Daiktų internetas: IBM ketina sujungti milijardus prietaisų į vieną tinklą

 (10)
IBM paskelbė kartu su Italijos aparatinės įrangos projektavimo firma „Eurotech“ kurianti ryšio protokolą, kuris leistų keistis informacija įvairiausiems elektroniniams prietaisams. Tai galės būti navigacijos prietaisai, išmanieji telefonai, radijo dažnio prekių etiketės, automobilių sistemos, televizoriai, medicinos, namų ūkio prietaisai ir daugelis kitų.
Internetas
Internetas
© Shutterstock nuotr.

Numatoma, kad tokiu protokolu jau 2020 metais galės tiesiogiai „bendrauti“ apie 24 milijardų prietaisų, siųsdami milžiniškus informacijos srautus be žmonių įsikišimo. Naujasis protokolas pavadintas „Message Queuing Telemetry Transport“ (MQTT).

Iš esmės jis bus plačiai paplitusio HTTP (hyper text transfer protocol) standarto, kuriuo naudojantis yra siunčiami duomenis internete, analogas, tik skirtas bendrauti tiesiogiai prietaisams (angl. machine-to-machine).

Protokolas (iš esmės tai taisyklių rinkinys, nustatantis standartus, kaip duomenys yra suformuojami ir siunčiami, kad gaunančioji pusė juos teisingai suprastų) bus atviro kodo, tai yra juo be apribojimų galės naudotis trečiosios šalys, tame tarpe ir visi prietaisų gamintojai.

www.mokslasplius.lt
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Technologijos

Ketvirtuoju LTE interneto tiekėju ketinantis tapti „Telecentras“ vežimą pastatė prieš arklį (60)

Mobiliojo interneto pasaulyje prieš kurį laiką varžėsi du duomenų perdavimo standartai, vadinami 4G – LTE ir „WiMax“. Varžybos vyko ir mūsų šalyje – mobiliojo ryšio operatoriai teikė LTE paslaugas, o valstybinė įmonė „Lietuvos radijo ir televizijos centras“ („Telecentras“) duomenų perdavimui naudojo „WiMax“ technologijas. Varžybos baigėsi, „Telecentras“ pripažino „WiMax“ pralaimėjimą ir... sumerkė pinigus į LTE technologijas, nors licencijų, reikalingų norint teikti paslaugas tipiniais LTE dažniais, neturi.

„Google“ vertimų programėlė išmaniesiems telefonams išmoko ir lietuvių kalbą (14)

Interneto milžinė „Google“ trečiadienį paskelbė įdiegusi dar 20 kalbų į savo vertimo programėlę išmaniesiems telefonams, kuri automatiškai atpažįsta ir verčia tekstus kitomis kalbomis.

„Motorola“ pristatė naują savo išmaniųjų telefonų liniją (8)

Bendrovė „Motorola“ San Paule (Brazilija) iškart pristatė tris išmaniuosius telefonus, kurie, pasak gamintojo, yra geriausi savo klasėse. Didelis dėmesys buvo skiriamas ne tik techninėms charakteristikoms, kuriomis, kai kuriais atžvilgiais, „Motorola“ naujienos yra pranašesnės už „Apple“ ir „Samsung“ flagmanus, bet taip pat labai prieinamai prietaisų kainai – ji keliais šimtais dolerių mažesnė už kitų žinomų prekės ženklų analogiško lygio gaminius.

„Samsung“ liūdi: teks „derinti“ „Galaxy S6“ kainą (34)

Nepaisant labai optimistiškų pradinių pranešimų apie puikius „Galaxy S6“ ir „Galaxy S6 Edge“ pardavimus, vakar paskelbti „Samsung“ finansiniai rezultatai atskleidžia visiškai kitokį vaizdą: įmonės pelnas per metus, lyginant tuo pačiu laikotarpiu, krito 8 procentais, iki 5,75 trln. vonų (4,48 mlrd. eurų). Pardavimai per metus susitraukė 7 procentais, iki 48,5 trln. Vonų (37,8 mlrd. eurų).

Kalbos nusmukdė „Twitter“ akcijų vertę (1)

„Twitter“ socialinės paskyros administratorės atstovų atviri pasisakymai apie įmonės sunkumus pritraukiant naujų investuotojų neatsipirko. Sureagavę į naujienas akcininkai nusmukdė „Twitter“ vertybinių popierių kainą daugiau kaip 13 proc. – iki 31,58 JAV dolerio. Po tokio žingsnio gerokai sumenko įmonės rinkos vertė.