Medžiagą tokiems teiginiams pagrįsti „Danone“ buvo pateikusi Europos maisto saugos tarnybai (EMST), kuri dabar nagrinėja maždaug 4200 sveikatinimo teiginių, kuriuos bus galima naudoti maisto papildams, kai tokių teiginių sąrašą patvirtins Europos Komisija.

Specialistai mano, kad „Danone“ atsiėmė sveikatinimo teiginius, pamačiusi, kad EMST pagrįstus teiginius vertina itin reikliai ir siekdama išvengti smūgio savo reputacijai.

Neigiama nuomonė dėl „Danone“ produktų sveikatinimo teiginių jau yra išryškėjusi Europoje, o „Danone“ padalinys Jungtinėse Amerikos Valstijose „Dannon“ siekia susitarti iki teismo dėl klaidinančių sveikatinimo teiginių.

Pasak spaudos, „Dannon“ bendrovei privatūs asmenys pateikė 300 milijonų dolerių ieškinį. Juo siekiama, kad būtų atlyginta visiems šios bendrovės probiotinius produktus pirkusiems amerikiečiams ir kad „Dannon“ surengtų „korekcinę reklamos kampaniją“ apie anksčiau naudotus sveikatinimo teiginius.

„Tikimės, kad visi šie faktai turės įtakos ir Lietuvos rinkai, paskatins aktyviau veikti tas institucijas, kurios turi ginti vartotojų interesus. Probiotikai žmogui tikrai naudingi, tačiau bet kurio jogurto negalima laikyti neginčijamu ir svarbiausiu gerųjų bakterijų šaltiniu. Tai yra maisto papildus, o ne maisto produktus gaminančių bendrovių rūpestis“, - pranešime spaudai cituojamas Lietuvos savigydos pramonės asociacijos direktorius Edvinas Butkus. Probiotikų maisto papildai naudingi tiek ligų profilaktikai, tiek joms gydyti.

Panašiai kaip „Danone“ savo pateiktus sveikatinimo teiginius atšaukė keli kiti didieji Europos maisto ir maistinių medžiagų gamintojai kaip „Nestle“, „Unilever“ ir „Valio“.

EMST dabar nagrinėja maždaug 4200 sveikatinimo teiginių, kuriuos bus galima naudoti maisto papildams, kai tokių teiginių sąrašą patvirtins Europos Komisija.

Europos Komisija iki 2010 metų sausio pabaigos yra numačiusi sudaryti Europos Sąjungoje leidžiamų funkcinių sveikatinimo teiginių sąrašą.

EMST pranešė, kad ES valstybės narės yra pateikusios apie 44 tūkstančius kuo įvairiausių siūlymų dėl sveikatinimo teiginių. Juos išnagrinėjusi ir atsižvelgusi į vienodus ar panašius siūlymus, EMST nustatė 4185 galimų pagrindinių sveikatinimo teiginių.

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (4)