Mobiliojo ryšio operatoriai kratosi ryšių reguliuotojo apynasrio

 (32)
Tomas Lamanauskas
© ELTA (V.Kopūsto nuotr.)

Mobiliojo ryšio operatoriai ir Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) vėl susikibo teismuose. Didžiosios mobiliojo ryšio bendrovės apskundė RRT nutarimą pripažinti jas turinčiomis didelę įtaką skambučių užbaigimo rinkoje. Į teismus kreipėsi bendrovės "Omnitel", "Bitė Lietuva" ir "Tele2", penktadienį rašo dienraštis "Verslo žinios".

Atlikusi tyrimą, RRT rugsėjo 28 dieną nusprendė, kad "Omnitel", "Bitė Lietuva" ir "Tele2" turi didelę įtaką skambučių užbaigimo jų tinkluose rinkose. Operatoriai turėtų vykdyti atitinkamas prievoles, kurios ateityje mobiliojo ryšio abonentams leistų džiaugtis pigesniais skambučiais į kitus tinklus.

"Kol kas skambučių "savame tinkle", kai abonentas skambina kitam to paties operatoriaus abonentui, kainos yra kur kas mažesnės nei tos, kai skirtingų operatorių klientai skambina vienas kitam. Mes siekiame, kad vienodėtų skambučių savame tinkle ir iš vieno tinklo į kitą kainos", - sakė RRT direktoriaus pavaduotojas Tomas Lamanauskas.

Anot jo, RRT taip pat siekia apginti ir kitus mobiliojo ryšio teikėjus, kurie skundžiasi, kad sunku susiderėti dėl tinklų sujungimo.

Pirmoji teisman pasuko "Omnitel" - lapkričio 2 dieną ji RRT sprendimą apskundė Vilniaus apygardos administraciniam teismui. "Omnitel" atstovės Daivos Selickaitės teigimu, apskųsti du RRT direktoriaus įsakymai, o skundas grindžiamas rezultatų, gautų atliekant rinkos tyrimą, nepagrįstumu ir Elektroninių ryšių įstatymo tam tikrų nuostatų pažeidimais.

Teismas lapkričio 4 dieną sustabdė RRT įpareigojimų taikymą "Omnitel", o tą pačią dieną skundą teismui pateikė "Bitė Lietuva".

"Kai kurie argumentai, kuriais remiantis priimtas RRT sprendimas, neatitinka tikrovės. Pavyzdžiui, kad mes neva palaikome per aukštas skambučių užbaigimo kainas. Mūsų požiūriu, tokių kainų motyvai yra pagrįsti", - sakė "Bitės Lietuva" teisinio reguliavimo vadovas Tomas Ivanauskas.

Lapkričio 7 dieną į teismą kreipėsi ir "Tele2". Anot "Tele2" vadovo Petro Masiulio, bendrovė apskundėme ir patį faktą, kad ji yra pripažinti įtakinga, ir jai skirtus įpareigojimus.

Tai ne pirmas kartas, kai operatoriai teismuose ginčija RRT sprendimus. Prieš porą metų buvo plykstelėjęs teisminis ginčas tarp RRT ir "Bitės Lietuva" bei "Omnitel" dėl jų pripažinimo turinčiomis didelę įtaką viešojo judriojo telefono ryšio ir tinklų sujungimo rinkoje.

Tuomet ginčą laimėjo operatoriai ir teismas panaikino RRT jiems nustatytus įpareigojimus, galėjusius palengvinti naujų ryšio teikėjų atėjimą į rinką, o vartotojams leisti ateityje tikėtis mažesnių tiek mobiliojo, tiek fiksuotojo ryšio tarifų.

BNS
 
32
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Technologijos

„Samsung“ padėtis išmaniųjų telefonų rinkoje prastėja (16)

2014 liepos mėn. 30 d. 18:20
Analitikų kompanija IDC publikavo naują ataskaitą, kuri parodo situaciją išmaniųjų telefonų rinkoje 2014 m. II ketvirtį. Pateikti duomenys rodo, kad nors rinka vis labiau prisotinama, jos augimas nesustoja. Kartu matyti galimi pokyčiai išmaniųjų telefonų gamintojų reitinge.

Sukurtas robotas, skubiai išmokstantis vaikščioti net lūžus kojai

2014 liepos mėn. 30 d. 15:25
Robotas, kuriam kojos lūžis - ne bėda
Stopkadras/Youtube.com
Kuomet gyvūnai netenka vienos galūnės, jie stebėtinai greitai išmoksta klibinkščiuoti ant trijų kojų. Bet koją pažeidus robotui, pastarasis tampa visiškai neįgaliu. Gal tai ir nedidelė bėda stacionariems gamyklų robotams, kai šalia visuomet yra padėti pasirengusių inžinierių. Bet ką daryti robotams, kurie dirba aplinkoje be specialistų, nuolat pasiruošusių juos taisyti?

Galvos skausmas žaidimų kūrėjams: pinigų kavai negaila, o žaidimams šykštime (9)

2014 liepos mėn. 30 d. 13:48
The Banner Saga
Stopkadras/Youtube.com
Žaidimo vaidmenimis (RPG) „The Banner Saga“ kūrėjai iš studijos „Stoic“ mano, kad šiuo metu mobilių žaidimų kūrėjai stengiasi vartotojams pasiūlyti kuo daugiau nemokamų žaidimų. Tačiau panašu, kad tokia situacija „Stoic“ atstovų netenkina.

„Amazon“ meta milžiniškus pinigus kovai su konkurentais Indijoje

2014 liepos mėn. 30 d. 12:30
Viena didžiausių pasaulyje interneto mažmenininkių „Amazon“ pranešė apie savo planus investuoti dar du milijardus dolerių į savo veiklos plėtrą Indijoje. Apie tai informuoja BBC.

Kinijos valdžia nusitaikė smogti „Microsoft“ (5)

2014 liepos mėn. 29 d. 11:22
JAV korporacija „Microsoft“ patvirtino, kad grupė pareigūnų iš Kinijos Liaudies Respublikos valstybinės pramonės ir prekybos administracijos (SAIC) - institucijos, atsakingos už verslo įstatymų vykdymo priežiūrą, - apsilankė keliuose korporacijos biuruose, informuoja BBC.