„Sun Microsystems“ perka „MySQL“

 (56)
Korporacija „Sun Microsystems“ susitarė už milijardą dolerių įsigyti „MySQL“ – to paties pavadinimo duomenų bazės valdymo sistemos kūrėjus. Tokią informaciją korporacija pateikė pranešime spaudai.
© Corbis/Scanpix
„MySQL“ yra pati populiariausia pasaulyje atviro kodo duomenų bazės valdymo sistema. Ją naudoja milijonai tinklalapių kūrėjų. „MySQL“ atviro kodo duomenų bazė termine LAMP žymima „M“. Šis terminas vartojamas reikšti programinės įrangos platformai, sudarytai iš „Linux“, „Apache“, „MySQL“ ir „PHP/Perl“ – ji dažnai laikoma interneto pagrindu.

Susitarimas turėtų būti baigtas trečiame-ketvirtame korporacijos „Sun“ šių fiskalinių metų ketvirčiuose. Korporacija už visas „MySQL“ akcijas sumokės 800 mln. dolerių. Dar 200 mln. dolerių bus išmokėti opcijoms. Visa duomenų bazių rinka yra vertinama 15 mlrd. dolerių.

Korporacija „Sun Microsystems“ pirmiausia garsėja „Java“ platformos kūrimu ir atvirų sistemų gynimu. Be to, korporacija yra sukūrusi keletą operacinių sistemų, įskaitant „Solaris OS“, biuro programų paketą „StarOffice“ (pastarasis tapo atviro kodo „OpenOffice“ pagrindu).

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Technologijos

„Facebook“ vartotojų skaičius perkopė 2 milijardus (13)

„Facebook“ antradienį pranešė, kad pastarąjį mėnesį juo naudojosi daugiau nei 2 mlrd. žmonių. Tai reiškia, kad daugiau nei ketvirtadalis pasaulio gyventojų yra šiame socialiniame tinkle.

Legendinės „Nokia 3310“ pasirodė Lietuvoje (29)

Mobiliojo ryšio bendrovė „Tele2“ paskelbė, kad pradeda prekybą legendiniu telefonu „Nokia 3310“. Skelbiama, kad šio telefono kaina - nuo 55 eurų.

Ukrainos masinė kibernetinė ataka pasiekė Lietuvą paveikė Černobylio fono stebėjimo sistemą (128)

Keli Ukrainos bankai bei kompanijos, tarp kurių yra ir valstybinė elektros įmonė, antradienį patyrė kibernetinę ataką, pranešė Ukrainos centrinis bankas. Apie tai rašo „Reuters“. Neaiškios kilmės ataka pastebėta ir Lietuvoje.

Hario Poterio gerbėjams - „Facebook“ dovana (1)

Hario Poterio gerbėjams socialinis tinklas „Facebook“ pristatė dovanėlę: savo įrašuose paminėję pasakiško veikėjo vardą, ar jo burtų mokyklos Hogvartso koledžo vardus originalo kalba, juos pamato spalvotai.

EK „Google“ skiria 2,42 milijardų eurų baudą (16)

Europos Komisija už ES antimonopolinių taisyklių pažeidimą bendrovei „Google“ skyrė 2,42 milijardų eurų baudą. „Google“ piktnaudžiavo dominuojančia padėtimi rinkoje kaip paieškos sistema, nes teikė neteisėtą pranašumą kitam „Google“ produktui – kainų palyginimo paslaugai.