Daiktų internetas: IBM ketina sujungti milijardus prietaisų į vieną tinklą

 (10)
Internetas
Internetas
© Shutterstock nuotr.

IBM paskelbė kartu su Italijos aparatinės įrangos projektavimo firma „Eurotech“ kurianti ryšio protokolą, kuris leistų keistis informacija įvairiausiems elektroniniams prietaisams. Tai galės būti navigacijos prietaisai, išmanieji telefonai, radijo dažnio prekių etiketės, automobilių sistemos, televizoriai, medicinos, namų ūkio prietaisai ir daugelis kitų.

Numatoma, kad tokiu protokolu jau 2020 metais galės tiesiogiai „bendrauti“ apie 24 milijardų prietaisų, siųsdami milžiniškus informacijos srautus be žmonių įsikišimo. Naujasis protokolas pavadintas „Message Queuing Telemetry Transport“ (MQTT).

Iš esmės jis bus plačiai paplitusio HTTP (hyper text transfer protocol) standarto, kuriuo naudojantis yra siunčiami duomenis internete, analogas, tik skirtas bendrauti tiesiogiai prietaisams (angl. machine-to-machine).

Protokolas (iš esmės tai taisyklių rinkinys, nustatantis standartus, kaip duomenys yra suformuojami ir siunčiami, kad gaunančioji pusė juos teisingai suprastų) bus atviro kodo, tai yra juo be apribojimų galės naudotis trečiosios šalys, tame tarpe ir visi prietaisų gamintojai.

www.mokslasplius.lt
 
10
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Technologijos

Visorių parke išdygs atsinaujinęs VU Matematikos ir informatikos fakultetas (5)

2014 liepos mėn. 31 d. 12:07
Sostinės Visorių informacinių technologojų parke netrukus iškils naujas Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakulteto (VU MIF) pastatų kompleksas. Naujajame komplekse įsikurs šiuolaikinius mokslo reikalavimus atitinkančios fakulteto auditorijos, laboratorijos bei biblioteka. Bendra projekto vertė – apie 85,5 mln Lt.

Danijos inžinieriai su trenksmu pasiekė naują duomenų perdavimo spartos rekordą (3)

2014 liepos mėn. 31 d. 11:58
Danijos technikos universiteto Didelės spartos šviesolaidinės komunikacijos grupės inžinieriai pasiekė naują pasaulio rekordą: jie sugebėjo pasiekti net 43 terabitų per sekundę duomenų perdavimo spartą naudojant vieną lazerinį siųstuvą. Ankstesnis rekordas – 32 Tb/s – buvo pasiektas Karlsruhės technologijų instituto (Vokietija) mokslininkų.

„Samsung Electronics“ žvaigždė leidžiasi, pelnas traukiasi (5)

2014 liepos mėn. 31 d. 10:10
Išmaniųjų telefonų rinkos lyderės „Samsung Electronics Co Ltd“ pelnas antrąjį metų ketvirtį sumažėjo 20 proc., tai daugiausia lėmė išmaniųjų telefonų pardavimų augimo lėtėjimas ir stipri Korėjos valiuta. Apie tai praneša BBC. Grynasis bendrovės pelnas balandžio-birželio mėnesiais siekė 6,25 trilijono vonų (6,1 milijardo JAV dolerių), tuo tarpu analogišku laikotarpiu prieš metus jis siekė 7,77 trln. vonų. Palyginti su ankstesniu metų ketvirčiu, bendrovės pelnas sumažėjo 17 procentų.

„Samsung“ padėtis išmaniųjų telefonų rinkoje prastėja (24)

2014 liepos mėn. 30 d. 18:20
Analitikų kompanija IDC publikavo naują ataskaitą, kuri parodo situaciją išmaniųjų telefonų rinkoje 2014 m. II ketvirtį. Pateikti duomenys rodo, kad nors rinka vis labiau prisotinama, jos augimas nesustoja. Kartu matyti galimi pokyčiai išmaniųjų telefonų gamintojų reitinge.

Sukurtas robotas, skubiai išmokstantis vaikščioti net lūžus kojai

2014 liepos mėn. 30 d. 15:25
Robotas, kuriam kojos lūžis - ne bėda
Stopkadras/Youtube.com
Kuomet gyvūnai netenka vienos galūnės, jie stebėtinai greitai išmoksta klibinkščiuoti ant trijų kojų. Bet koją pažeidus robotui, pastarasis tampa visiškai neįgaliu. Gal tai ir nedidelė bėda stacionariems gamyklų robotams, kai šalia visuomet yra padėti pasirengusių inžinierių. Bet ką daryti robotams, kurie dirba aplinkoje be specialistų, nuolat pasiruošusių juos taisyti?