Už galimybę atsisiųsti piratinio turinio kaltas gali likti ir interneto paslaugų teikėjas

 (19)
Andrius Iškauskas
© DELFI (T.Vinicko nuotr.)

Ketvirtadienį Europos Sąjungos Teisingumo Teismas priėmė sprendimą dėl interneto paslaugų teikėjų pareigų, suteikiant vartotojams prieigą prie autorių ir gretutines teises pažeidžiančių interneto svetainių. Nuspręsta, kad teismas turi teisę įpareigoti interneto paslaugų teikėjus blokuoti prieigą prie tokių svetainių, jei: toks draudimas nepagrįstai nesuvaržo vartotojų galimybės gauti teisėtą informaciją ir tokios priemonės užkerta kelią arba apsunkina vartotojams pasiekti pažeidžiančias svetaines, rašoma pranešime spaudai.

„Teisingumo teismo sprendimas galų gale iš mirties taško pajudino intelektinių teisių gynimą interneto erdvėje. Iki šiol kiekvienoje ES šalyje tai buvo sprendžiama skirtingai, o Lietuvoje kildavo klausimų, ar toks svetainių blokavimas yra teisėtas. Nuo šiol autoriai galės kreiptis į teismą prašydami apriboti prieigą prie jų teises pažeidžiančių svetainių“, – situaciją komentavo „AAA Law“ advokatas ir partneris Andrius Iškauskas.

Pasak A. Iškausko, su interneto svetainėmis, talpinančiomis autorių ir gretutines teise pažeidžiantį turinį, efektyviai galėjome kovoti tik tuo atveju, jei jos veiklą vykdo Lietuvoje. Nuo šiol autorių teisių gynėjai gali imtis ir kitų priemonių – reikalauti, kad interneto paslaugų teikėjai blokuotų be autorių sutikimo publikuojamą turinį. Anot advokato, tokių pačių priemonių bus galima imtis ir prieš nelegalių azartinių lošimų, pornografijos ar kitokį nelegalų turinį turinčias svetaines.

Minimas teismo sprendimas buvo priimtas, kuomet tarp dviejų filmų gamyba užsiimančių įmonių – „Constantin Film“ ir „Wega“ – ir interneto prieigos teikėjos „UPC Telekabel Wien“ kilo konfliktas dėl filmų platinimo. Šios filmus gaminančios bendrovės nustatė, kad vienoje interneto svetainėje be jų sutikimo siūloma atsisiųsti tam tikrus jų pagamintus filmus arba juos žiūrėti srautinio siuntimosi būdu. Minėtos įmonės paprašė už laikinųjų apsaugos priemonių taikymą atsakingo teisėjo priimti nutartį, kuria interneto prieigos teikėja būtų įpareigota blokuoti savo klientams prieigą prie nagrinėjamos interneto svetainės, nes šioje svetainėje be jų sutikimo padaromi viešai prieinami kinematografijos kūriniai, į kuriuos jos turi teisių, gretutinių autorių teisėms.

www.DELFI.lt
 
19
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Technologijos

„Microsoft“ ateitis: telefonai be „Nokia“, „Windows“ be „Phone“ (31)

2014 rugsėjo mėn. 12 d. 15:58
Ne paslaptis, kad naujoji „Microsoft“ vadovybė gana šaltai žiūri į kompanijos „Nokia“ prekinį ženklą mobilių įrenginių segmente. Funkcionalūs mobilieji telefonai „Asha“ jau greitai pateks į istorijos sąvartyną, o kai kurie ekspertai ne kartą teigė, jog „Microsoft“ ketina palaidoti ir prekinį ženklą „Lumia“.

Programuotojo profesinės šventės ritualas: lenktynės, muštynės ir pasišaudymai (66)

2014 rugsėjo mėn. 13 d. 08:05
Tautrimas Pajarskas (V. Vosiliūtės nuotr.)
Daugelis profesijų turi savo stereotipus: mokslininkas – akiniuotas, apšepęs, su murzinu chalatu, kurio kišenėje – bent šeši rašikliai, žurnalistas – landus ir įkyrus liesas žmogelis, neduodantis ramybės savo nesąmoningais klausimais, o programuotojas – dienos šviesos nematantis sutvėrimas, siurbiantis energiją tiesiai iš kompiuterio ekrano.

Bendrovei „Hewlett-Packard“ - milžiniška bauda už bandymą dirbti Rusijoje įprastu būdu (4)

2014 rugsėjo mėn. 12 d. 12:01
Bendrovei „Hewlett-Packard“ - milžiniška bauda už bandymą dirbti Rusijoje įprastu būdu
AP/Scanpix
JAV teismas nubaudė kompiuterių gamintojos „Hewlett-Packard“ (HP) padalinį 58,7 mln. dolerių bauda dėl kaltinimų Maskvos valdininkų papirkinėjimu. Apie tai informuoja AFP.

Bibliotekoms - daugiau laisvės skaitmeninant knygas (6)

2014 rugsėjo mėn. 12 d. 10:11
Skaitmeninės knygos
AP/Scanpix
ES Teisingumo Teismas pateikė autorių teisių direktyvos išaiškinimą dėl bibliotekų turimų knygų suskaitmeninimo. Pagal jį, bibliotekos turi teisę savo elektroniniuose terminaluose pateikti skaitytojams bibliotekose esančius leidinius skaitmeniniu formatu, papildomai neprašant autoriaus ar leidyklos leidimo tai daryti. Tačiau tuo atveju, jei medžiagą skaitytojas nori atsispausdinti ar perkelti į nešiojamąją atminties laikmeną, gali būti renkamas mokestis.

Savaitgalį Vilnius taps robotų sostine (3)

2014 rugsėjo mėn. 11 d. 17:15
Robotas-humanoidas Nao
Organizatorių nuotr.
Rugsėjo 13-14 dienomis parodų centre „Litexpo“, Vilniuje, festivalio „nowJapan 2014” metu vyks robotikos akademija ir jubiliejinis, 25 – asis fantastų konventas „Lituanicon”. Pirmą kartą Lietuvoje bus pristatomas humanoidas Nao ir mintimis valdomas robotas „LEGO Mindstorms EV3“. „nowJapan 2014” dalyviai turės unikalią galimybę susipažinti bei išbandyti šiuos technikos stebuklus, netgi susikurti savo robotą.