Šie įrankiai leidžia feisbuko naudotojams specialiai pažymėti draugų žinutes, kurios atrodo itin depresyvios ir potencialiai gali išreikšti jų norą žudytis. Iki šiol toks žinučių žymėjimas buvo leidžiamas tik kai kuriems anglakalbiams feisbuko naudotojams.

Savo pranešime „Facebook“ atstovai tvirtina, kad savižudybių prevencijos programa bus įdiegta visomis feisbuko platformos kalbomis.

Kaip pranešama, ši platforma buvo sukurta bendradarbiaujant su psichine sveikata besirūpinančiomis organizacijomis ir žmonėmis, kurie tai patyrę asmeniškai.

Šios prevencinės priemonės Jungtinėse Amerikos valstijose (JAV) atsirado prieš metus, jas diegti facebukui padėjo „Forefront“, „Lifeline“ bei „Save.org“. Tvirtinama, kad, diegiant prevencijos priemones, kompanija bendradarbiaus ir su kitose šalyse paramą teikiančiomis institucijomis ir organizacijomis.

Naudotojai jau netrukus galės pažymėti draugų žinutes jų meniu, jei tik jiems kils įtarimas dėl kito žmogaus būsenos.

„Facebook“ siūlo kelis reakcijos būdus. Tarkime, galima siųsti savižudybių prevencijos numerius, galima pasidalinti jais anonimiškai, taip pat gali būti nusiųsta žinutė, kurios tekstą siūlo pats „Facebook“.

Nepasitikint savo nuomone, feisbuko sienoje publikuotą žinutę galima siųsti turinio administratorių peržiūrai, kurie jau pasirūpins, kad žmogus gautų reikalingą informaciją. Jei kažkas praneša apie savo ketinamus atlikti veiksmus, „Facebook“ perspėja, kad reikia skambinti policijai.

Pagalbos telefonai:

Psichologinės pagalbos tarnybaTelefono numerisDarbo laikas
Jaunimo linija
Budi savanoriai konsultantai
8 800 28888I-VII
visą parą
Vaikų linija
Budi savanoriai konsultantai, profesionalai
116 111I-VII
11:00 - 21:00
Linija Doverija (parama teikiama rusų kalba)
Budi savanoriai konsultantai. Pagalba skirta paaugliams ir jaunimui.
8 800 77277dirba nuo antradienio iki šeštadienio (II-VI)
Pagalbos moterims linija
Budi profesionalai, savanoriai konsultantai
8 800 66366dirba I-VII visą parą
Vilties linija
Budi profesionalai, savanoriai konsultantai
116 123I-VII
visą parą

Skambučius į visas linijas apmoka SADM iš Valstybės biudžeto lėšų.

Emocinė parama internetu

„Vaikų linija“Registruotis ir rašyti svetainėje: http://www.vaikulinija.ltAtsako per dvi dienas
„Jaunimo linija“Registruotis ir rašyti svetainėje: http://www.jaunimolinija.lt/internetasAtsako per dvi dienas
„Vilties linija“Rašyti svetainėje: http://paklausk.kpsc.lt/contact.php arba vilties.linija@gmail.comAtsako per tris darbo dienas
„Pagalbos moterims linija“Rašyti el. paštu: pagalba@moteriai.ltAtsako per tris dienas

Krizių įveikimo centre (Giedraičių 60 A, Vilnius, www.krizesiveikimas.lt) budi psichikos sveikatos specialistai, su kuriais galite pasikonsultuoti atėję arba per Skype be išankstinės registracijos ir nemokamai. Į budinčius psichologus bus galima kreiptis darbo dienomis 16-20 val., šeštadieniais 12-16 val. Darbo laikas: I, III, V 16.00–20.00

Pagalba nusižudžiusių artimiesiems: savitarpio pagalbos grupė, dažniausiai užduodami klausimai, literatūra ir kita naudinga informacija puslapyje artimiems.lt

Vaikų ir paauglių krizių intervencijos skyrius. Veikia visą parą. (8-5) 275 75 64.

Naujausi duomenys apie darbo laiką ir kita informacija – puslapyje www.klausau.lt

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją