R.Paksas: peticijų komitetui įteikta milijoninė piliečių peticija prieš ACTA sutartį

 (16)
R.Paksas: peticijų komitetui įteikta milijoninė piliečių peticija prieš ACTA sutartį
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

Antradienį Europos Parlamento Peticijų komitetui organizacijos „Avaaz“ atstovai įteikė peticiją prieš numatomą ACTA susitarimą. Minėtą peticiją internete pasirašė daugiau kaip 2,4 milijono piliečių iš įvairių pasaulio ir Europos valstybių. Komitetas, kurio nariu yra ir vienintelis atstovas iš Lietuvos, europarlamentaras Rolandas Paksas, artimiausiu metu spręs dėl jos priimtinumo, skelbiama pranešime.

„Šiandien komitetui buvo įteikta peticija, kurioje daugelio pasaulio ir Europos valstybių piliečiai pasisako prieš vadinamąjį ACTA (Prekybos susitarimą dėl kovos su klastojimu) susitarimą. Jie baiminasi, kad įsigaliojus tokiam susitarimui, bus varžoma interneto laisvė, piliečių asmens teisės, kišamasi į jų privatų gyvenimą. Mano žiniomis, klausimas dėl peticijos priimtinumo bus sprendžiamas skubos tvarka ir sprendimas pradėti ją nagrinėti jau gali būti priimtas jau kitame komiteto posėdyje kovo mėnesį“, - sakė R. Paksas.

Jei peticija bus pripažinta priimtina, komitetas surengs viešą svarstymą dalyvaujant peticijos autoriams, ekspertams, Europos Komisijos ir kitų suinteresuotųjų šalių atstovams.

Politikas taip pat pridūrė, kad klausimas dėl ACTA susitarimo šiandien pradėtas nagrinėti ir Pramonės, prekybos ir mokslo tyrimų komitete. „Komitete prasidės tik pirmosios diskusijos šiuo klausimu. Rytoj ACTA susitarimas bus pradėtas nagrinėti ir Tarptautinės prekybos komitete, kuris vėliau turės rekomenduoti visam Europos Parlamentui sprendimą patvirtinti arba atmesti šį susitarimą. Tad diskusijos dėl daug abejonių visuomenėje sukėlusio susitarimo išeina į finišo tiesiąją“, - sakė europarlamentaras.

Praėjusios plenarinės sesijos metu parlamentarai R. Paksas ir J. Imbrasas parengė rezoliucijos projektą, kviečiantį kolegas europarlamentarus kreiptis į Europos Teisingumo Teismą dėl ACTA sutarties atitikimo kitiems Europos Sąjungos teisės aktams.

„Nepaisant to, kad vėliau į teismą kreipėsi ir pati Europos Komisija, parlamentarai yra linkę savo ruožtu ir parlamento vardu taip pat kreiptis į teismą. Manau, kad tikrai turėtų pavykti pasiekti, jog tokios redakcijos susitarimui Europos Parlamente bus nepritarta“, - sakė R. Paksas.

www.DELFI.lt
 
16
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Technologijos

Technologijų milžinę „Intel“ bloga žinia pasiekė kiek išsikvėpusi

2014 balandžio mėn. 16 d. 20:14
Technologijų milžinės „Intel“ grynasis pelnas pirmąjį metų ketvirtį sumažėjo, bet lustų gamintojai, mėginančiai išsaugoti savo pozicijas esant vangiai asmeninių kompiuterių paklausai, pavyko viršyti rinkos lūkesčius.

„Google“ patentavo fotoaparatą lęšyje (8)

2014 balandžio mėn. 16 d. 16:49
Kiek anksčiau šiais metais bendrovė „Google“ skelbė, jog sukūrė išmaniuosius lęšius, galinčius analizuoti ašarų cheminę sudėti ir taip nustatyti gliukozės kiekį kraujyje. Bet slapta „Google X“ laboratorija vystė ir kitą planą – įmontuoti į lęšius kamerą.

„Omnitel“ įvardino dar vieno padalinio vadovę (17)

2014 balandžio mėn. 16 d. 13:40
Omnitel
DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Nuo gegužės 6 dienos prie „Omnitel“ komandos prisijungs Elina Brikere, kuri vadovaus bendrovės Išankstinio mokėjimo paslaugų padaliniui, rašoma bendrovės pranešime spaudai.

„Samsung Galaxy S5“ šluojamas iš lentynų (40)

2014 balandžio mėn. 16 d. 13:16
Dar balandžio 11 d. prasidėjo pasaulinė išmaniojo telefono „Galaxy S5“ prekyba. Remiantis preliminariais duomenimis, korėjiečių kompanijos flagmanas per pirmąsias kelias pardavimų dienas beveik visuose regionuose yra gerokai populiaresnis, nei jo pirmtakas „Galaxy S4“.

Nesinaudojate „Gmail“? Nieko tokio, „Google“ jūsų siunčiamus laiškus vis vien perskaitys (15)

2014 balandžio mėn. 16 d. 11:39
Pirmadienį „Google“ savo Paslaugų teikimo sąlygas (TOS, terms of service) papildė nauja pastraipa, kuri informuoja vartotojus, jog bendrovė peržiūri vartotojo siunčiamus ir gaunamus elektroninius laiškus siekiant pagal turinį atrinkti labiau jam tinkamas reklamas. Šis pokytis – rezultatas teisinio bylinėjimosi dėl elektroninių laiškų skenavimo: ieškovai skundžiasi, kad „Google“ pažeidė jų teisę į privatumą.