JAV bendrovė susimovė: 900 mln. telefonų pasaulyje turi neatleistiną spragą

 (19)
Vieno gamintojo mikroschemose aptikta rimta saugumo spraga, kuri piktadariams suteikia priėjimą prie prietaise saugomų duomenų. Dabar ši mikroschema įdiegta dešimtyje milijonų „Android“ operacinę sistemą palaikančių telefonų.
Qualcomm
© Scanpix nuotr.

Mikroschemų trūkumus išaiškino „Checkpoint“ darbuotojai, tikrinę, kaip veikia programinė įranga su Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) kompanijos „Qualcomm“ mikroschemomis, rašo bbc.co.uk.

Kompanija tvirtina, kad „Qualcomm“ procesoriai įdiegti 900 mln. „Android“ operacinę sistemą palaikančių telefonų.

Kol kas nėra įrodymų, kad ši technologinė spraga jau aptikta kibernetinių nusikaltėlių.

„Checkpoint“ mobiliųjų produktų vadybininkas Michaelis Shaulovas tvirtino esantis „tikras, kad prietaisų pažeidžiamumo įrodymai visai netrukus, per tris ar keturis mėnesius, išlįs į viešumą“.

Panašu, kad tarp tų prietaisų, kurie turi pažeidžiamas mikroschemas yra: „Blackberry Priv“ ir „Dtek50“, „Blackphone 1“ ir „Blackphone 2“, „Google Nexus 5x“, „Nexus 6“ ir „Nexus 6P“, „HTC One“, „HTC M9“, „HTC 10“, „LG G4“, „LG G5“, and „LG V10“, „Motorola Moto X“, „OnePlus One“, „OnePlus 2“ and „OnePlus 3“, JAV skirtos „Samsung Galaxy S7“ ir „Samsung S7 Edge“ versijos, taip pat „Sony Xperia Z Ultra“.

M. Shaulovas tvirtino, kad norėdami atskleisti šią klaidą, mokslininkai dirbo apie šešis mėnesius.

Galiausiai klaida aptikta programinėje įrangoje, kuri tvarko grafiką ir kodą bei kontroliuoja skirtingus telefone veikiančius procesus. Ši klaida leidžia užpuolikams pradėti kontroliuoti prietaisą ir gauti priėjimą prie jame saugojamų duomenų.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Technologijos

IT saugumo ekspertas įspėja: netrukus Lietuva gali tapti taikiniu (143)

Vienas iš kibernetinės apsaugos bendrovės „CyberGym“ steigėjų ir vadovas Ofiras Hasonas viešėdamas Vilniuje kalbėjo apie kibernetines atakas ir ragino su grėsmėmis susipažinti iš anksto, kad su jomis susidūrus nekiltų panika.

Vaikai ir išmaniosios technologijos: kur yra aukso vidurys? (1)

Ne vienas esame girdėję istorijų apie tai, kaip vaikai patys įsijungia mėgstamą kompiuterinį žaidimą arba animacinį filmuką, nors dar net dorai kalbėti nemoka. O mokyklinio amžiaus vaikų turintiems tėvams tikrai teko girdėti maldavimų nupirkti naujausio modelio telefoną, nes tokius jau turi klasės draugai.

„Facebook“ įkūrėjas gavo Harvardo universiteto garbės diplomą (2)

Praėjus 13 metų po mestų studijų Harvardo universitete socialinio tinklo „Facebook“ įkūrėjas Markas Zuckerbergas ketvirtadienį pagaliau gavo šios mokslo įstaigos diplomą.

Šveicarai sukūrė droną, kurio valdymas yra kaip aitvaro (1)

Žiniasklaidoje vis dažniau galima pamatyti bepiločių skraidyklių filmuotos ir fotografuotos medžiagos. Nemažai šios technologijos kritikų teigia, kad dronų savininkai pažeidinėja žmonių privatumą ir sudaro palankias sąlygas saugumo grėsmėms.

Dėl nutekintų klientų duomenų – milijoninės kompensacijos (7)

Vienas iš stambiausių JAV mažmeninės prekybos tinklų „Target“ turės sumokėti 18,5 mln. JAV dolerių (maždaug 16,5 mln. eurų) kompensaciją. Tai didžiausia kada nors įvardyta suma, susijusi su kolektyvinio ieškinio dėl duomenų nutekinimo nagrinėjimu.