Daiktų internetas: IBM ketina sujungti milijardus prietaisų į vieną tinklą

 (10)
Internetas
Internetas
© Shutterstock nuotr.

IBM paskelbė kartu su Italijos aparatinės įrangos projektavimo firma „Eurotech“ kurianti ryšio protokolą, kuris leistų keistis informacija įvairiausiems elektroniniams prietaisams. Tai galės būti navigacijos prietaisai, išmanieji telefonai, radijo dažnio prekių etiketės, automobilių sistemos, televizoriai, medicinos, namų ūkio prietaisai ir daugelis kitų.

Numatoma, kad tokiu protokolu jau 2020 metais galės tiesiogiai „bendrauti“ apie 24 milijardų prietaisų, siųsdami milžiniškus informacijos srautus be žmonių įsikišimo. Naujasis protokolas pavadintas „Message Queuing Telemetry Transport“ (MQTT).

Iš esmės jis bus plačiai paplitusio HTTP (hyper text transfer protocol) standarto, kuriuo naudojantis yra siunčiami duomenis internete, analogas, tik skirtas bendrauti tiesiogiai prietaisams (angl. machine-to-machine).

Protokolas (iš esmės tai taisyklių rinkinys, nustatantis standartus, kaip duomenys yra suformuojami ir siunčiami, kad gaunančioji pusė juos teisingai suprastų) bus atviro kodo, tai yra juo be apribojimų galės naudotis trečiosios šalys, tame tarpe ir visi prietaisų gamintojai.

www.mokslasplius.lt
 
10
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Technologijos

„Apple iPhone 6“ telefonai Rusijoje staiga pabranginti visais 25 procentais (14)

2014 lapkričio mėn. 26 d. 12:08
Nuo lapkričio 26 d. JAV technologijų įmonė „Apple“ padidino savo Rusijoje parduodamų išmaniųjų „iPhone 6“ telefonų kainas maždaug 25 procentais. Taip pat kilstelėjo kitų šalyje parduodamų įrenginių kainos, rodo atnaujinta bendrovės parduotuvės internete informacija. Apie tai informuoja portalas „Forbes“.

„Apple“ rinkos vertė pasiekė neregėtas aukštumas (6)

2014 lapkričio mėn. 26 d. 10:57
„Apple“ šiandien yra didžiausia pasaulyje kompanija, vertinant pagal rinkos vertę. Vakar amerikiečių korporacija buvo verta rekordinių 700 mlrd. JAV dolerių, rašo naujienų agentūra „Bloomberg“.

„Sony“ konvejeris įsivažiuoja: jau žinoma kada ir kokie bus „Xperia Z4“ serijos gaminiai (29)

2014 lapkričio mėn. 25 d. 18:18
Sony Xperia Z3 gaminių serija
AOP nuotr.
Vos rugsėjį technologijų parodoje „IFA 2014“ pristačiusi „Xperia Z3“ gaminių seriją Japonijos kompanija „Sony“ jau ruošiasi naujos išmaniųjų serijos „Xperia Z4“ pristatymui. Apie naujo „Sony“ flagmano specifikacijas ir numatomą pristatymo datą praneša puslapis „PhoneArena“.

Ką padaryti, kad „Facebook“ pašnekovui nerodytų, jog perskaitėte žinutę? (17)

2014 lapkričio mėn. 25 d. 17:55
Facebook
AOP nuotr.
Jeigu turite „iPhone“ ir mėgstate susirašinėti per „iMessage“, veikiausiai turite draugų, kurie neišjungia „Read receipts“ nustatymo, todėl visada sužinote, kada tie draugai perskaito jūsų žinutes. „Apple“ suteikia galimybę nepranešinėti pašnekovams, kada jų žinutė buvo perskaityta. Lyginant su „Facebook“, jie tikri angelai.

Kinų įmonės vadovas: po 5 metų aplenksime ir „Apple“, ir „Samsung“ (26)

2014 lapkričio mėn. 25 d. 14:56
Dar prieš porą metų kinų kompanija „Xiaomi“ buvo mažai kam žinoma, tačiau jos išmanieji telefonai, kurie savo specifikacijomis nenusileidžia pasaulinių grandų modeliams, tačiau siūlo patrauklesnę kainą, po truputį išgarsino „Xiaomi“ visame pasaulyje.