Už galimybę atsisiųsti piratinio turinio kaltas gali likti ir interneto paslaugų teikėjas

 (19)
Andrius Iškauskas
© DELFI (T.Vinicko nuotr.)

Ketvirtadienį Europos Sąjungos Teisingumo Teismas priėmė sprendimą dėl interneto paslaugų teikėjų pareigų, suteikiant vartotojams prieigą prie autorių ir gretutines teises pažeidžiančių interneto svetainių. Nuspręsta, kad teismas turi teisę įpareigoti interneto paslaugų teikėjus blokuoti prieigą prie tokių svetainių, jei: toks draudimas nepagrįstai nesuvaržo vartotojų galimybės gauti teisėtą informaciją ir tokios priemonės užkerta kelią arba apsunkina vartotojams pasiekti pažeidžiančias svetaines, rašoma pranešime spaudai.

„Teisingumo teismo sprendimas galų gale iš mirties taško pajudino intelektinių teisių gynimą interneto erdvėje. Iki šiol kiekvienoje ES šalyje tai buvo sprendžiama skirtingai, o Lietuvoje kildavo klausimų, ar toks svetainių blokavimas yra teisėtas. Nuo šiol autoriai galės kreiptis į teismą prašydami apriboti prieigą prie jų teises pažeidžiančių svetainių“, – situaciją komentavo „AAA Law“ advokatas ir partneris Andrius Iškauskas.

Pasak A. Iškausko, su interneto svetainėmis, talpinančiomis autorių ir gretutines teise pažeidžiantį turinį, efektyviai galėjome kovoti tik tuo atveju, jei jos veiklą vykdo Lietuvoje. Nuo šiol autorių teisių gynėjai gali imtis ir kitų priemonių – reikalauti, kad interneto paslaugų teikėjai blokuotų be autorių sutikimo publikuojamą turinį. Anot advokato, tokių pačių priemonių bus galima imtis ir prieš nelegalių azartinių lošimų, pornografijos ar kitokį nelegalų turinį turinčias svetaines.

Minimas teismo sprendimas buvo priimtas, kuomet tarp dviejų filmų gamyba užsiimančių įmonių – „Constantin Film“ ir „Wega“ – ir interneto prieigos teikėjos „UPC Telekabel Wien“ kilo konfliktas dėl filmų platinimo. Šios filmus gaminančios bendrovės nustatė, kad vienoje interneto svetainėje be jų sutikimo siūloma atsisiųsti tam tikrus jų pagamintus filmus arba juos žiūrėti srautinio siuntimosi būdu. Minėtos įmonės paprašė už laikinųjų apsaugos priemonių taikymą atsakingo teisėjo priimti nutartį, kuria interneto prieigos teikėja būtų įpareigota blokuoti savo klientams prieigą prie nagrinėjamos interneto svetainės, nes šioje svetainėje be jų sutikimo padaromi viešai prieinami kinematografijos kūriniai, į kuriuos jos turi teisių, gretutinių autorių teisėms.

www.DELFI.lt
 
19
Registruoti (0) Anonimiški (19)
Parašykite savo komentarą
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Technologijos

Rusijoje buvo sutrikusi socialinio tinklo „Youtube“ veikla (220)

2015 sausio mėn. 28 d. 21:26
Trečiadienio vakare dalis Rusijos interneto vartotojų negalėjo prisijungti prie socialinio tinklo „Youtube“. Su šia problema susidūrė ne visi interneto vartotojai, prieiga buvo sutrikusi kelių interneto tiekėjų abonentams.

„Žaidimų naujienos“: Mitų griovėjai ir „The Witcher 3“

2015 sausio mėn. 28 d. 18:18
Šiandien papasakosime apie Mitų griovėjus, „The Witcher 3“ ir dar šį bei tą.

Prieš dvi savaites M. Zuckerbergas sakė „Je suis Charlie“. Šiandien – cenzūruoja Mahometo atvaizdus (15)

2015 sausio mėn. 28 d. 14:01
Vos prieš dvi savaites „Facebook“ įkūrėjas ir generalinis direktorius Markas Zuckerbergas su prierašu #JeSuisCharlie labai aiškiai pareiškė: saviraiškos laisvė yra svarbi. O šiandien „Facebook“ sutiko Turkijoje cenzūruoti pranašo Mahometo atvaizdus – taip pat ir tą, dėl kurio įvyko išpuolis prieš „Charlie Hebdo“ redakciją, rašo „Washington Post“.

„iPhone“ gamintojas neįstengia sumokėti darbuotojams (15)

2015 sausio mėn. 28 d. 12:01
Didžiausia pasaulyje elektronikos gamintoja „Foxconn“, kuri surinkinėja „iPhone“ ir kitus „Apple“ produktus, planuoja masinius atleidimus iš darbo. To priežastis yra sustojęs „Apple“ produkcijos pardavimų augimas ir padidėjęs darbo užmokestis Kinijoje.

„Apple“ pranešė apie didžiausią ketvirtinį pelną per visą istoriją (6)

2015 sausio mėn. 28 d. 11:45
JAV korporacijos „Apple“ pirmojo fiskalinių metų ketvirčio grynasis pelnas – didžiausias per visą istoriją, informuoja BBC.