Daiktų internetas: IBM ketina sujungti milijardus prietaisų į vieną tinklą

 (10)
Internetas
Internetas
© Shutterstock nuotr.

IBM paskelbė kartu su Italijos aparatinės įrangos projektavimo firma „Eurotech“ kurianti ryšio protokolą, kuris leistų keistis informacija įvairiausiems elektroniniams prietaisams. Tai galės būti navigacijos prietaisai, išmanieji telefonai, radijo dažnio prekių etiketės, automobilių sistemos, televizoriai, medicinos, namų ūkio prietaisai ir daugelis kitų.

Numatoma, kad tokiu protokolu jau 2020 metais galės tiesiogiai „bendrauti“ apie 24 milijardų prietaisų, siųsdami milžiniškus informacijos srautus be žmonių įsikišimo. Naujasis protokolas pavadintas „Message Queuing Telemetry Transport“ (MQTT).

Iš esmės jis bus plačiai paplitusio HTTP (hyper text transfer protocol) standarto, kuriuo naudojantis yra siunčiami duomenis internete, analogas, tik skirtas bendrauti tiesiogiai prietaisams (angl. machine-to-machine).

Protokolas (iš esmės tai taisyklių rinkinys, nustatantis standartus, kaip duomenys yra suformuojami ir siunčiami, kad gaunančioji pusė juos teisingai suprastų) bus atviro kodo, tai yra juo be apribojimų galės naudotis trečiosios šalys, tame tarpe ir visi prietaisų gamintojai.

www.mokslasplius.lt
 
10
Registruoti (0) Anonimiški (10)
Parašykite savo komentarą
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Technologijos

Prieš dvi savaites M. Zuckerbergas sakė „Je suis Charlie“. Šiandien – cenzūruoja Mahometo atvaizdus (8)

2015 sausio mėn. 28 d. 14:01
Vos prieš dvi savaites „Facebook“ įkūrėjas ir generalinis direktorius Markas Zuckerbergas su prierašu #JeSuisCharlie labai aiškiai pareiškė: saviraiškos laisvė yra svarbi. O šiandien „Facebook“ sutiko Turkijoje cenzūruoti pranašo Mahometo atvaizdus – taip pat ir tą, dėl kurio įvyko išpuolis prieš „Charlie Hebdo“ redakciją, rašo „Washington Post“.

„iPhone“ gamintojas neįstengia sumokėti darbuotojams (11)

2015 sausio mėn. 28 d. 12:01
Didžiausia pasaulyje elektronikos gamintoja „Foxconn“, kuri surinkinėja „iPhone“ ir kitus „Apple“ produktus, planuoja masinius atleidimus iš darbo. To priežastis yra sustojęs „Apple“ produkcijos pardavimų augimas ir padidėjęs darbo užmokestis Kinijoje.

„Apple“ pranešė apie didžiausią ketvirtinį pelną per visą istoriją (5)

2015 sausio mėn. 28 d. 11:45
JAV korporacijos „Apple“ pirmojo fiskalinių metų ketvirčio grynasis pelnas – didžiausias per visą istoriją, informuoja BBC.

Išmatuoti ir palyginti: „Omnitel“ prieš „Tele2“ (188)

2015 sausio mėn. 27 d. 16:19
Mobiliojo interneto spartos matavimai
Stopkadras/DELFI.TV
Praėjusių metų pabaiga ir šių metų pradžia mobiliojo interneto naudotojams Lietuvoje buvo labai džiugus metas – gruodžio 5 d. „Omnitel“ pareiškė, kad jau teikia komercines 4G+ („LTE Advanced“) paslaugas, o šiemet sausio 15 d. „Tele2“ paskelbė, kad jų vartotojai jau gali naudotis komercinėmis 4G mobiliojo interneto paslaugomis telefonuose.

Pirmą „Samsung“ telefoną su „Tizen“ sistema nušvilpė Indijoje (12)

2015 sausio mėn. 27 d. 14:37
Praėjusią savaitę kompanija „Samsung“ anonsavo išmanųjį telefoną „Samsung Z1“, kuriame veikia operacinė sistema „Tizen“. Šis nebrangus telefonas pardavinėjamas Indijoje, čia kainuoja apie 79 eurus.