R.Paksas: peticijų komitetui įteikta milijoninė piliečių peticija prieš ACTA sutartį

 (16)
R.Paksas: peticijų komitetui įteikta milijoninė piliečių peticija prieš ACTA sutartį
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

Antradienį Europos Parlamento Peticijų komitetui organizacijos „Avaaz“ atstovai įteikė peticiją prieš numatomą ACTA susitarimą. Minėtą peticiją internete pasirašė daugiau kaip 2,4 milijono piliečių iš įvairių pasaulio ir Europos valstybių. Komitetas, kurio nariu yra ir vienintelis atstovas iš Lietuvos, europarlamentaras Rolandas Paksas, artimiausiu metu spręs dėl jos priimtinumo, skelbiama pranešime.

„Šiandien komitetui buvo įteikta peticija, kurioje daugelio pasaulio ir Europos valstybių piliečiai pasisako prieš vadinamąjį ACTA (Prekybos susitarimą dėl kovos su klastojimu) susitarimą. Jie baiminasi, kad įsigaliojus tokiam susitarimui, bus varžoma interneto laisvė, piliečių asmens teisės, kišamasi į jų privatų gyvenimą. Mano žiniomis, klausimas dėl peticijos priimtinumo bus sprendžiamas skubos tvarka ir sprendimas pradėti ją nagrinėti jau gali būti priimtas jau kitame komiteto posėdyje kovo mėnesį“, - sakė R. Paksas.

Jei peticija bus pripažinta priimtina, komitetas surengs viešą svarstymą dalyvaujant peticijos autoriams, ekspertams, Europos Komisijos ir kitų suinteresuotųjų šalių atstovams.

Politikas taip pat pridūrė, kad klausimas dėl ACTA susitarimo šiandien pradėtas nagrinėti ir Pramonės, prekybos ir mokslo tyrimų komitete. „Komitete prasidės tik pirmosios diskusijos šiuo klausimu. Rytoj ACTA susitarimas bus pradėtas nagrinėti ir Tarptautinės prekybos komitete, kuris vėliau turės rekomenduoti visam Europos Parlamentui sprendimą patvirtinti arba atmesti šį susitarimą. Tad diskusijos dėl daug abejonių visuomenėje sukėlusio susitarimo išeina į finišo tiesiąją“, - sakė europarlamentaras.

Praėjusios plenarinės sesijos metu parlamentarai R. Paksas ir J. Imbrasas parengė rezoliucijos projektą, kviečiantį kolegas europarlamentarus kreiptis į Europos Teisingumo Teismą dėl ACTA sutarties atitikimo kitiems Europos Sąjungos teisės aktams.

„Nepaisant to, kad vėliau į teismą kreipėsi ir pati Europos Komisija, parlamentarai yra linkę savo ruožtu ir parlamento vardu taip pat kreiptis į teismą. Manau, kad tikrai turėtų pavykti pasiekti, jog tokios redakcijos susitarimui Europos Parlamente bus nepritarta“, - sakė R. Paksas.

www.DELFI.lt
 
16
Registruoti (0) Anonimiški (16)
Parašykite savo komentarą
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Technologijos

„Alibaba“ plečia savo pozicijas

2015 kovo mėn. 4 d. 21:25
Prekybos internetu milžinė „Alibaba Group Holding Ltd“ perka žiniasklaidos bendrovės „Enlight Media“ 8,8 proc. akcijų paketą už 380 mln. JAV dolerių, informuoja „Forbes“.

ES verdiktas: telekomunikacijų bendrovėms – puiki žinia, abonentų laukia nusivylimas (27)

2015 kovo mėn. 4 d. 19:06
Europos Sąjungos narės trečiadienį nusprendė atidėti planus panaikinti tarptinklinio mobiliojo ryšio mokestį bent iki 2018 metų, tačiau tikino, kad vartotojams vis dėlto bus pasiūlytas sąžiningas variantas. Apie tai informuoja „EUbusiness“.

„Žaidimų naujienos“: „Valve“ virtualios realybės akiniai ir „Runescape“

2015 kovo mėn. 4 d. 18:17
Šiandien „Žaidimų naujienose“ papasakosime apie „Valve“ virtualios realybės akinius, „Runescape“ kūrėjus ir dar šį bei tą.

Barselonoje – apdovanojimai už geriausius praėjusių metų mobiliuosius įrenginius (5)

2015 kovo mėn. 4 d. 16:05
Organizacija GSMA, vienijanti apie 800 ryšio operatorių ir 250 mobiliųjų prietaisų programinės bei techninės įrangos gamintojų visame pasaulyje, kuri yra pagrindinis parodos „Mobile World Congress“ organizatorius, išrinko geriausias metų paslaugas, programas, technologijas ir prietaisus. „Global Mobile Awards“ nominacijų sąrašas kasmet auga ir dabar atsirado nauja nešiojamos elektronikos kategorija, nors klasikiniai apdovanojimai, taip pat už „geriausią išmanųjį telefoną“ niekur nedingo.

Naująjį „Google Nexus“ telefoną gamins kinų „Huawei“ (2)

2015 kovo mėn. 4 d. 14:25
Google Nexus 6 išmanusis telefonas
Gamintojo nuotr.
Būsimą „Google“ išmanųjį telefoną, priklausantį etaloninei „Nexus“ serijai, gamins kinų kompanija „Huawei“. Apie tai praneša kinų puslapis „GizChina“, remdamasis informuotais šaltiniais.