Naujasis "Sasser" virusas ir toliau siaučia internete

 (57)
Sparčiai plintantis "Sasser" kompiuterinis virusas antradienį ir toliau siautė internete griaudamas įmonių ir privačių vartotojų sistemas bei didindamas būgštavimus dėl būsimų išpuolių.
Savaitgalį atsiradęs kompiuterinis virusas jau užkrėtė daugiau nei milijoną personalinių kompiuterių ir pakenkė bankų, transporto bilietų rezervavimo sistemoms Europos Komisijos biuruose.

Skirtingai nuo ankstesnių interneto virusų, "Sasser" pakenkia personaliniams kompiuteriams, net jei vartotojai patys nieko nedaro, pavyzdžiui, neatidaro prie elektroninio laiško prisegtų dokumentų.

Vartotojai gali suprasti, kad jų kompiuteris yra užkrėstas, jei kompiuteris staiga pats persikrauna arba sulėtėja interneto ryšys. Ekspertai rekomenduoja vartotojams nedelsiant atsisiųsti "Microsoft" kodus programoms ištaisyti. Kovos su kompiuteriniais virusais ekspertai mano, kad "Sasser" dar padarys daug žalos.

"Kol kas virusas yra gana ramus. Jis bus gana didelė problema vieną ar dvi dienas. Jis užsiliks internete savaites ar net metus", - sakė Suomijos duomenų apsaugos firmos "F-Secure" kovos su kompiuteriniais virusais skyriaus vadovas Mikko Hypponen'as (Mikas Hiponenas).

Kadangi "Sasser" automatiškai ieško pažeidžiamų kompiuterių, ekspertai mano, kad personaliniai kompiuteriai yra labiausiai pažeidžiami.

Ekspertai analizuoja virusą ir siekia išsiaiškinti, koks bus jo kitas smūgis. "Mes vis dar nežinome, ar "Sasser" pakenkia prietaisams, kurie naudoja "Windows XP Embedded" sistemą, kurią turi bankomatai ir kasos aparatai. Jei taip, tai būtų tikra tragedija bankams ir mažmenininkams", - sakė programinės įrangos apsaugos firmos "Trend Micro" Europos padalinio prezidentas Raimundas Genes'as (Raimundas Džinsas).

Per praėjusias tris dienas pasirodė jau keturi viruso variantai, kurie paveikia "Microsoft Windows" operacines sistemas XP, NT ir 2000. Nuo "Sasser" jau nukentėjo "Goldman Sachs", Australijos "Westpac Bank" ir Suomijos "Sampo".

JAV oro bendrovė "Delta Air Lines" šeštadienį taip pat tapo kompiuterinio gedimo auka. Kompanija buvo priversta atidėti ar visai atšaukti skrydžius. Tačiau avialinijos iki šiol dar nėra įsitikinusios, ar tai tikrai "Sasser" darbas.

M. Hypponenas mano, kad su "Sasser" susijęs pirmadienį atsiradęs elektroninio pašto virusas "Netsky.AC" gali paaiškinti, kas sukūrė "Sasser". "Netsky.AC" atsiunčia elektroninį laišką, prie kurio yra prisegtas dokumentas, neva parodantis, kaip ištaisyti "Sasser" padarytą žalą.

Nuo to laiko, kai buvo pastebėtas "Netsky.AC", M.Hypponenas bei kiti ekspertai mano, kad "Sasser" virusą sukūrė Rusijoje esanti grupė, pasivadinusi "Skynet kovos su kompiuteriniais virusais grupe".

"Microsoft" savo interneto svetainėje ragina vartotojus instaliuoti "ugnies sienas", atnaujinti savo "Windows" operacines sistemas, panaikinti sistemos spragas, kuriomis pasinaudoja virusas, ir galutinai atsikratyti viruso.

ELTA
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Technologijos

„Samsung“ pristatė pagrindinį „iPhone“ konkurentą (154)

Trečiadienį pagrindinis „iPhone“ konkurentas, Pietų Korėjos bendrovė „Samsung“ Niujorke pristato savo šių metų didžiausią naujovę „Samsung Galaxy S8“ ir šio modelio galingesnę versiją „Galaxy S8+“.

Ėmėsi piratinių tinklalapių: kas gresia vartotojams (236)

Tinklalapiai, skirti dalintis turiniu ir parsisiųsti filmus išgyvena ne pačias geriausias dienas: skelbiama apie 3 ikiteisminius tyrimus, kratas, pareikštus įtarimus. Tačiau kas gresia tokių tinklalapių naudotojams?

Dirbanti 67 metų IT specialistė: dirbsiu kol jėgos ir sveikata leis (42)

67-erių Marta Ruškulienė aktyviai seka technologijų naujienas ir iki šiol, o išėjusi į pensiją dirba IT specialiste skandinaviško kapitalo bendrovėje Vilniuje.

Ne tik „Linkomanija“: „filmai.in“ - kratos ir įtarimai paskelbė apie dar 2 ikiteisminius tyrimus (167)

Filmų tinklalapis „filmai.in“ šiuo metu išgyvena sunkias dienas: pradėtas ikiteisminis tyrimas ir atsakingam asmeniui yra pareikšti įtarimai. Tai DELFI patvirtino autorių teisių gynimo asociacijos „LATGA“ Muzikos kūrinių skyriaus vadovas Marius Kuzminas.

Skaitykite sutartis: draudžiatės nuo vagystės, bet reikės įrodyti smurtą (18)

Kai kurie mobiliojo ryšio operatoriai perkant telefoną siūlo jį ir apsidrausti, tačiau vartotojų patirtis rodo, kad būtina įsigilinti, nuo ko tiksliai draudžiatės. Pavyzdžiui, jei draudžiatės nuo vagystės, įsitikinkite, ar turima omenyje vagystė su apiplėšimu. Tai reiškia, kad netekus telefono draudikai paprašys įrodyti smurtą.