Antipiratų pergalė: nuteistas filmus internete platinęs verslininkas

 (144)
Programinės įrangos piratas
Programinės įrangos piratas
© Shutterstock nuotr.

Internete neteisėtai užsienio kūrėjų filmus platinęs Utenos verslininkas ir jo pagalbininkė pripažinti kaltais – teismas nurodė jiems nemokamai eiti dirbti viešųjų darbų. Be to, jie Lietuvos antipiratinės veiklos asociacijai (LANVA) privalės sumokėti 45 tūkst. Lt kompensaciją.

Dar didesnę žalą iš jų civiline tvarka gali prisiteisti Holivudo filmų kūrėjai.

Žala LANVA turėtų būti atlyginta artimiausiu metu, nes teismas yra areštavęs iš nusikalstamų veikų gautas lėšas – daugiau kaip 61 tūkst. Lt. Iš šios sumos padengus ieškinį, likusi suma bus konfiskuota valstybei.

Teismas taip pat konfiskavo verslininkui priklausantį nešiojamą kompiuterį bei jo pagalbininkei priklausantį kompiuterio sisteminį bloką.

Vienos Utenos bendrovės vadovas ir vienintelis akcininkas filmus platino internetiniame puslapyje filmai.us. LANVA pirmininkas Vytas Simanavičius sakė, kad svetainės vardą (domeną) verslininkas jau pardavė kitam asmeniui, kuris analogišką veiklą tęsia iki šiol.

„Bus nauja byla ir naujas ieškinys“, – patikino V. Simanavičius.

Tuo tarpu buvęs svetainės savininkas ir jo pagalbininkė buvo pripažinti kaltais, nes, pažeisdami Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo nuostatas, neturėdami autorių ir gretutinių teisių subjekto ar jų tinkamai įgalioto asmens leidimo, nuo 2008-ųjų lapkričio 16-osios iki 2009-ųjų gruodžio 3-osios išplatino 74 tūkst. 368 filmų kopijas. Iš jų – beveik 70 tūkst. filmų kopijų internete patalpino verslininko pažįstama.

Jai svetainės savininkas per du kartus sumokėjo 500 Lt. Tiesa, atlikdamas pavedimus per elektroninę bankininkystę verslininkas nurodė, kad 200 Lt jai perveda kaip dovaną, o likusius 300 Lt – „už gražias akis“.

LANVA teigia, kad išplatintų filmų kopijų mažmeninė kaina sudarė daugiau kaip 736 tūkst. Lt.

Filmus parsisiųsti galėdavo tik registruoti svetainės klientai, už siuntimą taip pat privalėję sumokėti nustatytą mokestį.

Nuteistieji teismo prašė juos atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą, tačiau teisėjai tokį prašymą atmetė kaip nepagrįstą.

Teismas nusprendė, kad dabar jau buvęs svetainės savininkas turės 6 mėnesius dirbti viešuosius darbus (kas mėnesį po 30 val.), o jo pagalbininkei visuomenės labui teks dirbti 4 mėn. (po 20 val. per mėnesį).

LANVA nuteistiesiems iš pradžių buvo pareiškusi 130 tūkst. Lt ieškinį (Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatyme numatyta maksimalaus dydžio kompensacija), tačiau vėliau sutiko su svetainės savininku sumą sumažinti iki 45 tūkst. Lt.

www.DELFI.lt
 
144
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Technologijos

„Žaidimų naujienos“: paskelbta kada GTA 5 atkeliaus į naujas konsoles ir kompiuterius (7)

2014 rugsėjo mėn. 15 d. 20:38
Žaidimas „Grand Theft Auto V“
Gamintojo nuotr.
Šiandien „Žaidimų naujienose“ žiūrėkite: „Sony“ ir toliau lenkia „Microsoft“ naujų konsolių pardavimuose; Tikėtina, kad „Assassin‘s Creed“ filme išvysime ir Robertą Downey Jr.; korporacija „Microsoft“ testuoją galimybę žaisti „Xbox 360“ ir „One“ žaidimus tiesiog naršyklės lange.

„Microsoft“ ateitis: telefonai be „Nokia“, „Windows“ be „Phone“ (33)

2014 rugsėjo mėn. 12 d. 15:58
Ne paslaptis, kad naujoji „Microsoft“ vadovybė gana šaltai žiūri į kompanijos „Nokia“ prekinį ženklą mobilių įrenginių segmente. Funkcionalūs mobilieji telefonai „Asha“ jau greitai pateks į istorijos sąvartyną, o kai kurie ekspertai ne kartą teigė, jog „Microsoft“ ketina palaidoti ir prekinį ženklą „Lumia“.

Programuotojo profesinės šventės ritualas: lenktynės, muštynės ir pasišaudymai (66)

2014 rugsėjo mėn. 13 d. 08:05
Tautrimas Pajarskas (V. Vosyliūtės nuotr.)
Daugelis profesijų turi savo stereotipus: mokslininkas – akiniuotas, apšepęs, su murzinu chalatu, kurio kišenėje – bent šeši rašikliai, žurnalistas – landus ir įkyrus liesas žmogelis, neduodantis ramybės savo nesąmoningais klausimais, o programuotojas – dienos šviesos nematantis sutvėrimas, siurbiantis energiją tiesiai iš kompiuterio ekrano.

Bendrovei „Hewlett-Packard“ - milžiniška bauda už bandymą dirbti Rusijoje įprastu būdu (4)

2014 rugsėjo mėn. 12 d. 12:01
Bendrovei „Hewlett-Packard“ - milžiniška bauda už bandymą dirbti Rusijoje įprastu būdu
AP/Scanpix
JAV teismas nubaudė kompiuterių gamintojos „Hewlett-Packard“ (HP) padalinį 58,7 mln. dolerių bauda dėl kaltinimų Maskvos valdininkų papirkinėjimu. Apie tai informuoja AFP.

Bibliotekoms - daugiau laisvės skaitmeninant knygas (6)

2014 rugsėjo mėn. 12 d. 10:11
Skaitmeninės knygos
AP/Scanpix
ES Teisingumo Teismas pateikė autorių teisių direktyvos išaiškinimą dėl bibliotekų turimų knygų suskaitmeninimo. Pagal jį, bibliotekos turi teisę savo elektroniniuose terminaluose pateikti skaitytojams bibliotekose esančius leidinius skaitmeniniu formatu, papildomai neprašant autoriaus ar leidyklos leidimo tai daryti. Tačiau tuo atveju, jei medžiagą skaitytojas nori atsispausdinti ar perkelti į nešiojamąją atminties laikmeną, gali būti renkamas mokestis.