Daiktų internetas: IBM ketina sujungti milijardus prietaisų į vieną tinklą

 (10)
IBM paskelbė kartu su Italijos aparatinės įrangos projektavimo firma „Eurotech“ kurianti ryšio protokolą, kuris leistų keistis informacija įvairiausiems elektroniniams prietaisams. Tai galės būti navigacijos prietaisai, išmanieji telefonai, radijo dažnio prekių etiketės, automobilių sistemos, televizoriai, medicinos, namų ūkio prietaisai ir daugelis kitų.
Internetas
Internetas
© Shutterstock nuotr.

Numatoma, kad tokiu protokolu jau 2020 metais galės tiesiogiai „bendrauti“ apie 24 milijardų prietaisų, siųsdami milžiniškus informacijos srautus be žmonių įsikišimo. Naujasis protokolas pavadintas „Message Queuing Telemetry Transport“ (MQTT).

Iš esmės jis bus plačiai paplitusio HTTP (hyper text transfer protocol) standarto, kuriuo naudojantis yra siunčiami duomenis internete, analogas, tik skirtas bendrauti tiesiogiai prietaisams (angl. machine-to-machine).

Protokolas (iš esmės tai taisyklių rinkinys, nustatantis standartus, kaip duomenys yra suformuojami ir siunčiami, kad gaunančioji pusė juos teisingai suprastų) bus atviro kodo, tai yra juo be apribojimų galės naudotis trečiosios šalys, tame tarpe ir visi prietaisų gamintojai.

www.mokslasplius.lt
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Technologijos

„Huawei“ pristatė naujienas: telefoną „Huawei Mate S“ ir išmanųjį laikrodį (21)

Laukiantiems naujausių technologinių naujienų atėjo laimės valanda – „Huawei“ pristatė du naujus išmaniuosius įrenginius: telefoną „Huawei Mate S“ ir šveicariškų laikrodžių įkvėptą klasikinio dizaino „Huawei“ laikrodį.

„Google“ sąmokslo teorija slypi už pakeisto logotipo (21)

„Google“ per savo veiklos metus išaugo iš balto puslapio, turinčio tik langelį įvesti paieškos tekstui. Mes naudojamės ne tik paieška, bet ir žemėlapiais, operacine sistema „Android“, elektroniniu paštu „Gmail“ ir dešimtimis kitų kompanijos „Google“ produktų, skirtų patiems įvairiausiems tikslams. „Google“ tapo neatsiejama gyvenimo dalimi, ir tai gali gąsdinti: ši kompanija apie mus turi daugiau duomenų ir kartais žino daugiau nei mes apie save žinome patys, rašo žurnalas „Wired“.

Daugelio svajonė: pristatė išmanųjį telefoną su begaline atmintimi (10)

Buvusių HTC ir Google darbuotojų įkurtas startuolis „Nextbit“, kuris iki šiol užsiėmė debesų programinės įrangos kūrimu, oficialiai pristatė savo pirmąjį išmanųjį telefoną. Jis buvo pavadintas „Robin“ ir yra puikiai pritaikytas darbui su debesų paslaugomis, t.y. jam prieinamos atminties kiekis yra beveik neribotas.

Astrofizikų sumanymas ateityje gali išgelbėti nuo kosminės katastrofos (10)

Kas būtų, jei Žemė staiga nustotų suktis aplink savo ašį? Kalifornijos universiteto Santa Barbaroje astrofizikos studentams pavyko fantastiškas sumanymas – jie ne tik sustabdė asteroido (ačiū Dievui, ne pačios Žemės...) sukimąsi aplink savo ašį, bet ir privertė jį suktis į priešingą pusę.

Lenkų inžinieriai sukūrė dujinę viryklę be ugnies (25)

Įmonė iš Pietvakarių Lenkijos Svednicos miesto pristato rinkai naujovišką dujinę viryklę. Joje neįsiplieskia atvira liepsna, tačiau ji veikia lygiai taip, kaip ir jos elektrinė pusseserė.