Japonijos Vyriausybė pasirinko "Linux"

 (31)
Japonijos kompiuterių milžinė "Fujitsu Ltd" paskelbė, kad jai, "IBM Japan Ltd' ir "Oki Electric Industry Co" paskirtas 188 mln. jenų (1,59 mln. dolerių) sandoris sukurti šalies tarnautojų atlyginimų kompiuterinę sistemą, pagrįstą operacine sistema "Linux".
Vyriausybės sprendimas pasirinkti atvirąją operacinę sistemą "Linux", kurios pagrindinę versiją galima gauti ir tobulinti nemokamai, yra skaudus smūgis "Microsoft Corp", norėjusiai, kad japonai naudotų jų kuriamą "Windows".

Šiais metais kova tarp rinkoje įsitvirtinusios "Microsoft" ir "Linux" platintojų sustiprėjo, kadangi pastarąją programinę įrangą savo kompiuteriams ir tarnybinėms stotims renkasi vis daugiau įmonių bei valdžios institucijų, siekiančių sumažinti sąnaudas.

Praėjusią savaitę "Microsoft" skelbė gavusi tris Europos valstybinio sektoriaus užsakymus.

"Fujitsu", kuri yra didžiausia Japonijoje kompiuterių gamintoja, teigia, jog naujasis sandoris su Nacionaline personalo tarnyba numato sukurti sistemą, valdysiančią duomenis apie 800 tūkst. Japonijos valstybės tarnautojų ir jų atlyginimus. "Fujitsu", IBM Japonijos padalinys ir "Oki Electric Industry" sistemą ketina užbaigti iki kitų metų kovo.

Iki šiol Japonijos Vyriausybės informacinių sistemų darbą užtikrino brangūs galingieji kompiuteriai. Dabar ketinama naudoti pigesnes modernias tarnybines stotis ir asmeninius kompiuterius, kurie informacinių sistemų metines sąnaudas turėtų sumažinti beveik perpus - iki maždaug 350 mlrd. jenų.

ELTA
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Technologijos

„Samsung“ pristatė pagrindinį „iPhone“ konkurentą (154)

Trečiadienį pagrindinis „iPhone“ konkurentas, Pietų Korėjos bendrovė „Samsung“ Niujorke pristato savo šių metų didžiausią naujovę „Samsung Galaxy S8“ ir šio modelio galingesnę versiją „Galaxy S8+“.

Ėmėsi piratinių tinklalapių: kas gresia vartotojams (236)

Tinklalapiai, skirti dalintis turiniu ir parsisiųsti filmus išgyvena ne pačias geriausias dienas: skelbiama apie 3 ikiteisminius tyrimus, kratas, pareikštus įtarimus. Tačiau kas gresia tokių tinklalapių naudotojams?

Dirbanti 67 metų IT specialistė: dirbsiu kol jėgos ir sveikata leis (41)

67-erių Marta Ruškulienė aktyviai seka technologijų naujienas ir iki šiol, o išėjusi į pensiją dirba IT specialiste skandinaviško kapitalo bendrovėje Vilniuje.

Ne tik „Linkomanija“: „filmai.in“ - kratos ir įtarimai paskelbė apie dar 2 ikiteisminius tyrimus (167)

Filmų tinklalapis „filmai.in“ šiuo metu išgyvena sunkias dienas: pradėtas ikiteisminis tyrimas ir atsakingam asmeniui yra pareikšti įtarimai. Tai DELFI patvirtino autorių teisių gynimo asociacijos „LATGA“ Muzikos kūrinių skyriaus vadovas Marius Kuzminas.

Skaitykite sutartis: draudžiatės nuo vagystės, bet reikės įrodyti smurtą (18)

Kai kurie mobiliojo ryšio operatoriai perkant telefoną siūlo jį ir apsidrausti, tačiau vartotojų patirtis rodo, kad būtina įsigilinti, nuo ko tiksliai draudžiatės. Pavyzdžiui, jei draudžiatės nuo vagystės, įsitikinkite, ar turima omenyje vagystė su apiplėšimu. Tai reiškia, kad netekus telefono draudikai paprašys įrodyti smurtą.