Mobiliojo ryšio operatoriai kratosi ryšių reguliuotojo apynasrio

 (32)
Mobiliojo ryšio operatoriai ir Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) vėl susikibo teismuose. Didžiosios mobiliojo ryšio bendrovės apskundė RRT nutarimą pripažinti jas turinčiomis didelę įtaką skambučių užbaigimo rinkoje. Į teismus kreipėsi bendrovės "Omnitel", "Bitė Lietuva" ir "Tele2", penktadienį rašo dienraštis "Verslo žinios".
© ELTA (V.Kopūsto nuotr.)
Atlikusi tyrimą, RRT rugsėjo 28 dieną nusprendė, kad "Omnitel", "Bitė Lietuva" ir "Tele2" turi didelę įtaką skambučių užbaigimo jų tinkluose rinkose. Operatoriai turėtų vykdyti atitinkamas prievoles, kurios ateityje mobiliojo ryšio abonentams leistų džiaugtis pigesniais skambučiais į kitus tinklus.

"Kol kas skambučių "savame tinkle", kai abonentas skambina kitam to paties operatoriaus abonentui, kainos yra kur kas mažesnės nei tos, kai skirtingų operatorių klientai skambina vienas kitam. Mes siekiame, kad vienodėtų skambučių savame tinkle ir iš vieno tinklo į kitą kainos", - sakė RRT direktoriaus pavaduotojas Tomas Lamanauskas.

Anot jo, RRT taip pat siekia apginti ir kitus mobiliojo ryšio teikėjus, kurie skundžiasi, kad sunku susiderėti dėl tinklų sujungimo.

Pirmoji teisman pasuko "Omnitel" - lapkričio 2 dieną ji RRT sprendimą apskundė Vilniaus apygardos administraciniam teismui. "Omnitel" atstovės Daivos Selickaitės teigimu, apskųsti du RRT direktoriaus įsakymai, o skundas grindžiamas rezultatų, gautų atliekant rinkos tyrimą, nepagrįstumu ir Elektroninių ryšių įstatymo tam tikrų nuostatų pažeidimais.

Teismas lapkričio 4 dieną sustabdė RRT įpareigojimų taikymą "Omnitel", o tą pačią dieną skundą teismui pateikė "Bitė Lietuva".

"Kai kurie argumentai, kuriais remiantis priimtas RRT sprendimas, neatitinka tikrovės. Pavyzdžiui, kad mes neva palaikome per aukštas skambučių užbaigimo kainas. Mūsų požiūriu, tokių kainų motyvai yra pagrįsti", - sakė "Bitės Lietuva" teisinio reguliavimo vadovas Tomas Ivanauskas.

Lapkričio 7 dieną į teismą kreipėsi ir "Tele2". Anot "Tele2" vadovo Petro Masiulio, bendrovė apskundėme ir patį faktą, kad ji yra pripažinti įtakinga, ir jai skirtus įpareigojimus.

Tai ne pirmas kartas, kai operatoriai teismuose ginčija RRT sprendimus. Prieš porą metų buvo plykstelėjęs teisminis ginčas tarp RRT ir "Bitės Lietuva" bei "Omnitel" dėl jų pripažinimo turinčiomis didelę įtaką viešojo judriojo telefono ryšio ir tinklų sujungimo rinkoje.

Tuomet ginčą laimėjo operatoriai ir teismas panaikino RRT jiems nustatytus įpareigojimus, galėjusius palengvinti naujų ryšio teikėjų atėjimą į rinką, o vartotojams leisti ateityje tikėtis mažesnių tiek mobiliojo, tiek fiksuotojo ryšio tarifų.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Technologijos

P. Masiulis. Telefonų maratonas: ką tai reiškia Lietuvai iš Barselonos

Šiemetinė tarptautinė „Mobile World Congress“ paroda prasidėjo naujų telefonų pristatymo maratonu. Sekmadienį korėjiečiai LG pristatė „G6“, o Kinijos gigantas „Huawei“ į tai atsakė flagmanu - „P10”. Be to, įvyko ir vienas laukiamų sugrįžimų – buvo pristatyta atsinaujinusi „Nokia 3310“. Susidomėjimas juo – fenomenalus. Bet ką šios naujienos reiškia Lietuvai?

„Twitch“ pardavinės kompiuterinius žaidimus skaitmeniniu formatu

„Amazon“ priklausanti tiesioginių transliacijų platforma „Twitch“ įžengs į sparčiai augančią kompiuterinių žaidimų, pardavinėjamų skaitmeniniu formatu, rinką. Tokiu būdu „Twitch“ leis savo populiariausiems transliuotojams uždirbti dalį pinigų nuo pardavimų, rašo „Wall Street Journal“.

Neįtikėtina, kiek Lietuvoje veikiančių senųjų „Nokia 3310“ (55)

Ar jūs žinote, kad senojo modelio „Nokia 3310“ yra ne tik vis dar veikianti, bet ir sėkmingai naudojama? Verta priminti, kad šis aparatas rinkoje pasirodė 2000-aisiais - prieš 17 metų.

Lietuviai su bepiločiu rado 58 nelegalius statinius (12)

Bepiločių orlaivių operatorius Baltijos šalyse „Laserpas“ šiemet baigė pirmąjį savo projektą Rumunijoje. Vietinio elektros tinklų operatoriaus užsakymu iš oro ištirta daugiau kaip 300 km elektros linijų ir rasta 50 km neužfiksuotų tinklų, 58 nelegalūs statiniai ir grėsmės elektros linijoms.

„Nokia“ ir „BlackBerry" sugrįžo: progresui - galas? (54)

Pirmadienį Barselonoje prasidėjusi tarptautinė technologijų konferencija „Mobile World Congress“ garsėja savo naujienomis: paprastai jos metu pristatomos įspūdingiausios įmonių naujovės: išmanieji, planšetes, laikrodžiai. Šiemet jų buvo pažerta ganėtinai daug „nulinės dienos metu“, t. y., dieną prieš konferenciją, įskaitant „Nokia 3310“ ir išmaniojo su klaviatūra „BlackBerry sugrįžimą.