Antipiratų pergalė: nuteistas filmus internete platinęs verslininkas

 (144)
Programinės įrangos piratas
Programinės įrangos piratas
© Shutterstock nuotr.

Internete neteisėtai užsienio kūrėjų filmus platinęs Utenos verslininkas ir jo pagalbininkė pripažinti kaltais – teismas nurodė jiems nemokamai eiti dirbti viešųjų darbų. Be to, jie Lietuvos antipiratinės veiklos asociacijai (LANVA) privalės sumokėti 45 tūkst. Lt kompensaciją.

Dar didesnę žalą iš jų civiline tvarka gali prisiteisti Holivudo filmų kūrėjai.

Žala LANVA turėtų būti atlyginta artimiausiu metu, nes teismas yra areštavęs iš nusikalstamų veikų gautas lėšas – daugiau kaip 61 tūkst. Lt. Iš šios sumos padengus ieškinį, likusi suma bus konfiskuota valstybei.

Teismas taip pat konfiskavo verslininkui priklausantį nešiojamą kompiuterį bei jo pagalbininkei priklausantį kompiuterio sisteminį bloką.

Vienos Utenos bendrovės vadovas ir vienintelis akcininkas filmus platino internetiniame puslapyje filmai.us. LANVA pirmininkas Vytas Simanavičius sakė, kad svetainės vardą (domeną) verslininkas jau pardavė kitam asmeniui, kuris analogišką veiklą tęsia iki šiol.

„Bus nauja byla ir naujas ieškinys“, – patikino V. Simanavičius.

Tuo tarpu buvęs svetainės savininkas ir jo pagalbininkė buvo pripažinti kaltais, nes, pažeisdami Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo nuostatas, neturėdami autorių ir gretutinių teisių subjekto ar jų tinkamai įgalioto asmens leidimo, nuo 2008-ųjų lapkričio 16-osios iki 2009-ųjų gruodžio 3-osios išplatino 74 tūkst. 368 filmų kopijas. Iš jų – beveik 70 tūkst. filmų kopijų internete patalpino verslininko pažįstama.

Jai svetainės savininkas per du kartus sumokėjo 500 Lt. Tiesa, atlikdamas pavedimus per elektroninę bankininkystę verslininkas nurodė, kad 200 Lt jai perveda kaip dovaną, o likusius 300 Lt – „už gražias akis“.

LANVA teigia, kad išplatintų filmų kopijų mažmeninė kaina sudarė daugiau kaip 736 tūkst. Lt.

Filmus parsisiųsti galėdavo tik registruoti svetainės klientai, už siuntimą taip pat privalėję sumokėti nustatytą mokestį.

Nuteistieji teismo prašė juos atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą, tačiau teisėjai tokį prašymą atmetė kaip nepagrįstą.

Teismas nusprendė, kad dabar jau buvęs svetainės savininkas turės 6 mėnesius dirbti viešuosius darbus (kas mėnesį po 30 val.), o jo pagalbininkei visuomenės labui teks dirbti 4 mėn. (po 20 val. per mėnesį).

LANVA nuteistiesiems iš pradžių buvo pareiškusi 130 tūkst. Lt ieškinį (Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatyme numatyta maksimalaus dydžio kompensacija), tačiau vėliau sutiko su svetainės savininku sumą sumažinti iki 45 tūkst. Lt.

www.DELFI.lt
 
144
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Technologijos

Geri „PlayStation 4“ pardavimai krauna „Sony“ turtus (11)

2014 liepos mėn. 31 d. 15:06
Japonijos technologijų milžinė „Sony“ ketvirtadienį pranešė apie pirmąjį ketvirtį užregistruotą geresnį nei tikėtasi pelną - ypač bendrovei padėjo silpna Japonijos valiuta ir aktyvūs PS4 žaidimų konsolės pardavimai. Apie tai praneša BBC.

Pasirodys „HTC One (M8)“ versija ir su „Windows Phone“ sistema (4)

2014 liepos mėn. 31 d. 14:51
HTC ketina išleisti dabartinio flagmano „One (M8)“ versiją, kurioje bus įdiegta operacinė sistema „Windows Phone“, praneša puslapis „Engadget“.

Visorių parke išdygs atsinaujinęs VU Matematikos ir informatikos fakultetas (10)

2014 liepos mėn. 31 d. 12:07
Sostinės Visorių informacinių technologojų parke netrukus iškils naujas Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakulteto (VU MIF) pastatų kompleksas. Naujajame komplekse įsikurs šiuolaikinius mokslo reikalavimus atitinkančios fakulteto auditorijos, laboratorijos bei biblioteka. Bendra projekto vertė – apie 85,5 mln Lt.

Danijos inžinieriai su trenksmu pasiekė naują duomenų perdavimo spartos rekordą (7)

2014 liepos mėn. 31 d. 11:58
Danijos technikos universiteto Didelės spartos šviesolaidinės komunikacijos grupės inžinieriai pasiekė naują pasaulio rekordą: jie sugebėjo pasiekti net 43 terabitų per sekundę duomenų perdavimo spartą naudojant vieną lazerinį siųstuvą. Ankstesnis rekordas – 32 Tb/s – buvo pasiektas Karlsruhės technologijų instituto (Vokietija) mokslininkų.

„Samsung Electronics“ žvaigždė leidžiasi, pelnas traukiasi (9)

2014 liepos mėn. 31 d. 10:10
Išmaniųjų telefonų rinkos lyderės „Samsung Electronics Co Ltd“ pelnas antrąjį metų ketvirtį sumažėjo 20 proc., tai daugiausia lėmė išmaniųjų telefonų pardavimų augimo lėtėjimas ir stipri Korėjos valiuta. Apie tai praneša BBC. Grynasis bendrovės pelnas balandžio-birželio mėnesiais siekė 6,25 trilijono vonų (6,1 milijardo JAV dolerių), tuo tarpu analogišku laikotarpiu prieš metus jis siekė 7,77 trln. vonų. Palyginti su ankstesniu metų ketvirčiu, bendrovės pelnas sumažėjo 17 procentų.