Tokią šokiruojančią išvadą padarė „The Guardian“ ir „New York Time“, išstudijavę anksčiau Edwardo Snowdeno paviešintus slaptus dokumentus. Slaptosios agentūros naudoja visą šūsnį metodų užšifruotos informacijos atskleidimui ir paieškai, pradedant tarptautinių šifravimo standartų kūrimo kontrole ir baigiant superkompiuterių panaudojimu grubiam slaptažodžių nulaužimui.

Pasirodo, kad JAV agentūrai NSA ir Didžiosios Britanijos agentūrai GCHQ gerokai darbą palengvina ir pačios šifravimo technologijas kuriančios kompanijos bei interneto paslaugų tiekėjai. Dėka šio bendradarbiavimo slaptosios tarnybos „įsiuva“ į komercinę šifravimo įrangą saugumo skyles – taip vadinamus atsarginius įėjimus (angl. backdoors). Šios skylės leidžia vėliau lengvai iššifruoti slaptą informaciją.

Kaip galima spręsti iš E. Snowdeno atskleistų dokumentų, NSA jau 10 metų vykdo privačios informacijos rinkimą. Šiam projektui Amerikos slaptoji agentūra išleidžia 250 milijonų JAV dolerių per metus. Informaciją rinkti ir nulaužti NSA padeda Didžiosios Britanijos slaptoji agentūra GCHQ.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (57)