Už galimybę atsisiųsti piratinio turinio kaltas gali likti ir interneto paslaugų teikėjas

 (19)
Andrius Iškauskas
© DELFI (T.Vinicko nuotr.)

Ketvirtadienį Europos Sąjungos Teisingumo Teismas priėmė sprendimą dėl interneto paslaugų teikėjų pareigų, suteikiant vartotojams prieigą prie autorių ir gretutines teises pažeidžiančių interneto svetainių. Nuspręsta, kad teismas turi teisę įpareigoti interneto paslaugų teikėjus blokuoti prieigą prie tokių svetainių, jei: toks draudimas nepagrįstai nesuvaržo vartotojų galimybės gauti teisėtą informaciją ir tokios priemonės užkerta kelią arba apsunkina vartotojams pasiekti pažeidžiančias svetaines, rašoma pranešime spaudai.

„Teisingumo teismo sprendimas galų gale iš mirties taško pajudino intelektinių teisių gynimą interneto erdvėje. Iki šiol kiekvienoje ES šalyje tai buvo sprendžiama skirtingai, o Lietuvoje kildavo klausimų, ar toks svetainių blokavimas yra teisėtas. Nuo šiol autoriai galės kreiptis į teismą prašydami apriboti prieigą prie jų teises pažeidžiančių svetainių“, – situaciją komentavo „AAA Law“ advokatas ir partneris Andrius Iškauskas.

Pasak A. Iškausko, su interneto svetainėmis, talpinančiomis autorių ir gretutines teise pažeidžiantį turinį, efektyviai galėjome kovoti tik tuo atveju, jei jos veiklą vykdo Lietuvoje. Nuo šiol autorių teisių gynėjai gali imtis ir kitų priemonių – reikalauti, kad interneto paslaugų teikėjai blokuotų be autorių sutikimo publikuojamą turinį. Anot advokato, tokių pačių priemonių bus galima imtis ir prieš nelegalių azartinių lošimų, pornografijos ar kitokį nelegalų turinį turinčias svetaines.

Minimas teismo sprendimas buvo priimtas, kuomet tarp dviejų filmų gamyba užsiimančių įmonių – „Constantin Film“ ir „Wega“ – ir interneto prieigos teikėjos „UPC Telekabel Wien“ kilo konfliktas dėl filmų platinimo. Šios filmus gaminančios bendrovės nustatė, kad vienoje interneto svetainėje be jų sutikimo siūloma atsisiųsti tam tikrus jų pagamintus filmus arba juos žiūrėti srautinio siuntimosi būdu. Minėtos įmonės paprašė už laikinųjų apsaugos priemonių taikymą atsakingo teisėjo priimti nutartį, kuria interneto prieigos teikėja būtų įpareigota blokuoti savo klientams prieigą prie nagrinėjamos interneto svetainės, nes šioje svetainėje be jų sutikimo padaromi viešai prieinami kinematografijos kūriniai, į kuriuos jos turi teisių, gretutinių autorių teisėms.

www.DELFI.lt
 
19
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Technologijos

Eksperimentas: kas sakė, kad žuvis negali vairuoti? (5)

2014 liepos mėn. 23 d. 18:52
Eksperimentas: kas sakė, kad žuvis negali vairuoti?
Žuvis ant ratų. Taip, tai savotiškas automobilis, sukurtas vairuoti... žuvims. Įtaisyta kamera fiksuoja vairuotojo judesius. Programinė įranga analizuoja vaizdus ir automatiškai pasuka platformą į reikiamą pusę.Kad ir kaip keistai visa tai atrodytų, studijos „Diip“ vienas iš įkūrėjų Thomas de Wolfas sako, kad keistas kūrinys – žada daugiau interaktyvių kompiuterinių technologijų naujovių.

„Bitė Lietuva“ pelnas smuko 15 procentų (16)

2014 liepos mėn. 23 d. 15:53
„Bitė Lietuva“ pelnas smuko 15 procentų
DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Antrąjį šių metų ketvirtį „Bitė Lietuva“ pajamos siekė 97,7 mln. litų, kai tą patį ketvirtį 2013 m. jos buvo 106,4 mln. litų (mažėjimas – 8,2 proc.), o EBITDA (pelnas prieš palūkanas, mokesčius, nusidėvėjimą, amortizaciją, valdymo mokesčius ir neįprastas išlaidas) – 30,1 mln. litų (2013 m. antrąjį ketvirtį – 35,9 mln. litų; mažėjimas – 15,2 proc.).

Sukčiai iš Nigerijos vėl kyla melžti pinigų iš turtingų užsieniečių (1)

2014 liepos mėn. 23 d. 15:20
Tris pastaruosius mėnesius JAV kibernetinio saugumo bendrovės „Palo Alto Networks“ ekspertai stebėjo daug kibernetinių atakų, kurių taikinys buvo klientai, esantys Taivanyje ir Pietų Korėjoje. Šios atakos, bendrovės tvirtinimu, yra vykdomos iš Nigerijos, tų pačių žmonių, kurie prieš keletą metų buvo išgarsėję kaip „Nigerijos 419 apgavystės“ autoriai. Tiesa, anuokart apgavikai buvo technologiškai neišprusę ir bandė savo aukas įtikinti pinigus jiems pervesti savarankiškai ir „savanoriškai“.

10 žingsnių: kaip sutramdyti išmaniųjų įrenginių įsilaužėlius? (1)

2014 liepos mėn. 23 d. 12:42
Išmanieji įrenginiai darbo ir kasdienio gyvenimo aplinkoje plinta žaibo greičiu, jais perduodama ir kaupiama vis daugiau asmeninės ir organizacijų informacijos. Kita vertus, tai reiškia, kad nesąžiningiems asmenims ar grupuotėms vis labiau apsimoka platinti išmaniesiems įrenginiams skirtą kenksmingą programinę įrangą. Jeigu diegti antivirusines programas kompiuteriuose tapo norma, į išmaniųjų telefonų ir kitų įrenginių (pvz., planšečių) apsaugą vis dar žiūrima pro pirštus.

Telefonais ir planšetėmis naršo trečdalis Lietuvos gyventojų (1)

2014 liepos mėn. 23 d. 12:07
Liepos mėnesį Lietuvos rinkai pirmą kartą pristatytas interneto auditorijos tyrimas „gemiusAudience multiplatform“, nagrinėjantis telefonų ir planšečių statistiką. Tyrimo duomenimis, mobiliaisiais telefonais naršo 788 tūkstančiai realių vartotojų, o tai yra beveik kas trečias 7-74 m. amžiaus Lietuvos gyventojas. Dar 285 tūkstančiai internautų naudojasi planšetiniais kompiuteriais.