Japonijos Vyriausybė pasirinko "Linux"

 (31)
Japonijos kompiuterių milžinė "Fujitsu Ltd" paskelbė, kad jai, "IBM Japan Ltd' ir "Oki Electric Industry Co" paskirtas 188 mln. jenų (1,59 mln. dolerių) sandoris sukurti šalies tarnautojų atlyginimų kompiuterinę sistemą, pagrįstą operacine sistema "Linux".
Vyriausybės sprendimas pasirinkti atvirąją operacinę sistemą "Linux", kurios pagrindinę versiją galima gauti ir tobulinti nemokamai, yra skaudus smūgis "Microsoft Corp", norėjusiai, kad japonai naudotų jų kuriamą "Windows".

Šiais metais kova tarp rinkoje įsitvirtinusios "Microsoft" ir "Linux" platintojų sustiprėjo, kadangi pastarąją programinę įrangą savo kompiuteriams ir tarnybinėms stotims renkasi vis daugiau įmonių bei valdžios institucijų, siekiančių sumažinti sąnaudas.

Praėjusią savaitę "Microsoft" skelbė gavusi tris Europos valstybinio sektoriaus užsakymus.

"Fujitsu", kuri yra didžiausia Japonijoje kompiuterių gamintoja, teigia, jog naujasis sandoris su Nacionaline personalo tarnyba numato sukurti sistemą, valdysiančią duomenis apie 800 tūkst. Japonijos valstybės tarnautojų ir jų atlyginimus. "Fujitsu", IBM Japonijos padalinys ir "Oki Electric Industry" sistemą ketina užbaigti iki kitų metų kovo.

Iki šiol Japonijos Vyriausybės informacinių sistemų darbą užtikrino brangūs galingieji kompiuteriai. Dabar ketinama naudoti pigesnes modernias tarnybines stotis ir asmeninius kompiuterius, kurie informacinių sistemų metines sąnaudas turėtų sumažinti beveik perpus - iki maždaug 350 mlrd. jenų.

ELTA
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Technologijos

„Facebook“ vartotojų skaičius perkopė 2 milijardus (13)

„Facebook“ antradienį pranešė, kad pastarąjį mėnesį juo naudojosi daugiau nei 2 mlrd. žmonių. Tai reiškia, kad daugiau nei ketvirtadalis pasaulio gyventojų yra šiame socialiniame tinkle.

Legendinės „Nokia 3310“ pasirodė Lietuvoje (29)

Mobiliojo ryšio bendrovė „Tele2“ paskelbė, kad pradeda prekybą legendiniu telefonu „Nokia 3310“. Skelbiama, kad šio telefono kaina - nuo 55 eurų.

Ukrainos masinė kibernetinė ataka pasiekė Lietuvą paveikė Černobylio fono stebėjimo sistemą (128)

Keli Ukrainos bankai bei kompanijos, tarp kurių yra ir valstybinė elektros įmonė, antradienį patyrė kibernetinę ataką, pranešė Ukrainos centrinis bankas. Apie tai rašo „Reuters“. Neaiškios kilmės ataka pastebėta ir Lietuvoje.

Hario Poterio gerbėjams - „Facebook“ dovana (1)

Hario Poterio gerbėjams socialinis tinklas „Facebook“ pristatė dovanėlę: savo įrašuose paminėję pasakiško veikėjo vardą, ar jo burtų mokyklos Hogvartso koledžo vardus originalo kalba, juos pamato spalvotai.

EK „Google“ skiria 2,42 milijardų eurų baudą (16)

Europos Komisija už ES antimonopolinių taisyklių pažeidimą bendrovei „Google“ skyrė 2,42 milijardų eurų baudą. „Google“ piktnaudžiavo dominuojančia padėtimi rinkoje kaip paieškos sistema, nes teikė neteisėtą pranašumą kitam „Google“ produktui – kainų palyginimo paslaugai.