Daiktų internetas: IBM ketina sujungti milijardus prietaisų į vieną tinklą

 (10)
IBM paskelbė kartu su Italijos aparatinės įrangos projektavimo firma „Eurotech“ kurianti ryšio protokolą, kuris leistų keistis informacija įvairiausiems elektroniniams prietaisams. Tai galės būti navigacijos prietaisai, išmanieji telefonai, radijo dažnio prekių etiketės, automobilių sistemos, televizoriai, medicinos, namų ūkio prietaisai ir daugelis kitų.
Internetas
Internetas
© Shutterstock nuotr.

Numatoma, kad tokiu protokolu jau 2020 metais galės tiesiogiai „bendrauti“ apie 24 milijardų prietaisų, siųsdami milžiniškus informacijos srautus be žmonių įsikišimo. Naujasis protokolas pavadintas „Message Queuing Telemetry Transport“ (MQTT).

Iš esmės jis bus plačiai paplitusio HTTP (hyper text transfer protocol) standarto, kuriuo naudojantis yra siunčiami duomenis internete, analogas, tik skirtas bendrauti tiesiogiai prietaisams (angl. machine-to-machine).

Protokolas (iš esmės tai taisyklių rinkinys, nustatantis standartus, kaip duomenys yra suformuojami ir siunčiami, kad gaunančioji pusė juos teisingai suprastų) bus atviro kodo, tai yra juo be apribojimų galės naudotis trečiosios šalys, tame tarpe ir visi prietaisų gamintojai.

www.mokslasplius.lt
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Technologijos

Tyrimas: kuo feisbuke domisi lietuviai? (1)

Socialiniame tinkle „Facebook“ pagyrėte kažkieno šukuoseną? Išjuokėte policijos darbą? O gal paspaudėte „patinka“ dar vienam vaizdeliui, kuriame – mieli katinai ar dar mielesni mažyliai? Visa tai mes darome ne be reikalo, tačiau siekdami valdyti informaciją ir tokiu būdu kurti tam tikrą savo įvaizdį – sako Kauno kolegijos tyrėjai, lapkritį atlikę reprezentatyvią apklausą, kurioje dalyvavo 928 Lietuvos gyventojai, rašoma pranešime spaudai.

Siūloma keisti laikmenų apmokestinimo tarifus (19)

Šiandien bus svarstomi nauji už tuščias laikmenas ir įrenginius kūrėjams mokamo kompensacinio atlyginimo tarifai. Seime užregistruotos jų pokyčius numatančios Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo pataisos, kurios buvo parengtos atsižvelgiant į sparčiai vykstantį technologinį progresą. Seimo narių siūlymų bei jų įgyvendinimo svarbą pripažįsta ir kūrėjų, ir verslo atstovai, rašoma „Infobalt“ pranešime spaudai.

„Žaidimų naujienos“: kodėl GTA nesulaukiame kasmet?

Šiandien pasakosime apie GTA, Fallout 4, turėsime visų laukiamą konkursą ir visko dar daugiau.

Prieš 10 metų „mirusi“ kinė atsirado interneto kavinėje (7)

Kinijos gyventoja, kuri pradingo ir, kaip buvo manyta, mirė prieš dešimtį metų, staiga atsirado – panašu, kad visą tą dešimtmetį ji praleido gyvendama ir žaisdama kompiuterinius žaidimus interneto kavinėse, rašo thestar.com.my.

JAV sukurtas „pats protingiausias“ šalmas motociklininkams

Po kelerius metus trukusių tyrimų Kalifornijos pradedančiosios įmonės „Skully“ kolektyvas pranešė esąs pasirengęs pradėti pardavinėti savo produktą. Kūrėjai vadina jį „pačiu protingiausiu“ šalmu motociklininkams.