IBM ketina įtvirtinti „Linux“ Lietuvos rinkoje

 (121)
Viena iš didžiausių pasaulio IT kompanijų IBM paskelbė apie rimtus ketinimus įtvirtinti „Linux“ operacinę sistemą Lietuvos rinkoje. Tokius kompanijos planus pristatė Vilniuje apsilankiusi IBM korporacijos viceprezidentė „Linux“ vystymui Karolė Staford (Carol Stafford) ir IBM „Linux“ vadovas Šiaurės šalims Kim Aaltonen, sakoma pranešime spaudai.
Pirmą kartą į Lietuvą atvykusi tokio aukšto rango pasaulinės IT kompanijos vadovė susitiko su Informacinės visuomenės plėtros komisija. Susitikimo metu buvo kalbama apie operacinės sistemos „Linux“ vystymą valstybinėse ir savivaldybių organizacijose pasaulyje, bei ateities perspektyvas Lietuvoje.

Komisija pritarė nuostatai, jog yra tikslinga, kad Informacinės visuomenės plėtros komitetas prie LR Vyriausybės bendradarbiautų su kompanija IBM atviro kodo programinės įrangos plėtotės srityje.

Taip pat IBM vadovai susitiko ir su Lietuvos Švietimo ir mokslo ministru Algirdu Monkevičiumi. Ministrui IBM atstovai pristatė „Linux“ sistemų mokymo bei kai kurių produktų diegimo galimybes Lietuvos švietimo įstaigose.

„Linux“ sistemos dėl savo lankstumo ir pritaikomumo pastaraisiais metais sparčiai populiarėja visame pasaulyje. IBM korporacija mato itin plačias „Linux“ perspektyvas, todėl ir toliau skirs didelį dėmesį šių sistemų plėtrai“, - sakė IBM viceprezidentė Karolė Staford. Pasak jos, „Linux“ yra sparčiausiai pasaulyje besivystanti operacinė sistema, jos diegimų skaičius kasmet smarkiai auga.

„Tikimės, kad ši sistema artimiausiu metu taps populiari ir tarp Lietuvos valstybinių įstaigų bei švietimo institucijų“, - teigė „IBM Lietuva“ generalinis direktorius Rimantas Vaitkus. Anot jo, „IBM Lietuva“ jau yra pasirašiusi bendradarbiavimo sutartį su Švietimo ir mokslo ministerija, kurią planuojama išplėsti ir „Linux“ operacinės sistemos taikymui Lietuvos mokymo įstaigose.

IBM – pasaulinė informacinių technologijų lyderė, jau daugiau nei 80 metų verslui tiekianti inovacinius sprendimus. IBM bendrosios pajamos per 2003 metus išaugo 10 procentų ir siekė 89,1 mlrd. JAV dolerių. 2002 metais korporacijos bendrosios pajamos buvo 81,2 mlrd. dolerių. IBM grynasis pelnas per praėjusius metus išaugo daugiau nei du kartus ir siekė 7,6 mlrd. JAV dolerių.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Technologijos

„Facebook“ vartotojų skaičius perkopė 2 milijardus (13)

„Facebook“ antradienį pranešė, kad pastarąjį mėnesį juo naudojosi daugiau nei 2 mlrd. žmonių. Tai reiškia, kad daugiau nei ketvirtadalis pasaulio gyventojų yra šiame socialiniame tinkle.

Legendinės „Nokia 3310“ pasirodė Lietuvoje (29)

Mobiliojo ryšio bendrovė „Tele2“ paskelbė, kad pradeda prekybą legendiniu telefonu „Nokia 3310“. Skelbiama, kad šio telefono kaina - nuo 55 eurų.

Ukrainos masinė kibernetinė ataka pasiekė Lietuvą paveikė Černobylio fono stebėjimo sistemą (128)

Keli Ukrainos bankai bei kompanijos, tarp kurių yra ir valstybinė elektros įmonė, antradienį patyrė kibernetinę ataką, pranešė Ukrainos centrinis bankas. Apie tai rašo „Reuters“. Neaiškios kilmės ataka pastebėta ir Lietuvoje.

Hario Poterio gerbėjams - „Facebook“ dovana (1)

Hario Poterio gerbėjams socialinis tinklas „Facebook“ pristatė dovanėlę: savo įrašuose paminėję pasakiško veikėjo vardą, ar jo burtų mokyklos Hogvartso koledžo vardus originalo kalba, juos pamato spalvotai.

EK „Google“ skiria 2,42 milijardų eurų baudą (16)

Europos Komisija už ES antimonopolinių taisyklių pažeidimą bendrovei „Google“ skyrė 2,42 milijardų eurų baudą. „Google“ piktnaudžiavo dominuojančia padėtimi rinkoje kaip paieškos sistema, nes teikė neteisėtą pranašumą kitam „Google“ produktui – kainų palyginimo paslaugai.