Vėl augo mobiliojo ryšio abonentų skaičius

 (12)
Vėl augo mobiliojo ryšio abonentų skaičius
© A.Didžgalvio nuotr.

Po pertraukos vėl augo mobiliojo ryšio abonentų skaičius. Išankstiniais Ryšių reguliavimo tarnybos duomenimis, ketvirtąjį praėjusių metų ketvirtį, lyginant su trečiuoju, aktyvių abonentų (naudojamų aktyvių SIM kortelių) skaičius išaugo 0,5 proc. ir buvo 4,96 mln.

Mobiliojo telefono ryšio skvarba 2009 m. IV ketvirčio pabaigoje buvo 149,0 proc. (palyginti su praeitu ketvirčiu, išaugo 1,0 procentiniu punktu). Tai reiškia, kad kiekvienas šalies gyventojas vidutiniškai turėjo po 1,5 SIM kortelės.

Abonentų, kurie naudojasi 3G tinklo paslaugomis, skaičius beveik nepakito ir sudarė 460 tūkst.

Pokalbių trukmė per ketvirtį išaugo 3,3 proc. ir sudarė apie 1 530 mln. min. Trumpųjų žinučių skaičius augo 11 proc., vaizdo žinučių – 47 proc. Palyginti su 2008 m. IV ketvirčiu, išsiųstų SMS skaičius išaugo 4 proc., išsiųstų MMS skaičius – 7 proc.

Mobiliojo ryšio operatorių pajamos per ketvirtį sumažėjo 7 proc., per metus – 19,9 proc. ir sudarė 259,8 mln. Lt.

www.DELFI.lt
 
12
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Technologijos

Oro motociklas siekia pakylėti aviaciją į naują lygį (15)

2014 rugpjūčio mėn. 23 d. 13:54
Oro motociklas siekia pakylėti aviaciją į naują lygį
Gilioje Anglijos provincijoje aeronautikos inžinieriai tobulina naujos kartos skraidymo aparatą. Padidinto stabilumo ir manevringumo aparatas, galintis gabenti kur kas sunkesnį krovinį, yra reikšmingas bepiločių orlaivių technologijų šuolis pirmyn. Tačiau šis nedidelis bepilotis orlaivis tėra trečdalis koncepcinio modelio su kur kas didesnėmis ambicijomis. Tikrojo dydžio ketursraigtį oro motociklą gali pilotuoti žmogus, arba jį galima valdyti nuotoliniu būdu.

„Hello Kitty“ išskrido į kosmosą (4)

2014 rugpjūčio mėn. 22 d. 18:12
„Hello Kitty“ išskrido į kosmosą
Galbūt tai pati mažiausia pasaulio astronautė, bet „Hello Kitty“ dabar yra kosmose ir siuntinėja žinutes į Žemę, mėgindama reklamuoti Japonijos aukštųjų technologijų pramonę. Pagal planą, kurį padėjo sukurti Tokijo universiteto darbuotojai, 4 cm dydžio Hello Kitty figūrėlė šiuo metu skraido palydovu „Hodoyoshi-3“ ir pro iliuminatorių žvelgia į Žemę.

„Žaidimų naujienos“: „GamesCom 2014“ atgarsiai (1)

2014 rugpjūčio mėn. 22 d. 10:37
Žaidimas „Thief 4“
AP/Scanpix
Šiandienos paskutinioji mūsų laida skirta „GamesCom 2014“ renginiui. Laidoje išgirsite apie tokius žaidimus kaip „Rise of the Tomb Raider“, „The Walking Dead“, „Metal Gear Solid 5“ ir dar daugiau informacijos iš žaidimų pasaulio.

JAV įteisintas mirusių žmonių „Facebook“ paskyrų paveldėjimas

2014 rugpjūčio mėn. 22 d. 10:09
Delavero valstija (JAV) sukūrė precedentą, įstatymu pripažinusį teisę paveldėti internete esančius mirusio žmogaus duomenis ir turėtas įvairių paslaugų paskyras. Apie tai byloja oficialiame puslapyje patalpintas teisės aktas.

HP kompiuterių pardavimai šoko aukštyn (9)

2014 rugpjūčio mėn. 21 d. 17:20
Meg Whitman
AOP nuotr.
Net 11 ketvirčių iš eilės HP asmeninių kompiuterių pardavimai mažėjo, o tai privertė atiduoti didžiausio PC gamintojo titulą kompanijai „Lenovo“. Amerikiečių kompanija vis tik neatsisakė kompiuterių gamybos, o palankūs pokyčiai rinkoje leido 2014 m. II ketvirtyje kompiuterių pardavimus padidinti 12 proc., rašo Reuters.