Mobiliojo ryšio operatoriai kratosi ryšių reguliuotojo apynasrio

 (32)
Tomas Lamanauskas
© ELTA (V.Kopūsto nuotr.)

Mobiliojo ryšio operatoriai ir Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) vėl susikibo teismuose. Didžiosios mobiliojo ryšio bendrovės apskundė RRT nutarimą pripažinti jas turinčiomis didelę įtaką skambučių užbaigimo rinkoje. Į teismus kreipėsi bendrovės "Omnitel", "Bitė Lietuva" ir "Tele2", penktadienį rašo dienraštis "Verslo žinios".

Atlikusi tyrimą, RRT rugsėjo 28 dieną nusprendė, kad "Omnitel", "Bitė Lietuva" ir "Tele2" turi didelę įtaką skambučių užbaigimo jų tinkluose rinkose. Operatoriai turėtų vykdyti atitinkamas prievoles, kurios ateityje mobiliojo ryšio abonentams leistų džiaugtis pigesniais skambučiais į kitus tinklus.

"Kol kas skambučių "savame tinkle", kai abonentas skambina kitam to paties operatoriaus abonentui, kainos yra kur kas mažesnės nei tos, kai skirtingų operatorių klientai skambina vienas kitam. Mes siekiame, kad vienodėtų skambučių savame tinkle ir iš vieno tinklo į kitą kainos", - sakė RRT direktoriaus pavaduotojas Tomas Lamanauskas.

Anot jo, RRT taip pat siekia apginti ir kitus mobiliojo ryšio teikėjus, kurie skundžiasi, kad sunku susiderėti dėl tinklų sujungimo.

Pirmoji teisman pasuko "Omnitel" - lapkričio 2 dieną ji RRT sprendimą apskundė Vilniaus apygardos administraciniam teismui. "Omnitel" atstovės Daivos Selickaitės teigimu, apskųsti du RRT direktoriaus įsakymai, o skundas grindžiamas rezultatų, gautų atliekant rinkos tyrimą, nepagrįstumu ir Elektroninių ryšių įstatymo tam tikrų nuostatų pažeidimais.

Teismas lapkričio 4 dieną sustabdė RRT įpareigojimų taikymą "Omnitel", o tą pačią dieną skundą teismui pateikė "Bitė Lietuva".

"Kai kurie argumentai, kuriais remiantis priimtas RRT sprendimas, neatitinka tikrovės. Pavyzdžiui, kad mes neva palaikome per aukštas skambučių užbaigimo kainas. Mūsų požiūriu, tokių kainų motyvai yra pagrįsti", - sakė "Bitės Lietuva" teisinio reguliavimo vadovas Tomas Ivanauskas.

Lapkričio 7 dieną į teismą kreipėsi ir "Tele2". Anot "Tele2" vadovo Petro Masiulio, bendrovė apskundėme ir patį faktą, kad ji yra pripažinti įtakinga, ir jai skirtus įpareigojimus.

Tai ne pirmas kartas, kai operatoriai teismuose ginčija RRT sprendimus. Prieš porą metų buvo plykstelėjęs teisminis ginčas tarp RRT ir "Bitės Lietuva" bei "Omnitel" dėl jų pripažinimo turinčiomis didelę įtaką viešojo judriojo telefono ryšio ir tinklų sujungimo rinkoje.

Tuomet ginčą laimėjo operatoriai ir teismas panaikino RRT jiems nustatytus įpareigojimus, galėjusius palengvinti naujų ryšio teikėjų atėjimą į rinką, o vartotojams leisti ateityje tikėtis mažesnių tiek mobiliojo, tiek fiksuotojo ryšio tarifų.

BNS
 
32
Registruoti (0) Anonimiški (32)
Parašykite savo komentarą
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Technologijos

„Youtube“ bėdos: žiūrovų – milijardas, pelno – nulis (7)

2015 vasario mėn. 27 d. 13:52
Nors „Youtube“ yra bene populiariausia vaizdo įrašų tarnyba internete, ji savo šeimininkams pelno vis dar neatnešė. Per praėjusius metus pajamos pasiekė 4 mlrd. JAV dolerių (2013 m. – 3 mlrd.), tačiau tai leidžia tik balansuoti ties pelno ir nuostolio riba.

„Apple“ fenomenas: pardavė 10 kartų mažiau, uždirbo 10 kartų daugiau

2015 vasario mėn. 27 d. 13:42
Nors, anot IDC, praėjusių metų trečią ketvirtį iš šimto parduodamų išmaniųjų telefonų tik 11,7 buvo „Apple iPhone“, amerikiečiai sugebėjo susišluoti net 89 proc. (18,8 mlrd. JAV dolerių) viso pelno, kuris uždirbtas gaminant šiuos įrenginius.

Neutralizavo kelis milijonus „zombių“

2015 vasario mėn. 27 d. 12:30
Kompiuteris-zombis
Vida Press nuotr.
Europolas kartu su keleto šalių teisėsaugos organizacijomis neutralizavo didelį kompiuterių-zombių tinklą „Ramnit“, kurį kibernetiniai nusikaltėliai naudojo nelegaliai veiklai, įskaitant bankininkystės duomenų ir asmeninės informacijos vagystes.

„Login 2015“: pažintis su startuoliais bus atvira visiems

2015 vasario mėn. 27 d. 10:25
Praėjusiais metais Lietuvos startuoliams pritraukus net 46 mln. eurų, šiemet jaunieji verslininkai vėl atsidurs po investuotojų padidinamuoju stiklu – trečią kartą vyksiančioje „Login Startup Fair“ mugėje sieks pritraukti dar daugiau lėšų idėjų įgyvendinimui.

Už kiaulystę naujuose „Lenovo“ kompiuteriuose – programišių kerštas (5)

2015 vasario mėn. 26 d. 13:56
Kinijos kompiuterių gamintoja „Lenovo“ tapo kibernetinės atakos auka po to, kai JAV vyriausybė įspėjo dėl programinės įrangos „Superfish“. Apie tai praneša BBC.