Teismas; „Google“ neturi sumokėti 1,115 mlrd. eurų mokesčių Prancūzijoje

 (2)
JAV technologijų milžinė „Google“ neturi Prancūzijoje sumokėti 1,116 mlrd. eurų esą nesumokėtų mokesčių, trečiadienį nusprendė Prancūzijos teismas. Jo teigimu, kompanijos padalinys Airijoje neturi būti apmokestintas Prancūzijoje.
Google Prancūzija
© Reuters/Scanpix

„Google Ireland Limited“ nėra skolinga Prancūzijai mokesčių už 2005-2010 metus“, – nusprendė teismas.

2015 metais „Google“ Prancūzijoje sumokėjo tik 6,7 mln. eurų mokesčių, nes savo pajamas registruoja mažais mokesčiais garsėjančioje Airijoje registruotame savo Europos padalinyje, naudodamasi tarptautinių kompanijų mėgiama teisine spraga.

Prancūzijoje bendrovei dirba 700 žmonių, tačiau sutartys dėl reklamos „Google“ paieškos sistemoje bei „YouTube“ tinklalapyje yra pasirašomos su Airijos padaliniu.

Byla Prancūzijoje yra tik viena iš daugelio „Google“ teisinių problemų Europos Sąjungoje.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Technologijos

Dulkių siurblio galia privalomai mažės: ar skubėti pirkti? (42)

Europos Sąjungos (ES) iniciatyva, nuo rugsėjo 1 dienos parduotuvėse nebeliks didesnės negu 900W galios dulkių siurblių, tačiau ką tai reiškia pirkėjams?

Duomenų nutekinimo skandalas Švedijoje įsisiūbuoja (6)

Švedijos vidaus reikalų ir infrastruktūros ministrai traukiasi iš vyriausybės, kuri performuojama dėl didžiulio opių duomenų nutekinimo, pranešė premjeras Stefanas Lofvenas. Švedijoje buvo nutekinti nacionalinės transporto agentūros milijonų piliečių asmeniniai duomenys.

Du grandai susikirto iki asmeniškumų (89)

Verslininkas vizionierius Elonas Muskas ir „Facebook“ vadovas Markas Zuckerbergas pastarosiomis dienomis socialiniuose tinkluose susirėmė dėl dirbtinio intelekto.

Baigusiųjų IT studijas atlyginimai: kiek jie uždirba (5)

Informacinių technologijų studentų kasmet daugėja, atlyginimai – kyla, kaip ir specialistų paklausa. Skelbiama, kokių atlyginimų gali tikėtis skirtingas informacinių technologijų studijas pasirinkę žmonės.

Bankas „UniCredit“ pranešė apie stambias kibernetines atakas

Didžiausias Italijos bankas pranešė, kad per pastaruosius dešimt mėnesių programišiai įvykdė dvi prieš banką nukreiptas atakas, kurių metu buvo prieita prie maždaug 400 000 klientų Italijoje duomenų - tai buvo didžiausias duomenų nuotėkis tarp šios šalies bankų, informuoja „Reuters“.