Aborigenai grasina smurto akcijomis

 (2)
Įtakingiausias Australijos aborigenų vadovas pirmadienį, kai šalies vyriausybė nepripažino, kad iš aborigenų šeimų atimti vaikai tapo "pavogta karta", pagrasino Olimpinių žaidynių metu rengti smurto akcijas.
Aborigenų bendruomenės įniršo, kad savaitgalį išleistame vyriausybės pranešime nebuvo teikiama didelės reikšmės tam, kad nuo trečiojo iki septintojo dešimtmečio iš aborigenų šeimų buvo jėga atimta dešimtys tūkstančių vaikų, kurie buvo auginami kaip baltieji.

Aborigenų reikalų ministras Johnas Herronas (Džonas Heronas) savo pranešime teigia, kad nuo šeimų buvo atskirta ne daugiau kaip 10 proc. aborigenų vaikų, ir tai nėra ištisa karta. Šią nuomonę J. Herronas pirmadienį išsakė ir parlamente, ir per televiziją.

Aborigenų ir Toro sąsiaurio salos gyventojų komisijos (ATSIC) vadovas Sidnėjuje Charlesas Perkinsas (Čarlzas Perkinsas), kuris, būdamas 10-ies, pats buvo atskirtas nuo motinos, sakė, kad čiabuvių bendruomenė neturi kito pasirinkimo, tik smurto akcijomis nutraukti rugsėjį vyksiančias Pasaulines žaidynes.

"Mes visiškai nenorėjome sugadinti Žaidynių, tačiau tai tapo bjauru, šlykštu. Ir tai greitai taps žiauru", Ch. Perkinsas sakė Didžiosios Britanijos televizijos kampanijai.

Ch. Perkinsas pažadėjo, kad Žaidynių svečiai galės stebėti "degančius automobilius ir pastatus".

ATSIC pirmininkas Geoffas Clarkas (Džefas Klarkas) teigė, kad protesto akcijos Žaidynių metu yra neišvengiamos, tačiau vylėsi, kad jose nebus prievartos.

Australijos politikai ir Olimpinių žaidynių organizatoriai aborigenų jau anksčiau prašė, kad dėl blogėjančių santykių su konservatorių vyriausybe jie nežlugdytų Žaidynių.

Australija neseniai sulaukė ir kelių Jungtinių Tautų komitetų kritikos dėl elgesio su 430 tūkst. aborigenų, kurie yra labiausiai skriaudžiama grupė, sudaranti apie 2,3 proc. iš 19 milijonų šalies gyventojų.

Tuo tarpu Olimpinių žaidynių atstovas spaudai sakė, kad "akcijos gali tik sumažinti visuomenės užuojautą ir paramą aborigenams, jei jos bus rengiamos per Žaidynes".

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Kriminalai ir nelaimės

Gargžduose liepsnojo namas

Šeštadienio popietę gaisrininkai skubėjo gesinti namo Gargžduose.

Dideli nuostoliai panevėžiečiui: pavogė BMW su brangiu turiniu (2)

Penktadienį panevėžietis pasigedo namo kieme stovėjusio BMW, kuriame buvo du benzininiai pjūklai, rankinė, grynieji bei dokumentai. Ši vagystė vyrui itin nuostolinga.

Panevėžyje vaikas pakliuvo po ratais (3)

Penktadienio popietę Panevėžyje blaivi mergina parbloškė į kelią išbėgusį 11-metį.

Pavogta mašina atsirado po 5 minučių „įmūryta“ į tvorą (9)

Penktadienį, spalio 21 d., buvo pavogtas šiauliečio automobilis, kuris atsirado vos po kelių minučių.

Tragedija Vilniuje: nuo pastato „Helios City“ nukrito žmogus (104)

Šeštadienio rytą Vilniuje įvyko baisi nelaimė: Savanorių pr.,iš pastato „Helios City“ 18 aukšto iškrito žmogus.