Antipiratų pergalė: nuteistas filmus internete platinęs verslininkas

 (144)
Internete neteisėtai užsienio kūrėjų filmus platinęs Utenos verslininkas ir jo pagalbininkė pripažinti kaltais – teismas nurodė jiems nemokamai eiti dirbti viešųjų darbų. Be to, jie Lietuvos antipiratinės veiklos asociacijai (LANVA) privalės sumokėti 45 tūkst. Lt kompensaciją.
Programinės įrangos piratas
Programinės įrangos piratas
© Shutterstock nuotr.

Dar didesnę žalą iš jų civiline tvarka gali prisiteisti Holivudo filmų kūrėjai.

Žala LANVA turėtų būti atlyginta artimiausiu metu, nes teismas yra areštavęs iš nusikalstamų veikų gautas lėšas – daugiau kaip 61 tūkst. Lt. Iš šios sumos padengus ieškinį, likusi suma bus konfiskuota valstybei.

Teismas taip pat konfiskavo verslininkui priklausantį nešiojamą kompiuterį bei jo pagalbininkei priklausantį kompiuterio sisteminį bloką.

Vienos Utenos bendrovės vadovas ir vienintelis akcininkas filmus platino internetiniame puslapyje filmai.us. LANVA pirmininkas Vytas Simanavičius sakė, kad svetainės vardą (domeną) verslininkas jau pardavė kitam asmeniui, kuris analogišką veiklą tęsia iki šiol.

„Bus nauja byla ir naujas ieškinys“, – patikino V. Simanavičius.

Tuo tarpu buvęs svetainės savininkas ir jo pagalbininkė buvo pripažinti kaltais, nes, pažeisdami Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo nuostatas, neturėdami autorių ir gretutinių teisių subjekto ar jų tinkamai įgalioto asmens leidimo, nuo 2008-ųjų lapkričio 16-osios iki 2009-ųjų gruodžio 3-osios išplatino 74 tūkst. 368 filmų kopijas. Iš jų – beveik 70 tūkst. filmų kopijų internete patalpino verslininko pažįstama.

Jai svetainės savininkas per du kartus sumokėjo 500 Lt. Tiesa, atlikdamas pavedimus per elektroninę bankininkystę verslininkas nurodė, kad 200 Lt jai perveda kaip dovaną, o likusius 300 Lt – „už gražias akis“.

LANVA teigia, kad išplatintų filmų kopijų mažmeninė kaina sudarė daugiau kaip 736 tūkst. Lt.

Filmus parsisiųsti galėdavo tik registruoti svetainės klientai, už siuntimą taip pat privalėję sumokėti nustatytą mokestį.

Nuteistieji teismo prašė juos atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą, tačiau teisėjai tokį prašymą atmetė kaip nepagrįstą.

Teismas nusprendė, kad dabar jau buvęs svetainės savininkas turės 6 mėnesius dirbti viešuosius darbus (kas mėnesį po 30 val.), o jo pagalbininkei visuomenės labui teks dirbti 4 mėn. (po 20 val. per mėnesį).

LANVA nuteistiesiems iš pradžių buvo pareiškusi 130 tūkst. Lt ieškinį (Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatyme numatyta maksimalaus dydžio kompensacija), tačiau vėliau sutiko su svetainės savininku sumą sumažinti iki 45 tūkst. Lt.

www.DELFI.lt
Registruoti (0) Anonimiški (144)
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Technologijos

„Google“ pristatė bendrą virtualios realybės produktą su „GoPro“ (1)

Veiksmo kamerų gamintoja „GoPro Inc“ ir „Google Inc“ pristatė virtualios realybės sistemą, kuriai naudojama 16 kamerų ir „Google“ programinė įranga. Ant šalmo ir kūno tvirtinamas „GoPro“ vaizdo kameras mėgsta ekstremalaus sporto entuziastai, o dabar naujoji „GoPro“ sistema naudos „Google“ naująją „Jump“ sistemą, kad sukurtų 360 laipsnių vaizdą.

Lietuvių sukurtas „Pixelmator“ – jau ir išmaniuosiuose telefonuose (18)

Grafinių vaizdų apdorojimo programa „Pixelmator“, kurią galima pavadinti „biudžetine „Photoshop“ versija“, iš pradžių buvo sukurta „Apple“ kompiuteriams – įrenginiams su santykinai dideliais ekranais ir „Mac OS“ operacine sistema. Praėjusių metų spalį buvo pristatyta nauja „Pixelmator“ versija planšetiniams kompiuteriams „iPad“. O dabar programėlės kūrėjai žengė paskutinį žingsnį ekrano mažėjimo kryptimi – pasiūlė „Pixelmator“ telefonams „iPhone“.

„Google“ parodė naujos kartos „Android M“ operacinę sistemą (16)

Konferencijoje „Google I/O“ buvo pristatyta nauja mobiliosios operacinės sistemos versija kodiniu pavadinimu „Android M“. Priešingai nei pernykščiame „Android L“, kuriame „Google“ pritaikė naują „Material Design“ sąsajos dizainą ir įdiegė 64 bitų skaičiavimų palaikymą, kuriant naują operacinę sistemą pagrindinės pastangos bus skirto jos optimizavimui.

„Žaidimų naujienos“: NBA 2K16 (2)

Sveiki Geimeriai. Šiandiena papasakosime apie NBA 2K16, Cortana ir dar šį bei tą. Žiūrim…

„Apple“ dizaino guru J. Ive'ui sukurtos naujos pareigos

Dizaino guru Jonathanas Ive'as, kuris daugelį metų buvo atsakingas už gerai pažįstamą, minimalistinį „Apple“ produktų dizainą, paliko „Apple“ vyriausiojo viceprezidento, atsakingo už dizainą, postą. Vietoj to jis užėmė specialiai jam sukurtas dizaino vyriausiojo direktoriaus (Chief Design Officer) pareigas.