prarado bet kokias viltis įrodyti, kad itin sunkų nusikaltimą padarė ne tyčia, kaip nustatė teismas, o tai esą įvyko dėl neatsargumo.

„Agurkinių“ gaujos narys atsidūrė Švedijos kalėjime ir neteko beveik 29 tūkst. Eurų (9)

„Agurkinių“ bylą nagrinėti ketinęs teismas vėl nesulaukė vieno kaltinamojo, kurį yra paleidęs už įspūdingą užstatą. Paaiškėjo, kad vyras ne tik spruko iš Lietuvos, bet spėjo „pasižymėti“ ir Švedijoje.

Direktoriumi apsimetę apgavikai įtikino buhalterę pervesti pinigus į sąskaitą užsienyje (5)

Į direktoriaus prašymą reagavusi buhalterė, tik atlikusi pavedimą sužinojo, kad užkibo ant sukčių kabliuko.