Ateities karai: įvardyta, kas lems pergales

 (80)
Ateities tankų įgulos nariai bus aprūpinti specialiais šalmais, pro kuriuos kariai galės žvelgti kiaurai šarvus.
© AP/Scanpix

Tiesioginę vizualinę informaciją į jų šalmų sistemas persiųs ir netoliese zujantys dronai. Taip kariai ne tik turės galimybę įvertinti mūšio lauką iš keleto perspektyvų, bet ir gauti jiems reikalingos informacijos apie priešiškų jėgų dislokaciją apylinkėse ar net slaptus jų manevrų ruožus.

Pažangiausia išmaniųjų šalmų technologija „BattleView 360“ padės kariams orientuotis mūšio lauke, kai jų apžvalgos lauką riboja tankų šarvai. Iš tanko išorės transliuojamą vaizdą kariai matys šalmo sistemose arba planšetinių prietaisų ekranuose.

„Jutikliai ir filmavimo kameros fiksuoja situaciją aplink šarvuotą tanką ir siunčia ją tanko viduje dirbančiai įgulai, – rašoma pranešime spaudai. – Tačiau remiantis informacijos šaltiniais, šiai sistemai galės pasitarnauti ir apylinkėse skraidantys dronai, prie pėstininkų šalmų ar kitų karo mašinų pritvirtintos miniatiūrinės filmavimo kameros.“

Kažką panašaus naikintuvų F-35 kabinose segi ir Jungtinių Amerikos valstijų (JAV) karinių oro pajėgų pilotai. Tankų įguloms skirta sistema suteiks 360 laipsnių regos lauką, nors pačiame tanke nebus nė plyšelio apsižvalgymui.

„Žinojimas, kas darosi aplink, šarvuotų tankų įguloms visada būdavo problema“, – sakė „BAE Systems“ technologijų specialistas Pederis Sjolundas. – Situaciją kardinaliai pakeis „BattleView 360“. Disponuojant šių šalmų teikiama informacija, mūšio lauke bus galima priimti efektyvesnius sprendimus.“

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Technologijos

„Kalašnikov“ ruošiasi ateities karui: kuria naujas sistemas (128)

Ginklų gamintojas „Kalašnikov“ nori pademonstruoti, kad geba kurti aukštųjų technologijų sistemas, tinkamas ateities karui. Dabar kompanija kuria robotizuotą ginklų sistemą, galinčią priimti sprendimus ir iš jų mokytis.

Žada naujų darbo vietų: reikės prižiūrėti nesergančius ir nestreikuojančius (11)

Pramonė neišvengiamai turi pereiti prie robotizacijos, kad didėtų darbų efektyvumas, atliekamų užduočių tikslumas ir užtikrinamas saugumas, tikina ekspertai. Raminama, kad robotizacija lems ir naujų darbo vietų kūrimą.

„Microsoft“ atsisakys legendinės programos (17)

Daug kam žinoma, ne vieną dešimtmetį naudota pagrindines funkcijas turinti vaizdo redagavimo programa „Microsoft Paint“ skaičiuoja paskutines dienas.

„Žaidimų naujienos“: „Atari“ konsolė ir nauji „Telltale“ projektai

Šiandien laidoje pakalbėsime apie naują „Atari“ konsolę, naujus „Telltale“ projektus, užbanintą PUBG streamerį, „Far Cry 5“ istorijos trukmę ir apie kitas naujienas iš žaidimų industrijos.

Paskelbti naujausi atlyginimų vidurkiai: kiek uždirba išgirtieji specialistai (177)

Technologijų ir mokslo sektoriaus įmonės gali pasigirdi dideliais atlyginimais. „Sodros“ paskelbti birželio duomenis apie vidutinius atlyginimus leidžia pamatyti, kur mokamos didžiausios algos. Jų dydis skelbiamas neatskaičius mokesčių.