Naujasis "Sasser" virusas ir toliau siaučia internete

 (57)
Sparčiai plintantis "Sasser" kompiuterinis virusas antradienį ir toliau siautė internete griaudamas įmonių ir privačių vartotojų sistemas bei didindamas būgštavimus dėl būsimų išpuolių.
Savaitgalį atsiradęs kompiuterinis virusas jau užkrėtė daugiau nei milijoną personalinių kompiuterių ir pakenkė bankų, transporto bilietų rezervavimo sistemoms Europos Komisijos biuruose.

Skirtingai nuo ankstesnių interneto virusų, "Sasser" pakenkia personaliniams kompiuteriams, net jei vartotojai patys nieko nedaro, pavyzdžiui, neatidaro prie elektroninio laiško prisegtų dokumentų.

Vartotojai gali suprasti, kad jų kompiuteris yra užkrėstas, jei kompiuteris staiga pats persikrauna arba sulėtėja interneto ryšys. Ekspertai rekomenduoja vartotojams nedelsiant atsisiųsti "Microsoft" kodus programoms ištaisyti. Kovos su kompiuteriniais virusais ekspertai mano, kad "Sasser" dar padarys daug žalos.

"Kol kas virusas yra gana ramus. Jis bus gana didelė problema vieną ar dvi dienas. Jis užsiliks internete savaites ar net metus", - sakė Suomijos duomenų apsaugos firmos "F-Secure" kovos su kompiuteriniais virusais skyriaus vadovas Mikko Hypponen'as (Mikas Hiponenas).

Kadangi "Sasser" automatiškai ieško pažeidžiamų kompiuterių, ekspertai mano, kad personaliniai kompiuteriai yra labiausiai pažeidžiami.

Ekspertai analizuoja virusą ir siekia išsiaiškinti, koks bus jo kitas smūgis. "Mes vis dar nežinome, ar "Sasser" pakenkia prietaisams, kurie naudoja "Windows XP Embedded" sistemą, kurią turi bankomatai ir kasos aparatai. Jei taip, tai būtų tikra tragedija bankams ir mažmenininkams", - sakė programinės įrangos apsaugos firmos "Trend Micro" Europos padalinio prezidentas Raimundas Genes'as (Raimundas Džinsas).

Per praėjusias tris dienas pasirodė jau keturi viruso variantai, kurie paveikia "Microsoft Windows" operacines sistemas XP, NT ir 2000. Nuo "Sasser" jau nukentėjo "Goldman Sachs", Australijos "Westpac Bank" ir Suomijos "Sampo".

JAV oro bendrovė "Delta Air Lines" šeštadienį taip pat tapo kompiuterinio gedimo auka. Kompanija buvo priversta atidėti ar visai atšaukti skrydžius. Tačiau avialinijos iki šiol dar nėra įsitikinusios, ar tai tikrai "Sasser" darbas.

M. Hypponenas mano, kad su "Sasser" susijęs pirmadienį atsiradęs elektroninio pašto virusas "Netsky.AC" gali paaiškinti, kas sukūrė "Sasser". "Netsky.AC" atsiunčia elektroninį laišką, prie kurio yra prisegtas dokumentas, neva parodantis, kaip ištaisyti "Sasser" padarytą žalą.

Nuo to laiko, kai buvo pastebėtas "Netsky.AC", M.Hypponenas bei kiti ekspertai mano, kad "Sasser" virusą sukūrė Rusijoje esanti grupė, pasivadinusi "Skynet kovos su kompiuteriniais virusais grupe".

"Microsoft" savo interneto svetainėje ragina vartotojus instaliuoti "ugnies sienas", atnaujinti savo "Windows" operacines sistemas, panaikinti sistemos spragas, kuriomis pasinaudoja virusas, ir galutinai atsikratyti viruso.

ELTA
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Technologijos

Smūgis pogrindiniam internetui: uždaryti serveriai buvo ir Lietuvoje (5)

Po ilgai trukusio kruopštaus pasiruošimo ir veiksmų koordinavimo liepos 20 dieną teisėsaugos pareigūnai uždarė dvi bene svarbiausias vadinamojo pogrindinio interneto parduotuves – „AlphaBay“ ir „Hansa“, skelbia europol.europa.eu.

Nuo slapto viruso nukentėjo 500 000 vartotojų (9)

Identifikuotas sudėtingas naujo tipo kenkėjas, kuris spėjo pakenkti jau pusei milijono vartotojų. Tyrėjų pavadintas „Stantinko“, šis sunkiai nustatomas virusas apgauna vartotojus, kad šie atsisiųstų nelegalią programinę įrangą iš fiktyvių „torentų“ svetainių.

Ar pastebėjote, koks „Youtube“ mygtukas visiškai pasikeitė? (15)

Vaizdų peržiūros sistemą „Youtube“ kasdien atsidaro milijonai vartotojų visame pasaulyje. Tačiau ne visi iš karto pastebi, kaip pasikeičia jų dizainas.

Interaktyvus žemėlapis: kur atsidurtumėme iškasę tunelį kiaurai Žemę? (45)

Didelė tikimybė, kad daugumai kada nors gyvenime yra kilęs klausimas: kur atsidurčiau, jei tarsi animacinio filmo veikėjas galėčiau iškasti tunelį kiaurai Žemę?

„Telia Company“ atleis 3 proc. personalo (1)

Šiaurės Europos telekomunikacijų operatorė „Telia Company AB“ šiais metais panaikins apie 850 darbo vietų, daugiausia dėl sumažėjusios fiksuotojo telefono ryšio bei fiksuotojo plačiajuosčio ryšio paslaugų paklausos, taip pat dėl išaugusių veiklos išlaidų, informuoja „MarketWatch“.