„Sun Microsystems“ perka „MySQL“

 (56)
Korporacija „Sun Microsystems“ susitarė už milijardą dolerių įsigyti „MySQL“ – to paties pavadinimo duomenų bazės valdymo sistemos kūrėjus. Tokią informaciją korporacija pateikė pranešime spaudai.
© Corbis/Scanpix
„MySQL“ yra pati populiariausia pasaulyje atviro kodo duomenų bazės valdymo sistema. Ją naudoja milijonai tinklalapių kūrėjų. „MySQL“ atviro kodo duomenų bazė termine LAMP žymima „M“. Šis terminas vartojamas reikšti programinės įrangos platformai, sudarytai iš „Linux“, „Apache“, „MySQL“ ir „PHP/Perl“ – ji dažnai laikoma interneto pagrindu.

Susitarimas turėtų būti baigtas trečiame-ketvirtame korporacijos „Sun“ šių fiskalinių metų ketvirčiuose. Korporacija už visas „MySQL“ akcijas sumokės 800 mln. dolerių. Dar 200 mln. dolerių bus išmokėti opcijoms. Visa duomenų bazių rinka yra vertinama 15 mlrd. dolerių.

Korporacija „Sun Microsystems“ pirmiausia garsėja „Java“ platformos kūrimu ir atvirų sistemų gynimu. Be to, korporacija yra sukūrusi keletą operacinių sistemų, įskaitant „Solaris OS“, biuro programų paketą „StarOffice“ (pastarasis tapo atviro kodo „OpenOffice“ pagrindu).

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Technologijos

„Samsung“ pristatė pagrindinį „iPhone“ konkurentą (154)

Trečiadienį pagrindinis „iPhone“ konkurentas, Pietų Korėjos bendrovė „Samsung“ Niujorke pristato savo šių metų didžiausią naujovę „Samsung Galaxy S8“ ir šio modelio galingesnę versiją „Galaxy S8+“.

Ėmėsi piratinių tinklalapių: kas gresia vartotojams (236)

Tinklalapiai, skirti dalintis turiniu ir parsisiųsti filmus išgyvena ne pačias geriausias dienas: skelbiama apie 3 ikiteisminius tyrimus, kratas, pareikštus įtarimus. Tačiau kas gresia tokių tinklalapių naudotojams?

Dirbanti 67 metų IT specialistė: dirbsiu kol jėgos ir sveikata leis (41)

67-erių Marta Ruškulienė aktyviai seka technologijų naujienas ir iki šiol, o išėjusi į pensiją dirba IT specialiste skandinaviško kapitalo bendrovėje Vilniuje.

Ne tik „Linkomanija“: „filmai.in“ - kratos ir įtarimai paskelbė apie dar 2 ikiteisminius tyrimus (167)

Filmų tinklalapis „filmai.in“ šiuo metu išgyvena sunkias dienas: pradėtas ikiteisminis tyrimas ir atsakingam asmeniui yra pareikšti įtarimai. Tai DELFI patvirtino autorių teisių gynimo asociacijos „LATGA“ Muzikos kūrinių skyriaus vadovas Marius Kuzminas.

Skaitykite sutartis: draudžiatės nuo vagystės, bet reikės įrodyti smurtą (18)

Kai kurie mobiliojo ryšio operatoriai perkant telefoną siūlo jį ir apsidrausti, tačiau vartotojų patirtis rodo, kad būtina įsigilinti, nuo ko tiksliai draudžiatės. Pavyzdžiui, jei draudžiatės nuo vagystės, įsitikinkite, ar turima omenyje vagystė su apiplėšimu. Tai reiškia, kad netekus telefono draudikai paprašys įrodyti smurtą.