Vėl augo mobiliojo ryšio abonentų skaičius

 (12)
Vėl augo mobiliojo ryšio abonentų skaičius
© A.Didžgalvio nuotr.

Po pertraukos vėl augo mobiliojo ryšio abonentų skaičius. Išankstiniais Ryšių reguliavimo tarnybos duomenimis, ketvirtąjį praėjusių metų ketvirtį, lyginant su trečiuoju, aktyvių abonentų (naudojamų aktyvių SIM kortelių) skaičius išaugo 0,5 proc. ir buvo 4,96 mln.

Mobiliojo telefono ryšio skvarba 2009 m. IV ketvirčio pabaigoje buvo 149,0 proc. (palyginti su praeitu ketvirčiu, išaugo 1,0 procentiniu punktu). Tai reiškia, kad kiekvienas šalies gyventojas vidutiniškai turėjo po 1,5 SIM kortelės.

Abonentų, kurie naudojasi 3G tinklo paslaugomis, skaičius beveik nepakito ir sudarė 460 tūkst.

Pokalbių trukmė per ketvirtį išaugo 3,3 proc. ir sudarė apie 1 530 mln. min. Trumpųjų žinučių skaičius augo 11 proc., vaizdo žinučių – 47 proc. Palyginti su 2008 m. IV ketvirčiu, išsiųstų SMS skaičius išaugo 4 proc., išsiųstų MMS skaičius – 7 proc.

Mobiliojo ryšio operatorių pajamos per ketvirtį sumažėjo 7 proc., per metus – 19,9 proc. ir sudarė 259,8 mln. Lt.

www.DELFI.lt
 
12
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Technologijos

Eksperimentas: kas sakė, kad žuvis negali vairuoti? (4)

2014 liepos mėn. 23 d. 18:52
Eksperimentas: kas sakė, kad žuvis negali vairuoti?
Žuvis ant ratų. Taip, tai savotiškas automobilis, sukurtas vairuoti... žuvims. Įtaisyta kamera fiksuoja vairuotojo judesius. Programinė įranga analizuoja vaizdus ir automatiškai pasuka platformą į reikiamą pusę.Kad ir kaip keistai visa tai atrodytų, studijos „Diip“ vienas iš įkūrėjų Thomas de Wolfas sako, kad keistas kūrinys – žada daugiau interaktyvių kompiuterinių technologijų naujovių.

„Bitė Lietuva“ pelnas smuko 15 procentų (16)

2014 liepos mėn. 23 d. 15:53
„Bitė Lietuva“ pelnas smuko 15 procentų
DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Antrąjį šių metų ketvirtį „Bitė Lietuva“ pajamos siekė 97,7 mln. litų, kai tą patį ketvirtį 2013 m. jos buvo 106,4 mln. litų (mažėjimas – 8,2 proc.), o EBITDA (pelnas prieš palūkanas, mokesčius, nusidėvėjimą, amortizaciją, valdymo mokesčius ir neįprastas išlaidas) – 30,1 mln. litų (2013 m. antrąjį ketvirtį – 35,9 mln. litų; mažėjimas – 15,2 proc.).

Sukčiai iš Nigerijos vėl kyla melžti pinigų iš turtingų užsieniečių (1)

2014 liepos mėn. 23 d. 15:20
Tris pastaruosius mėnesius JAV kibernetinio saugumo bendrovės „Palo Alto Networks“ ekspertai stebėjo daug kibernetinių atakų, kurių taikinys buvo klientai, esantys Taivanyje ir Pietų Korėjoje. Šios atakos, bendrovės tvirtinimu, yra vykdomos iš Nigerijos, tų pačių žmonių, kurie prieš keletą metų buvo išgarsėję kaip „Nigerijos 419 apgavystės“ autoriai. Tiesa, anuokart apgavikai buvo technologiškai neišprusę ir bandė savo aukas įtikinti pinigus jiems pervesti savarankiškai ir „savanoriškai“.

10 žingsnių: kaip sutramdyti išmaniųjų įrenginių įsilaužėlius? (1)

2014 liepos mėn. 23 d. 12:42
Išmanieji įrenginiai darbo ir kasdienio gyvenimo aplinkoje plinta žaibo greičiu, jais perduodama ir kaupiama vis daugiau asmeninės ir organizacijų informacijos. Kita vertus, tai reiškia, kad nesąžiningiems asmenims ar grupuotėms vis labiau apsimoka platinti išmaniesiems įrenginiams skirtą kenksmingą programinę įrangą. Jeigu diegti antivirusines programas kompiuteriuose tapo norma, į išmaniųjų telefonų ir kitų įrenginių (pvz., planšečių) apsaugą vis dar žiūrima pro pirštus.

Telefonais ir planšetėmis naršo trečdalis Lietuvos gyventojų (1)

2014 liepos mėn. 23 d. 12:07
Liepos mėnesį Lietuvos rinkai pirmą kartą pristatytas interneto auditorijos tyrimas „gemiusAudience multiplatform“, nagrinėjantis telefonų ir planšečių statistiką. Tyrimo duomenimis, mobiliaisiais telefonais naršo 788 tūkstančiai realių vartotojų, o tai yra beveik kas trečias 7-74 m. amžiaus Lietuvos gyventojas. Dar 285 tūkstančiai internautų naudojasi planšetiniais kompiuteriais.