Kitose tuo pačiu metu darytose nuotraukose nieko panašaus nesimatė, taigi, suglumęs gamtos fotografas kreipėsi ten, kur jam atrodė tinkamiausia.

„Iš pradžių paskambinau į Molėtų observatoriją. Ten atsiliepė tokia moterėlė ir pasakė, kad jie neturi astronomų, kurie galėtų nuotrauką įvertinti. Vienas nuotrauką matęs specialistas tvirtino, kad tai greičiausiai yra fotoaparato klaida. O paskambinus į Krašto apsaugos ministeriją jie paaiškino, kad tai – ne jų reikalas ir kad turėčiau kreiptis į Karinių oro pajėgų tarnybą. Taip ir nesupratau – kas turėtų susirūpinti, jei virš Lietuvos skraido nežinia kas“, - DELFI sakė fotografas.

Oficialaus užfiksuoto vaizdo įvertinimo nesulaukęs peizažų mėgėjas kreipėsi į žiniasklaidą ir pasidalino savo nuotraukomis.

Padedant fotografui netrukus išsiaiškinome, kad nuotraukos darytos naudojantis programėle „Camera 360“ ir nusprendėme patikrinti kokiomis galimybėmis pasižymi ši specialiųjų efektų nuotraukoms programėlė – pasirodo, ji gali į nuotrauką įklijuoti kelių skirtingų išvaizdų skraidančias lėkštes arba tipiškai filmuose vaizduojamus ateivius. Viena iš šių skraidančių lėkščių atrodo identiška matytai gamtos nuotraukoje.

NSO nuotrauka DELFI redakcijoje

Apie tai informavus skaitytoją jis iš pradžių nepatikėjo, mat jokių efektų jis sąmoningai nenaudojo, bet vėliau, matyt, susiprato, kad galėjo būti įjungtas „Atsitiktinio efekto“ nustatymas, kuris nuotraukai pritaiko vieną iš daugelio efektų.

„Labai atsiprašau, kad taip susimaišiau. Dabar net truputį gėda“, - teisinosi skaitytojas, nuramintas, kad jo nuotraukoje matomi ne pirmieji ateivių invazijos veiksmai, o tiesiog fotografavimo programėlės pokštas.

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (143)