Naujasis "Sasser" virusas ir toliau siaučia internete

 (57)
Sparčiai plintantis "Sasser" kompiuterinis virusas antradienį ir toliau siautė internete griaudamas įmonių ir privačių vartotojų sistemas bei didindamas būgštavimus dėl būsimų išpuolių.
Savaitgalį atsiradęs kompiuterinis virusas jau užkrėtė daugiau nei milijoną personalinių kompiuterių ir pakenkė bankų, transporto bilietų rezervavimo sistemoms Europos Komisijos biuruose.

Skirtingai nuo ankstesnių interneto virusų, "Sasser" pakenkia personaliniams kompiuteriams, net jei vartotojai patys nieko nedaro, pavyzdžiui, neatidaro prie elektroninio laiško prisegtų dokumentų.

Vartotojai gali suprasti, kad jų kompiuteris yra užkrėstas, jei kompiuteris staiga pats persikrauna arba sulėtėja interneto ryšys. Ekspertai rekomenduoja vartotojams nedelsiant atsisiųsti "Microsoft" kodus programoms ištaisyti. Kovos su kompiuteriniais virusais ekspertai mano, kad "Sasser" dar padarys daug žalos.

"Kol kas virusas yra gana ramus. Jis bus gana didelė problema vieną ar dvi dienas. Jis užsiliks internete savaites ar net metus", - sakė Suomijos duomenų apsaugos firmos "F-Secure" kovos su kompiuteriniais virusais skyriaus vadovas Mikko Hypponen'as (Mikas Hiponenas).

Kadangi "Sasser" automatiškai ieško pažeidžiamų kompiuterių, ekspertai mano, kad personaliniai kompiuteriai yra labiausiai pažeidžiami.

Ekspertai analizuoja virusą ir siekia išsiaiškinti, koks bus jo kitas smūgis. "Mes vis dar nežinome, ar "Sasser" pakenkia prietaisams, kurie naudoja "Windows XP Embedded" sistemą, kurią turi bankomatai ir kasos aparatai. Jei taip, tai būtų tikra tragedija bankams ir mažmenininkams", - sakė programinės įrangos apsaugos firmos "Trend Micro" Europos padalinio prezidentas Raimundas Genes'as (Raimundas Džinsas).

Per praėjusias tris dienas pasirodė jau keturi viruso variantai, kurie paveikia "Microsoft Windows" operacines sistemas XP, NT ir 2000. Nuo "Sasser" jau nukentėjo "Goldman Sachs", Australijos "Westpac Bank" ir Suomijos "Sampo".

JAV oro bendrovė "Delta Air Lines" šeštadienį taip pat tapo kompiuterinio gedimo auka. Kompanija buvo priversta atidėti ar visai atšaukti skrydžius. Tačiau avialinijos iki šiol dar nėra įsitikinusios, ar tai tikrai "Sasser" darbas.

M. Hypponenas mano, kad su "Sasser" susijęs pirmadienį atsiradęs elektroninio pašto virusas "Netsky.AC" gali paaiškinti, kas sukūrė "Sasser". "Netsky.AC" atsiunčia elektroninį laišką, prie kurio yra prisegtas dokumentas, neva parodantis, kaip ištaisyti "Sasser" padarytą žalą.

Nuo to laiko, kai buvo pastebėtas "Netsky.AC", M.Hypponenas bei kiti ekspertai mano, kad "Sasser" virusą sukūrė Rusijoje esanti grupė, pasivadinusi "Skynet kovos su kompiuteriniais virusais grupe".

"Microsoft" savo interneto svetainėje ragina vartotojus instaliuoti "ugnies sienas", atnaujinti savo "Windows" operacines sistemas, panaikinti sistemos spragas, kuriomis pasinaudoja virusas, ir galutinai atsikratyti viruso.

ELTA
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Technologijos

Kainos keisis jau netrukus - apsisprendė 2 operatoriai (62)

Nuo birželio vidurio Europoje įsigalioja naujos mokėjimo už ryšio paslaugas taisyklės. Lietuvos gyventojams tai - gera naujiena, nes paslaugos atpigs, tačiau kartu tai reiškia ir naujus ryšio planus, o permainos patinka ne visiems.

Nesaugūs ir restoranai: programišiai pavogė lankytojų banko duomenis (2)

Programišiai įsilaužė į populiaraus JAV greitojo maisto restoranų tinklo „Chipotle“ kompiuterių tinklą, per ataką kibernetiniams nusikaltėliams pavyko pasisavinti lankytojų duomenis, sekmadienį pranešė CNN.

Kaina už nemokamą interneto ryšį – tuščia banko sąskaita (27)

Naudojantis nemokamu interneto ryšiu viešose vietose padidėja rizika, kad jūsų kompiuteris gali būti užkrėstas virusu, kuris gali ne tik pakenkti pačiam kompiuteriui, bet ir patekti į jūsų paskyras ar internetinio banko sąskaitas.

Skelbimų portaluose patiklius žmones vilioja nuteistieji (12)

Skelbimai, kuriuose pigiau parduodami daiktai ar nuomojami butai dažnu atveju gali būti sukčių pinklės, įspėja Kalėjimų departamentas.

Didžioji Britanija spaus interneto kompanijas kovoti su ekstremaliu turiniu (1)

Didžioji Britanija svarsto įvairias galimybes, siekiant priversti interneto kompanijas kovoti su jų puslapiuose talpinamu ekstremaliu turiniu, interviu BBC televizijai teigė saugumo ministras Benas Wallace'as.