JAV bendrovė susimovė: 900 mln. telefonų pasaulyje turi neatleistiną spragą

 (19)
Vieno gamintojo mikroschemose aptikta rimta saugumo spraga, kuri piktadariams suteikia priėjimą prie prietaise saugomų duomenų. Dabar ši mikroschema įdiegta dešimtyje milijonų „Android“ operacinę sistemą palaikančių telefonų.
Qualcomm
© Scanpix nuotr.

Mikroschemų trūkumus išaiškino „Checkpoint“ darbuotojai, tikrinę, kaip veikia programinė įranga su Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) kompanijos „Qualcomm“ mikroschemomis, rašo bbc.co.uk.

Kompanija tvirtina, kad „Qualcomm“ procesoriai įdiegti 900 mln. „Android“ operacinę sistemą palaikančių telefonų.

Kol kas nėra įrodymų, kad ši technologinė spraga jau aptikta kibernetinių nusikaltėlių.

„Checkpoint“ mobiliųjų produktų vadybininkas Michaelis Shaulovas tvirtino esantis „tikras, kad prietaisų pažeidžiamumo įrodymai visai netrukus, per tris ar keturis mėnesius, išlįs į viešumą“.

Panašu, kad tarp tų prietaisų, kurie turi pažeidžiamas mikroschemas yra: „Blackberry Priv“ ir „Dtek50“, „Blackphone 1“ ir „Blackphone 2“, „Google Nexus 5x“, „Nexus 6“ ir „Nexus 6P“, „HTC One“, „HTC M9“, „HTC 10“, „LG G4“, „LG G5“, and „LG V10“, „Motorola Moto X“, „OnePlus One“, „OnePlus 2“ and „OnePlus 3“, JAV skirtos „Samsung Galaxy S7“ ir „Samsung S7 Edge“ versijos, taip pat „Sony Xperia Z Ultra“.

M. Shaulovas tvirtino, kad norėdami atskleisti šią klaidą, mokslininkai dirbo apie šešis mėnesius.

Galiausiai klaida aptikta programinėje įrangoje, kuri tvarko grafiką ir kodą bei kontroliuoja skirtingus telefone veikiančius procesus. Ši klaida leidžia užpuolikams pradėti kontroliuoti prietaisą ir gauti priėjimą prie jame saugojamų duomenų.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Technologijos

„Samsung“ pristatė pagrindinį „iPhone“ konkurentą (154)

Trečiadienį pagrindinis „iPhone“ konkurentas, Pietų Korėjos bendrovė „Samsung“ Niujorke pristato savo šių metų didžiausią naujovę „Samsung Galaxy S8“ ir šio modelio galingesnę versiją „Galaxy S8+“.

Ėmėsi piratinių tinklalapių: kas gresia vartotojams (236)

Tinklalapiai, skirti dalintis turiniu ir parsisiųsti filmus išgyvena ne pačias geriausias dienas: skelbiama apie 3 ikiteisminius tyrimus, kratas, pareikštus įtarimus. Tačiau kas gresia tokių tinklalapių naudotojams?

Dirbanti 67 metų IT specialistė: dirbsiu kol jėgos ir sveikata leis (42)

67-erių Marta Ruškulienė aktyviai seka technologijų naujienas ir iki šiol, o išėjusi į pensiją dirba IT specialiste skandinaviško kapitalo bendrovėje Vilniuje.

Ne tik „Linkomanija“: „filmai.in“ - kratos ir įtarimai paskelbė apie dar 2 ikiteisminius tyrimus (167)

Filmų tinklalapis „filmai.in“ šiuo metu išgyvena sunkias dienas: pradėtas ikiteisminis tyrimas ir atsakingam asmeniui yra pareikšti įtarimai. Tai DELFI patvirtino autorių teisių gynimo asociacijos „LATGA“ Muzikos kūrinių skyriaus vadovas Marius Kuzminas.

Skaitykite sutartis: draudžiatės nuo vagystės, bet reikės įrodyti smurtą (18)

Kai kurie mobiliojo ryšio operatoriai perkant telefoną siūlo jį ir apsidrausti, tačiau vartotojų patirtis rodo, kad būtina įsigilinti, nuo ko tiksliai draudžiatės. Pavyzdžiui, jei draudžiatės nuo vagystės, įsitikinkite, ar turima omenyje vagystė su apiplėšimu. Tai reiškia, kad netekus telefono draudikai paprašys įrodyti smurtą.