"Microsoft" mažins kainas konkuruodama su "Linux"

 (43)
Informacinių technologijų milžinė "Microsoft" turi strategiją smarkiai atpiginti savo produktus konkuruodama su nemokama operacine sistema "Linux".
Dienraščio teigimu, jo gautos "Microsoft" darbuotojų tarpusavio elektroninio pašto žinutės rodo, kad bendrovės pardavimų vadovas Orlando Ayala (Orlandas Ajala) įgaliojo vadybininkus siūlyti didelių nuolaidų.

"JOKIOMIS aplinkybėmis nepralaimėkite "Linux", - O.Ayala citavo "International Herald Tribune". Laiške pardavimų vadovas pridūrė, kad nuolaidas galėtų kompensuoti specialus fondas.

"Microsoft" atstovai dienraščio pranešimo nekomentavo.

"Microsoft" yra labiausiai paplitusi operacinė programinė įranga viso pasaulio kompiuterių darbalaukiuose. Be to, JAV milžinė rinkai siūlo vis brangesnių ir galingesnių kompiuterių. Tuo tarpu keletas "Microsoft" konkurentų siūlo pigesnę "Windows" operacinės sistemos alternatyvą - "Linux".

Nuolaidos, kurias ketina siūlyti grynųjų lėšų nestokojanti "Microsoft", gali dar labiau apsunkinti šios didžiausios pasaulyje programinės įrangos gamintojos padėtį. Šiuo metu amerikiečių veiklą dėl tariamo piktnaudžiavimo dominuojama padėtimi rinkoje tiria Europos priežiūros tarnybos.

"Linux" naudojimu kompiuterių darbastaliuose domisi daugelio šalių vyriausybės ir organizacijos. Šiuo metu pigioji alternatyva jau sėkmingai konkuruoja su operacinėmis sistemomis "Unix" ir "Windows" tarnybinių stočių rinkoje. Tarnybinės stotys užtikrina interneto svetainių ir bendrovių programinės įrangos veiklą.

"Azijos ir Ramiojo vandenyno regiono šalių ir kelių Europos bei Pietų Amerikos valstybių vyriausybės skatina savo padalinius ir įmones pagalvoti apie alternatyvas "Microsoft", - sakė rinkos tyrimų grupės "Gartner" atstovas.

Vokietijos vidaus reikalų ministerija jau ėmėsi keisti turimą įrangą IBM kompiuteriais, naudojančiais "Linux".

Tyrimų grupės IDC duomenimis, praėjusiais metais "Linux" programinė įranga užtikrino 15 proc. Vakarų Europoje parduotų tarnybinių stočių veiklą, tuo tarpu "Windows" dalis šioje rinkoje siekė 56 proc.

Tačiau, pasak analitikų, dabar "Linux" žaidimo sąlygas keičia taip pat, kaip ir "Microsoft" pakeitė kompiuterių rinką prieš 25 metus, kai pasiūlė programinę įrangą kaip atskirą produktą.

"Linux" programinę įrangą valdo jos kūrėjų bendruomenė, - aiškino IDC analitikas Martinas Hinglis (Martin Hingley). - "Microsoft tai - labai sunki kova. Jei ji sako nenorinti pralaimėti "Linux", tai - pareiškimas prieš bendruomenę".

"Linux" platina šimtai bendrovių, kurioms draudžiama keisti programinės įrangos esmę, tačiau jos gali imti mokestį už modifikacijas, papildomas paslaugas ir techninę priežiūrą.

Šiemet atliktas ir "Microsoft" apmokėtas tyrimas parodė, jog ilgalaikės perspektyvos požiūriu nėra kainų privalumų naudoti ne "Windows", o "Linux", nes pastarosios sistemos techninis aptarnavimas kartais gali būti brangesnis.

"Linux" yra daugelio mėgstamiausia operacinė sistema, tačiau ji santykinai nebrandi, be to, bendruomenei kuriant programinę įrangą prarandama daug laiko", - sakė Martinas Hingley (M. Hinglis).

"Gartner" analitikas Robinas Simpsonas pridūrė: "Įmonės turi būti atsargios ir nelaikyti "Linux" panacėja. Nors kai kuriose situacijose "Linux" gali būti tinkama, ji ne visad yra pigesnė ir paprastesnė naudoti darbastaliuose už "Microsoft" operacines sistemas ir jų taikomąsias programas".

ELTA
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Technologijos

Grįžo po studijų Danijoje ir ėmėsi sudužusių ekranų remonto (46)

Sudužęs išmaniojo telefono ekranas – dažna problema, tad Kaune įsikūrusi įmonė „Ultratechnolgijos“ ėmėsi mobiliųjų telefonų ir kitų skystakristalių (LCD) ekranų atnaujinimo.

„Apple" į Lietuvą žengė nauju formatu: atidaryta „Apple Shop“ (103)

Šeštadienį Vilniuje atidaryta pirmoji Lietuvoje „Apple Shop“ formato parduotuvė.

Svarbiausi dalykai, ką reikia žinoti apie televizorius (87)

Ketinate įsigyti naują televizorių? Jį renkantis tikrai teks susidurti su ilgiausiais specifikacijų sąrašais, iš pažiūros atrodančiais tarsi skaičių ir raidžių kratiniai. Kalbame apie tokius terminus kaip 4K, HDR, OLED ir begalė kitų. Laimei, norint įsigyti sau tinkamiausią televizorių tikrai nebūtina būti aukščiausio lygio technikos žinovu.

Įrenginys, padėsiantis susekti automobilio vietą telefonu (57)

Juk bent sykį tikrai esate pamiršę, kurioje parkavimo aikštelės vietoje pasistatėte automobilį? Kartkartėmis taip nutinka visiems.

„Robotiada 2017“: pamatyk, kas ten vyksta (1)

Penktadienį Vilniuje prasidėjo dviejų dienų renginys „Robotiada 2017“.