Daiktų internetas: IBM ketina sujungti milijardus prietaisų į vieną tinklą

 (10)
Internetas
Internetas
© Shutterstock nuotr.

IBM paskelbė kartu su Italijos aparatinės įrangos projektavimo firma „Eurotech“ kurianti ryšio protokolą, kuris leistų keistis informacija įvairiausiems elektroniniams prietaisams. Tai galės būti navigacijos prietaisai, išmanieji telefonai, radijo dažnio prekių etiketės, automobilių sistemos, televizoriai, medicinos, namų ūkio prietaisai ir daugelis kitų.

Numatoma, kad tokiu protokolu jau 2020 metais galės tiesiogiai „bendrauti“ apie 24 milijardų prietaisų, siųsdami milžiniškus informacijos srautus be žmonių įsikišimo. Naujasis protokolas pavadintas „Message Queuing Telemetry Transport“ (MQTT).

Iš esmės jis bus plačiai paplitusio HTTP (hyper text transfer protocol) standarto, kuriuo naudojantis yra siunčiami duomenis internete, analogas, tik skirtas bendrauti tiesiogiai prietaisams (angl. machine-to-machine).

Protokolas (iš esmės tai taisyklių rinkinys, nustatantis standartus, kaip duomenys yra suformuojami ir siunčiami, kad gaunančioji pusė juos teisingai suprastų) bus atviro kodo, tai yra juo be apribojimų galės naudotis trečiosios šalys, tame tarpe ir visi prietaisų gamintojai.

www.mokslasplius.lt
 
10
Parašykite savo komentarą
Skelbdami komentarą, Jūs sutinakte su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Technologijos

Po žurnalistinio tyrimo nemaloniai pakvipo „Apple“ (32)

2014 gruodžio mėn. 18 d. 21:33
Naujienų agentūros BBC žurnalistų atliktas tyrimas parodė, kad JAV technologijų milžinei „Apple“ priklausančiose gamyklose Kinijoje darbuotojai dirba itin sunkiomis sąlygomis.

Pagal informacinių ryšių ir technologijų išplėtojimą Lietuva pasaulyje – stipri vidutiniokė

2014 gruodžio mėn. 18 d. 18:35
Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos (International Telecommunication Union, ITU) naujausios ataskaitos duomenimis, pagal IRT išplėtojimo indeksą (ICT Development Index, IDI) šiemet pirmąją vietą pasaulyje užima Danija (8.86 balo), aplenkusi praėjusių metų lyderę – Pietų Korėją (8.85 balo). Trečiojoje vietoje atsidūrė Švedija, toliau pažangiausiųjų dešimtuke rikiuojasi Islandija, Didžioji Britanija, Norvegija, Nyderlandai, Suomija, Honkongas ir Liuksemburgas.

„Sony“ kapituliavo: absoliuti ir visiška programišių pergalė (11)

2014 gruodžio mėn. 18 d. 14:36
„Sony Pictures“ trečiadienį staiga atšaukė komediją, kuri papiktino Šiaurės Korėją ir išprovokavo šiurpius programišių grasinimus, kaip įtariama, užsakytus Pchenjano.

Lietuvoje – greičiausias belaidis internetas pasaulyje? (7)

2014 gruodžio mėn. 18 d. 13:49
Lietuvos startuolis – įmonė „Rotten Wi-Fi“ - susilaukė dėmesio iš tarptautinės žiniasklaidos. Leidinys „Business Insider“ publikavo žinią, kad naudojant „Rotten Wi-Fi“ interneto spartos įvertinimo priemonę nustatyta, kuriose valstybėse viešieji „Wi-Fi“ interneto tinklai veikia sparčiausiai.

„Žaidimų naujienos“: „GTA Online Heists“ ir „Sniper: Ghost Warrior 3“

2014 gruodžio mėn. 18 d. 13:31
Šiandien turime naujienų apie ilgai laukiamą GTA Online Heists, Sniper: Ghost Warrior 3 ir dar šį bei tą.