„SpaceX“ krovininė kapsulė susijungė su TKS para vėliau nei planuota

 (8)
Nepilotuojama kompanijos „SpaceX“ krovininė kapsulė, gabenanti maisto ir įrangos astronautams, ketvirtadienį saugiai pasiekė Tarptautinę kosminę stotį (TKS).
SpaceX nepilotuojama krovinių kapsulė Dragon
© AP / Scanpix

Ankstesnę dieną dėl navigacijos problemų kapsulės susijungimo operacija buvo atšaukta.

Šįkart krovininiam erdvėlaiviui „Dragon“ pavyko „puikiai pasiekti susijungimo tašką“, sakė NASA komentatorius. 10 val. 44 min. Grinvičo (12 val. 44 min. Lietuvos) laiku kapsulę pagavo kibernetinis manipuliatorius.

18 metrų ilgio roboto manipuliatorių valdė prancūzų astronautas Thomas Pesquet ir jo bendražygis amerikietis Shane'as Kimbrough. Kapsulė „Dragon“ prisišvartuos prie TKS ir bus iškrauta vėliau ketvirtadienį.

„Pavyko puikiai ją pagriebti, – sakė Sh.Kimbrough. – Thomas šauniai padirbėjo.“

Kapsulė „Dragon“ atgabeno TKS dirbantiems šešiems astronautams apie 2 267 kg krovinių – maisto, įrangos ir medžiagos moksliniams eksperimentams.

„Sveikinimai „Dragon“ sėkmingos kelionės iš Žemės proga, ir sveika atvykusi“, – sakė Th. Pesquet.

Raketos „Falcon 9“, nuskraidinusios kapsulę „Dragon“ į (TKS), startas įvyko sekmadienį iš raketų leidimo aikštelės Kanaveralo kyšulyje, Floridoje. Tai jau dešimtasis iš 20 planuojamų TKS aprūpinimo skrydžių pagal „SpaceX“ ir NASA kontraktą.

Šiuo metu „SpaceX“ kuria kitos modifikacijos pilotuojamą „Dragon“ kapsulę, kuri bus visiškai pritaikyta skraidinti į kosmosą astronautus jau 2018 metais.

Nuo 2011 metų, kai buvo nutrauktas amerikiečių erdvėlaivių „Space Shuttle“ eksploatavimas , pasaulio astronautai į TKS keliauja iš RusijosSojuz“ kapsulėse. Šiuo metu nuskraidinti vieną žmogų ten kainuoja 82 mln. JAV dolerių (beveik 78 mln. eurų).

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Technologijos

Legendinės „Nokia 3310“ pasirodė Lietuvoje (2)

Mobiliojo ryšio bendrovė „Tele2“ paskelbė, kad pradeda prekybą legendiniu telefonu „Nokia 3310“. Skelbiama, kad šio telefono kaina - nuo 55 eurų.

Ukrainoje — didelė kibernetinė ataka ataka ir Rusijoje (27)

Keli Ukrainos bankai bei kompanijos, tarp kurių yra ir valstybinė elektros įmonė, antradienį patyrė kibernetinę ataką, pranešė Ukrainos centrinis bankas. Apie tai rašo „Reuters“.

Hario Poterio gerbėjams - „Facebook“ dovana (1)

Hario Poterio gerbėjams socialinis tinklas „Facebook“ pristatė dovanėlę: savo įrašuose paminėję pasakiško veikėjo vardą, ar jo burtų mokyklos Hogvartso koledžo vardus originalo kalba, juos pamato spalvotai.

EK „Google“ skiria 2,42 milijardų eurų baudą (13)

Europos Komisija už ES antimonopolinių taisyklių pažeidimą bendrovei „Google“ skyrė 2,42 milijardų eurų baudą. „Google“ piktnaudžiavo dominuojančia padėtimi rinkoje kaip paieškos sistema, nes teikė neteisėtą pranašumą kitam „Google“ produktui – kainų palyginimo paslaugai.

Kainų karai: prisijungė „Bitė“ (67)

Atsakydama į pokyčius rinkoje „Bitė Lietuva“ paskelbė, kad mažina neribotų pokalbių planų kainas ir pristatė dar vieną mokėjimo planą.