Ateities karai: įvardyta, kas lems pergales

 (80)
Ateities tankų įgulos nariai bus aprūpinti specialiais šalmais, pro kuriuos kariai galės žvelgti kiaurai šarvus.
© AP/Scanpix

Tiesioginę vizualinę informaciją į jų šalmų sistemas persiųs ir netoliese zujantys dronai. Taip kariai ne tik turės galimybę įvertinti mūšio lauką iš keleto perspektyvų, bet ir gauti jiems reikalingos informacijos apie priešiškų jėgų dislokaciją apylinkėse ar net slaptus jų manevrų ruožus.

Pažangiausia išmaniųjų šalmų technologija „BattleView 360“ padės kariams orientuotis mūšio lauke, kai jų apžvalgos lauką riboja tankų šarvai. Iš tanko išorės transliuojamą vaizdą kariai matys šalmo sistemose arba planšetinių prietaisų ekranuose.

„Jutikliai ir filmavimo kameros fiksuoja situaciją aplink šarvuotą tanką ir siunčia ją tanko viduje dirbančiai įgulai, – rašoma pranešime spaudai. – Tačiau remiantis informacijos šaltiniais, šiai sistemai galės pasitarnauti ir apylinkėse skraidantys dronai, prie pėstininkų šalmų ar kitų karo mašinų pritvirtintos miniatiūrinės filmavimo kameros.“

Kažką panašaus naikintuvų F-35 kabinose segi ir Jungtinių Amerikos valstijų (JAV) karinių oro pajėgų pilotai. Tankų įguloms skirta sistema suteiks 360 laipsnių regos lauką, nors pačiame tanke nebus nė plyšelio apsižvalgymui.

„Žinojimas, kas darosi aplink, šarvuotų tankų įguloms visada būdavo problema“, – sakė „BAE Systems“ technologijų specialistas Pederis Sjolundas. – Situaciją kardinaliai pakeis „BattleView 360“. Disponuojant šių šalmų teikiama informacija, mūšio lauke bus galima priimti efektyvesnius sprendimus.“

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Technologijos

Didžioji Britanija spaus interneto kompanijas kovoti su ekstremaliu turiniu (1)

Didžioji Britanija svarsto įvairias galimybes, siekiant priversti interneto kompanijas kovoti su jų puslapiuose talpinamu ekstremaliu turiniu, interviu BBC televizijai teigė saugumo ministras Benas Wallace'as.

IT saugumo ekspertas įspėja: netrukus Lietuva gali tapti taikiniu (129)

Vienas iš kibernetinės apsaugos bendrovės „CyberGym“ steigėjų ir vadovas Ofiras Hasonas viešėdamas Vilniuje kalbėjo apie kibernetines atakas ir ragino su grėsmėmis susipažinti iš anksto, kad su jomis susidūrus nekiltų panika.

Vaikai ir išmaniosios technologijos: kur yra aukso vidurys? (1)

Ne vienas esame girdėję istorijų apie tai, kaip vaikai patys įsijungia mėgstamą kompiuterinį žaidimą arba animacinį filmuką, nors dar net dorai kalbėti nemoka. O mokyklinio amžiaus vaikų turintiems tėvams tikrai teko girdėti maldavimų nupirkti naujausio modelio telefoną, nes tokius jau turi klasės draugai.

„Facebook“ įkūrėjas gavo Harvardo universiteto garbės diplomą (3)

Praėjus 13 metų po mestų studijų Harvardo universitete socialinio tinklo „Facebook“ įkūrėjas Markas Zuckerbergas ketvirtadienį pagaliau gavo šios mokslo įstaigos diplomą.

Šveicarai sukūrė droną, kurio valdymas yra kaip aitvaro (1)

Žiniasklaidoje vis dažniau galima pamatyti bepiločių skraidyklių filmuotos ir fotografuotos medžiagos. Nemažai šios technologijos kritikų teigia, kad dronų savininkai pažeidinėja žmonių privatumą ir sudaro palankias sąlygas saugumo grėsmėms.