Lietuvoje plinta žinutė apie „laimėjimą“: renka duomenis ir pinigus

 (21)
Į DELFI redakciją kreipėsi skaitytoja, kuri mobiliajame telefone sulaukė keisto pranešimo: esą ji laimėjo „Google“ dovaną, o prizo steigėju yra „Samsung“. Ekspertai sako, kad veikiausiai tai yra žaidimas, kurio tikslas – uždirbti iš patiklių vartotojų, kiti įspėja, kad gali būti renkami žmonių duomenys.
Žinutė išmaniajame
© DELFI

„Sveikiname jus „Samsung“ vartotojau! Jūsų „Galaxy J5 (2016)“ laimėjo (1) „Google“ dovaną!“, - buvo rašoma skaitytojos mobiliajame naršant „Google“.

Toliau tekste dėstoma, kad laimingieji renkami kiekvieną šeštadienį, tam, kad jiems būtų padovanota dovana.

„Ši nemokama dovana yra išskirtinai TIK „Samsung“ naudotojams iš Lietuvos! - tačiau toliau tekste dėstoma, kad dovaną dar reikia laimėti. - Jūs buvote išrinktas laimėti dovaną iš „Samsung“, kurios vertė gali siekti net 1 050 eurų, jei teisingai atsakysite į sekančius 4 klausimus.”

Tokiau tekste yra pristatoma viktorinos paslauga „Mobilwin“, nurodyta, kad jos kaina – 2,9 euro per savaitę. Taip pat nurodytas telefono numeris, kuriuo galima susisiekti, bet juo atsiliepia autoatsakiklis lietuvių kalba, kuris siūlo arba nutraukti prenumeratą, arba palikti balso pranešimą.

Be to, reikalaujama, kad paliekantys balso pranešimą nurodytų ir telefono numerį, kuris jau yra šios paslaugos abonentu.

Nurodoma, kad paslaugą teikia „Nobinet Ltd“, įsikūrusi Seišeliuose, o įmonė nebendradarbiauja su išvardytais prekės ženklais ar produktais.

„Google“ atsiųsto skelbimo tinklalapio atvaizdas yra akivaizdus sukčiavimo atvejis – vadinamas Fišingas (angl. phishing) yra vienas iš populiariausių internetinio sukčiavimo būdų, norint iš neatidžių arba patiklių vartotojų išgauti tik jiems žinomus duomenis (vardus, slaptažodžius, banko sąskaitos kodus, kreditinių kortelių numerius, kitus ypatingus duomenis ir pan). CERT-LT 2016 m. uždarė 555 tokio tipo tinklalapius“, - rašoma Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) komentare DELFI.

„Žmonės galvoja, kad vieną kartą nusiuntė SMS, sumokėjo ir viskas. Tai prenumeratos žaidimas, nuolat eis žinutės, bus sunku atsisakyti prenumeratos. Mėnesio telefono sąskaitos patuštins kišenes, - sakė IT specialistas Marius Pareščius. - Žaidimas atrodo įtartinai, manau, kad bus apgaudinėjami žmonės, tikėjusieji prizų negaus.“

Bendrovė „Samsung“ DELFI nurodė, kad „su šia veikla nėra niekaip susijusi“.

RRT įspėja, kad šiuo atveju matoma, kaip „žvejojami“ duomenys.

Paaiškinama, kad šiuo atveju Fishingo atvejį identifikuoja: netikslus „Google“ svetainės adresas ir turinys su gramatinėmis ir stiliaus klaidomis.

„Ryšių reguliavimo tarnyba prašo pranešti apie šį atvejį tinklalapyje https://www.cert.lt/pranesti.html ar elektroniniu paštu cert@cert.lt pateikiant papildomus duomenis. Neturint papildomos informacijos negalime užkirsti kelią šiam sukčiavimo atvejui ir uždaryti tinklalapį“, - dėstoma komentare.

Primenama, kad „visi tinklalapiai kurie susiję su „Google“, visada adresas baigsis google.com (pavyzdžiui, docs.google.com, maps.google.com) atitinkamai ir su .lt. Visais kitais atvejais - 99 proc. - Fišingas“.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Technologijos

Kaip išsirinkti indaplovę: ką naudinga žinoti (2)

Dalis gyventojų indaplovę vis dar priskiria prie prabangos prekių. Visgi, jei namie yra indaplovė, ji gali sutaupyti laiko, vandens ir plovimo priemonių, tiesa, papildomai sunaudoti elektros.

„Samsung Galaxy S8“ apžvalga: išmanusis iš kitos galaktikos? (64)

„Samsung“ išmaniųjų telefonų flagmanai jau senokai perėjo į labiausiai laukiamų metų produktų kategoriją. Susidomėjimas „Galaxy S8“ buvo ir tebėra milžiniškas, nepaisant gamintojo nesėkmės su „Note 7“. Kompanija suprato, kad jiems reikia išleisti produktą, kuris galėtų atstatyti sušlubavusią reputaciją. Pažiūrėkime, ar tai „Samsung“ iš tiesų pavyko.

Jaunų išradėjų kūriniai: 3 pritaikomi sprendimai

Jaunųjų išradėjų inovacijų parodai - konkursui „Technorama“ buvo pristatyti keli įdomūs ir pritaikomi informacinių technologijų srities sprendimai.

Sugedo įrenginys: kaip išvengti „pats kaltas" sprendimo (10)

Turbūt ne vienam yra pasitaikiusi situacija, kai neseniai įsigytas įrenginys tiesiog ėmė ir sugedo. O tvirtas dizainas ir patikimumas liko tik tušti gamintojų pažadai.

Penktadienį Vilniuje atidaryta didžiausia regione „Apple“ parduotuvė (46)

Vilniuje, prekybos centre „Panorama“, atidaryta didžiausia „Apple Premium Reseller“ parduotuvė Baltijos šalyse ir Rytų Europoje, ji sudaro 220 kv.m.