Daiktų internetas: IBM ketina sujungti milijardus prietaisų į vieną tinklą

 (10)
IBM paskelbė kartu su Italijos aparatinės įrangos projektavimo firma „Eurotech“ kurianti ryšio protokolą, kuris leistų keistis informacija įvairiausiems elektroniniams prietaisams. Tai galės būti navigacijos prietaisai, išmanieji telefonai, radijo dažnio prekių etiketės, automobilių sistemos, televizoriai, medicinos, namų ūkio prietaisai ir daugelis kitų.
Internetas
Internetas
© Shutterstock nuotr.

Numatoma, kad tokiu protokolu jau 2020 metais galės tiesiogiai „bendrauti“ apie 24 milijardų prietaisų, siųsdami milžiniškus informacijos srautus be žmonių įsikišimo. Naujasis protokolas pavadintas „Message Queuing Telemetry Transport“ (MQTT).

Iš esmės jis bus plačiai paplitusio HTTP (hyper text transfer protocol) standarto, kuriuo naudojantis yra siunčiami duomenis internete, analogas, tik skirtas bendrauti tiesiogiai prietaisams (angl. machine-to-machine).

Protokolas (iš esmės tai taisyklių rinkinys, nustatantis standartus, kaip duomenys yra suformuojami ir siunčiami, kad gaunančioji pusė juos teisingai suprastų) bus atviro kodo, tai yra juo be apribojimų galės naudotis trečiosios šalys, tame tarpe ir visi prietaisų gamintojai.

www.mokslasplius.lt
Registruoti (0) Anonimiški (10)
Parašykite savo komentarą
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Technologijos

„Galaxy S6“ perka taip gerai, kad „Apple“ laikas skambinti pavojaus varpais (28)

bendrovės KGI analitikas Ming-Chi Kuo tvirtina, kad „Samsung Galaxy S6“ ir „S6 Edge“ viršys lūkesčius. O dėl to „Apple“ gali kilti rimtų sunkumų: jei „Samsung“ seksis geriau nei numatyta, tikėtina, kad korėjiečiai visus gamybos pajėgumus nukreips būtent į savo produktų, o ne A9 procesorių, kurie reikalingi kitos kartos „Apple“ telefonams, gamybą.

„Sony“ patyliukais pristatė naują flagmaną Z4 (12)

Per šiuos metus įvairiuose žiniasklaidos šaltiniuose ne kartą buvo užsimenama, kad kokybės sinonimu praėjusiame amžiuje tapusi bendrovė „Sony“ gali parduoti savo mobiliųjų įrenginių padalinį. Ir nors „Sony“ generalinis direktorius Kazuo Hirai kovo pradžioje agentūrai „Reuters“ sakė, jog apie padalinio pardavimą tikrai nesvarstoma, šio padalinio nuostolių jis neslepia.

Neišvengiama senųjų technologijų baigtis: Norvegija išjungs FM radiją (37)

Norvegijos kultūros ministras praėjusią savaitę paskelbė, kad 2017 metais nacionaliniu lygiu bus įvykdytas FM radijo transliavimo išjungimas – šalis pereis prie visiškai skaitmeninio radijo, rašo gizmodo.com.

23 metų lietuvio karjeros pradžia – Kembridžas, „LinkedIn“, „Microsoft“ (60)

„Linkedin“ ir „Microsoft“, Silicio slėnis ir Londonas. Tokios įspūdingos yra pirmosios vos prieš porą metų informatikos studijas Kembridže baigusio KTU gimnazijos absolvento Andriaus Dagio karjeros stotelės.

„Samsung“ Vilniuje atidarė pirmą firminę parduotuvę Baltijos šalyse (37)

„Samsung Electronics Baltics“ šiandien Lietuvoje atidarė pirmąją „Samsung“ parduotuvę Baltijos šalyse. Pirmoji „Samsung” įrenginių parduotuvė duris atvėrė prekybos centre „Ozas“. Be to, šiandien prasidėjo ilgai lauktų „Samsung“ flagmanų „Galaxy S6” ir „Galaxy S6 edge” oficialūs pardavimai. Renginio atidarymo metu bendrovė susirinkusius svečius stebino inovatyviomis pramogomis bei įspūdingu šou reginiu.