I. Laursas apie neatrastą verslo potencialą: lietuviai yra hakerių tauta

 (139)
Ilja Laursas
Ilja Laursas
© DELFI (Š.Mažeikos nuotr.)

Lietuvoje yra puiki infrastruktūra išmokti dirbti su informacinėmis technologijomis (IT), dėl to šalyje yra ypač aukštas informacinis raštingumas. Mobiliųjų aplikacijų platinimo bendrovės „GetJar“ įkūrėjas Ilja Laursas įsitikinęs, kad tai yra iki šiol neišnaudojamas šalies verslo potencialas.

„Šios šalies (Lietuvos - DELFI) skaitmeninėje istorijoje yra skirsnis, kuriuo mes nesididžiuojame, tačiau jis lemia tai, kuo dabar esame, ir tai, ką darome – šis skirsnis yra apie kompiuterinį piratavimą. Taip, šioje šalyje turime daug kompiuterinio piratavimo atvejų per pastaruosius dvidešimt metų. Kartais aš juokauju apie vidutinį Lietuvos studentą: jei patikrinti jo kompiuterį, ten galima rasti 1 mln. USD (2,64 mln. Lt) vertos programinės įrangos. Tuo, žinoma, negalima didžiuotis, tai yra skola, kurią turime grąžinti, tačiau tai padaro mūsų tautą, šiuolaikinę kartą ypatingai technologiškai pažengusią“, - per „Forum One“ įžvalgomis pasidalino I. Laursas.

Po to I. Laursas paprašė auditorijoje susirinkusių žmonių pakelti rankas tuos, kurie yra savarankiškai instaliavę „Windows“ kopiją: daugiau nei pusė auditorijoje buvusių „Forum One“ dalyvių pakėlė rankas.

„Aš garantuoju, kad jei turėtume tokį pat forumą JAV, nepamatytume nei vienos rankos. Ten tiesiog įjungi kompiuterį ir jis veikia. Kiek iš jūsų naudoją „Photoshop“?, - toliau klausė I. Laursas.

Rankas pakėlė ketvirtadalis salės, tačiau paklausus, kiek naudojančių „Photoshop“ susimokėjo už programos licenciją savarankiškai, rankas pakėlė tik keli žmonės ir salėje nugriaudėjo juokas.

„Aš tik noriu iliustruoti, kad iš dalies mes esame hakerių karta, turime žinių, kaip naudotis technologijomis“, - vardijo I.Laursas.

Pasak jo, žinios kaip naudotis programomis, įgūdžiai žaidžiant kompiuterinius žaidimus ir programavimo patirtis Lietuvos gyventojams yra nepaprastai naudingos.

„Viena vertus, tai mums leidžia sugalvoti puikias idėjas, antra vertus, kas, mano manymu, yra dar svarbiau, tai leidžia mums žinoti, kaip naudotis technologijomis, - sakė I. Laursas. - Tai leidžia priimti naujas technologijas kur kas greičiau, nei niujorkiečių vaikai galėtų ir norėtų.“


Pasak jo, JAV vaikai, priešingai nei Lietuvoje, savaitgaliais nesėdi prie kompiuterių, bet žaidžia krepšinį, beisbolą ir lanko Disneilendą, o su „Photoshop“ susipažįsta per paskaitas universitete, kai su šia programa dirba tris kartus per savaitę.

„Kol jie ko nors išmoksta, Lietuvos vaikai jau žino viską“, - mano I. Laursas.

Jis prisiminė matytą filmuką, kuriame matė, kaip šiuolaikinis vaikas, norėdamas perversti popierinį puslapį žurnale, per jį braukė pirštu, kaip telefone arba planšetiniame kompiuteryje.

„Štai kaip technologijos keičia pasaulį, - dėstė I. Laursas. - Vaikai nebežino, kaip skaityti tikrus žurnalus ir jų mąstysena yra visiškai kitokia. Tikėtina, kad jie išras naujus verslus, o ne vyresnioji karta, kuri vis dar galvoja apie fizinius puslapius.“

Anot jo, vienas iš pavyzdžių yra tai, kad didžiausi nauji sėkmingi verslai yra nemokami vartotojui, pavyzdžiui, socialinis tinklas „Facebook“, paieškos sistemos „Yahoo“ ir „Google“.

„Tai nereikškia, kad jie yra nekomerciniai, tai rodo, kad verslo modelis tapo kur kas sudėtingesnis“, - teigė I. Laursas.

Apibendrindamas jis pateikė pavyzdį, jog ir dabar JAV technologijų lopšyje Silicio slėnyje didžioji dalis kuriančiųjų yra jaunuoliai.

www.DELFI.lt
 
139
Registruoti (0) Anonimiški (139)
Parašykite savo komentarą
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Technologijos

„Žaidimų naujienos“: svarbiausi savaitės įvykiai

2015 kovo mėn. 3 d. 18:47
Pagaliau atėjo lauktasis pavasaris. Saulutė vis ilgiau kasdieną bus danguje taip prailgindama vakarus. Gamta po truputį atgims ir vėl mus džiugins savo žaluma ir šiluma. Kartu po žiemos miego bunda ir kompiuterinių žaidimų industrija. Studijos į dienios šviesą ima traukti ilgai slėptus produktus, bei pristatinėti įdomiausias technines naujoves. Mes tęsiame naują tradiciją ir pirmadieniais supažindinsime su šią savaitę pasirodysiančiais žaidimais bei svarbiais renginiais.

„Bitė“ po 5 metų pertraukos atsargiai pasidžiaugė pajamų didėjimu (7)

2015 kovo mėn. 3 d. 16:22
Mobiliojo ryšio operatorius „Bitė Lietuva“ paskelbė 2014 metų paskutinio ketvirčio ir bendrus metinius finansinius rezultatus. „Po daugelio metų – berods 7 metų – matome kitas rodyklių kryptis“, - apie ketvirčio rezultatus sakė „Bitės“ rinkodaros direktorius Pranas Kuisys.

„ZTE Grand S3“ – išmanusis telefonas pažįstantis šeimininką iš akių (2)

2015 kovo mėn. 3 d. 13:51
Kinijos gamintojas ZTE Ispanijos mobiliųjų technologijų parodoje „MWC 2015“ pristatė įtaisą su akių biometrinės tapatybės nustatymu.

„Sony“ naujovės iš Barselonos: planšetinis kompiuteris ir „vidutiniokas“ telefonas

2015 kovo mėn. 3 d. 13:09
Kompanija „Sony“ parodoje „MWC 2015“ pristatė du mobilius įrenginius – planšetinį kompiuterį „Xperia Z4 Tablet“ ir išmanųjį telefoną „Xperia M4 Aqua“.

Parodė ateitį po 5-10 metų: šiandiena atrodys kaip viduramžiai (135)

2015 kovo mėn. 3 d. 11:48
Ateities technologijų panaudojimo vizija
Stopkadras/Youtube.com
Kompanija „Microsoft“ publikavo vaizdo įrašą „Productivity Future Vision“, kuriame bando parodyti, kaip ji įsivaizduoja žmonijos ateitį, evoliucionuojant šiuolaikinėms technologijoms.