Daiktų internetas: IBM ketina sujungti milijardus prietaisų į vieną tinklą

 (10)
Internetas
Internetas
© Shutterstock nuotr.

IBM paskelbė kartu su Italijos aparatinės įrangos projektavimo firma „Eurotech“ kurianti ryšio protokolą, kuris leistų keistis informacija įvairiausiems elektroniniams prietaisams. Tai galės būti navigacijos prietaisai, išmanieji telefonai, radijo dažnio prekių etiketės, automobilių sistemos, televizoriai, medicinos, namų ūkio prietaisai ir daugelis kitų.

Numatoma, kad tokiu protokolu jau 2020 metais galės tiesiogiai „bendrauti“ apie 24 milijardų prietaisų, siųsdami milžiniškus informacijos srautus be žmonių įsikišimo. Naujasis protokolas pavadintas „Message Queuing Telemetry Transport“ (MQTT).

Iš esmės jis bus plačiai paplitusio HTTP (hyper text transfer protocol) standarto, kuriuo naudojantis yra siunčiami duomenis internete, analogas, tik skirtas bendrauti tiesiogiai prietaisams (angl. machine-to-machine).

Protokolas (iš esmės tai taisyklių rinkinys, nustatantis standartus, kaip duomenys yra suformuojami ir siunčiami, kad gaunančioji pusė juos teisingai suprastų) bus atviro kodo, tai yra juo be apribojimų galės naudotis trečiosios šalys, tame tarpe ir visi prietaisų gamintojai.

www.mokslasplius.lt
 
10
Registruoti (0) Anonimiški (10)
Parašykite savo komentarą
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Technologijos

„Youtube“ bėdos: žiūrovų – milijardas, pelno – nulis (5)

2015 vasario mėn. 27 d. 13:52
Nors „Youtube“ yra bene populiariausia vaizdo įrašų tarnyba internete, ji savo šeimininkams pelno vis dar neatnešė. Per praėjusius metus pajamos pasiekė 4 mlrd. JAV dolerių (2013 m. – 3 mlrd.), tačiau tai leidžia tik balansuoti ties pelno ir nuostolio riba.

„Apple“ fenomenas: pardavė 10 kartų mažiau, uždirbo 10 kartų daugiau

2015 vasario mėn. 27 d. 13:42
Nors, anot IDC, praėjusių metų trečią ketvirtį iš šimto parduodamų išmaniųjų telefonų tik 11,7 buvo „Apple iPhone“, amerikiečiai sugebėjo susišluoti net 89 proc. (18,8 mlrd. JAV dolerių) viso pelno, kuris uždirbtas gaminant šiuos įrenginius.

Neutralizavo kelis milijonus „zombių“

2015 vasario mėn. 27 d. 12:30
Kompiuteris-zombis
Vida Press nuotr.
Europolas kartu su keleto šalių teisėsaugos organizacijomis neutralizavo didelį kompiuterių-zombių tinklą „Ramnit“, kurį kibernetiniai nusikaltėliai naudojo nelegaliai veiklai, įskaitant bankininkystės duomenų ir asmeninės informacijos vagystes.

„Login 2015“: pažintis su startuoliais bus atvira visiems

2015 vasario mėn. 27 d. 10:25
Praėjusiais metais Lietuvos startuoliams pritraukus net 46 mln. eurų, šiemet jaunieji verslininkai vėl atsidurs po investuotojų padidinamuoju stiklu – trečią kartą vyksiančioje „Login Startup Fair“ mugėje sieks pritraukti dar daugiau lėšų idėjų įgyvendinimui.

Už kiaulystę naujuose „Lenovo“ kompiuteriuose – programišių kerštas (5)

2015 vasario mėn. 26 d. 13:56
Kinijos kompiuterių gamintoja „Lenovo“ tapo kibernetinės atakos auka po to, kai JAV vyriausybė įspėjo dėl programinės įrangos „Superfish“. Apie tai praneša BBC.