Už galimybę atsisiųsti piratinio turinio kaltas gali likti ir interneto paslaugų teikėjas

 (19)
Andrius Iškauskas
© DELFI (T.Vinicko nuotr.)

Ketvirtadienį Europos Sąjungos Teisingumo Teismas priėmė sprendimą dėl interneto paslaugų teikėjų pareigų, suteikiant vartotojams prieigą prie autorių ir gretutines teises pažeidžiančių interneto svetainių. Nuspręsta, kad teismas turi teisę įpareigoti interneto paslaugų teikėjus blokuoti prieigą prie tokių svetainių, jei: toks draudimas nepagrįstai nesuvaržo vartotojų galimybės gauti teisėtą informaciją ir tokios priemonės užkerta kelią arba apsunkina vartotojams pasiekti pažeidžiančias svetaines, rašoma pranešime spaudai.

„Teisingumo teismo sprendimas galų gale iš mirties taško pajudino intelektinių teisių gynimą interneto erdvėje. Iki šiol kiekvienoje ES šalyje tai buvo sprendžiama skirtingai, o Lietuvoje kildavo klausimų, ar toks svetainių blokavimas yra teisėtas. Nuo šiol autoriai galės kreiptis į teismą prašydami apriboti prieigą prie jų teises pažeidžiančių svetainių“, – situaciją komentavo „AAA Law“ advokatas ir partneris Andrius Iškauskas.

Pasak A. Iškausko, su interneto svetainėmis, talpinančiomis autorių ir gretutines teise pažeidžiantį turinį, efektyviai galėjome kovoti tik tuo atveju, jei jos veiklą vykdo Lietuvoje. Nuo šiol autorių teisių gynėjai gali imtis ir kitų priemonių – reikalauti, kad interneto paslaugų teikėjai blokuotų be autorių sutikimo publikuojamą turinį. Anot advokato, tokių pačių priemonių bus galima imtis ir prieš nelegalių azartinių lošimų, pornografijos ar kitokį nelegalų turinį turinčias svetaines.

Minimas teismo sprendimas buvo priimtas, kuomet tarp dviejų filmų gamyba užsiimančių įmonių – „Constantin Film“ ir „Wega“ – ir interneto prieigos teikėjos „UPC Telekabel Wien“ kilo konfliktas dėl filmų platinimo. Šios filmus gaminančios bendrovės nustatė, kad vienoje interneto svetainėje be jų sutikimo siūloma atsisiųsti tam tikrus jų pagamintus filmus arba juos žiūrėti srautinio siuntimosi būdu. Minėtos įmonės paprašė už laikinųjų apsaugos priemonių taikymą atsakingo teisėjo priimti nutartį, kuria interneto prieigos teikėja būtų įpareigota blokuoti savo klientams prieigą prie nagrinėjamos interneto svetainės, nes šioje svetainėje be jų sutikimo padaromi viešai prieinami kinematografijos kūriniai, į kuriuos jos turi teisių, gretutinių autorių teisėms.

www.DELFI.lt
 
19
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Technologijos

Geri „PlayStation 4“ pardavimai krauna „Sony“ turtus (10)

2014 liepos mėn. 31 d. 15:06
Japonijos technologijų milžinė „Sony“ ketvirtadienį pranešė apie pirmąjį ketvirtį užregistruotą geresnį nei tikėtasi pelną - ypač bendrovei padėjo silpna Japonijos valiuta ir aktyvūs PS4 žaidimų konsolės pardavimai. Apie tai praneša BBC.

Pasirodys „HTC One (M8)“ versija ir su „Windows Phone“ sistema (1)

2014 liepos mėn. 31 d. 14:51
HTC ketina išleisti dabartinio flagmano „One (M8)“ versiją, kurioje bus įdiegta operacinė sistema „Windows Phone“, praneša puslapis „Engadget“.

Visorių parke išdygs atsinaujinęs VU Matematikos ir informatikos fakultetas (10)

2014 liepos mėn. 31 d. 12:07
Sostinės Visorių informacinių technologojų parke netrukus iškils naujas Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakulteto (VU MIF) pastatų kompleksas. Naujajame komplekse įsikurs šiuolaikinius mokslo reikalavimus atitinkančios fakulteto auditorijos, laboratorijos bei biblioteka. Bendra projekto vertė – apie 85,5 mln Lt.

Danijos inžinieriai su trenksmu pasiekė naują duomenų perdavimo spartos rekordą (7)

2014 liepos mėn. 31 d. 11:58
Danijos technikos universiteto Didelės spartos šviesolaidinės komunikacijos grupės inžinieriai pasiekė naują pasaulio rekordą: jie sugebėjo pasiekti net 43 terabitų per sekundę duomenų perdavimo spartą naudojant vieną lazerinį siųstuvą. Ankstesnis rekordas – 32 Tb/s – buvo pasiektas Karlsruhės technologijų instituto (Vokietija) mokslininkų.

„Samsung Electronics“ žvaigždė leidžiasi, pelnas traukiasi (9)

2014 liepos mėn. 31 d. 10:10
Išmaniųjų telefonų rinkos lyderės „Samsung Electronics Co Ltd“ pelnas antrąjį metų ketvirtį sumažėjo 20 proc., tai daugiausia lėmė išmaniųjų telefonų pardavimų augimo lėtėjimas ir stipri Korėjos valiuta. Apie tai praneša BBC. Grynasis bendrovės pelnas balandžio-birželio mėnesiais siekė 6,25 trilijono vonų (6,1 milijardo JAV dolerių), tuo tarpu analogišku laikotarpiu prieš metus jis siekė 7,77 trln. vonų. Palyginti su ankstesniu metų ketvirčiu, bendrovės pelnas sumažėjo 17 procentų.