5 šalys, kuriose 2016-ais buvo sparčiausias viešasis „Wi-Fi“viena jų - Lietuva

 (30)
Wi-Fi“ technologija gyvuoja vos porą dešimtmečių, bet sparčios viešosios prieigos poreikis per keletą pastarųjų metų dar labiau padidėjo.
© AFP / Scanpix

Dabar įvairiais įrenginiais galima nesunkiai prisijungti prie interneto iš bet kuriame pasaulio kampelyje veikiančio viešosios interneto prieigos taško.

Tokių taškų, kaip teigia kai kurie analitikai, gali net aštuoniskart padaugėti, taigi, 2018 m. visame pasaulyje tikriausiai veiks net 300 mln. interneto taškų.

Reikia pripažinti, kad didėjantis poreikis susijęs ne vien su interneto taškų skaičiumi, bet ir su ryšio sparta.

Svarbu, kad prisijungti prie interneto pavyktų greitai, o duomenys būtų perduodami kone iš karto – juk vis dažniau tenka vykdyti tiesiogines transliacijas arba didelio duomenų kiekio mainus, tai nusiunčiant duomenis į įvairius įrenginius, tai juos atsisiunčiant.

Daugelis šioje srityje besispecializuojančių įmonių yra Jungtinėse Valstijose. Nors inovacijų jose diegiama išties nemažai, tačiau sprendžiant iš viešojo „Wi-Fi“ greičio, nuo pasaulio lyderių Jungtinių Valstijų tiekėjai gerokai atsilieka.

Startuolio „RottenWifi“ duomenimis, šalių, kuriose užfiksuotas didžiausias vidutinis duomenų atsisiuntimo per „Wi-Fi“ greitis, sąraše Jungtinėms Valstijoms tenka tik 19 vieta. Toliau išvardytos penkios šalys, kuriose 2016 metais veikė sparčiausios prieigos viešojo „Wi-Fi“ interneto taškai.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Technologijos

„Kalašnikov“ ruošiasi ateities karui: kuria naujas sistemas (139)

Ginklų gamintojas „Kalašnikov“ nori pademonstruoti, kad geba kurti aukštųjų technologijų sistemas, tinkamas ateities karui. Dabar kompanija kuria robotizuotą ginklų sistemą, galinčią priimti sprendimus ir iš jų mokytis.

Žada naujų darbo vietų: reikės prižiūrėti nesergančius ir nestreikuojančius (13)

Pramonė neišvengiamai turi pereiti prie robotizacijos, kad didėtų darbų efektyvumas, atliekamų užduočių tikslumas ir užtikrinamas saugumas, tikina ekspertai. Raminama, kad robotizacija lems ir naujų darbo vietų kūrimą.

„Microsoft“ atsisakys legendinės programos (20)

Daug kam žinoma, ne vieną dešimtmetį naudota pagrindines funkcijas turinti vaizdo redagavimo programa „Microsoft Paint“ skaičiuoja paskutines dienas.

„Žaidimų naujienos“: „Atari“ konsolė ir nauji „Telltale“ projektai

Šiandien laidoje pakalbėsime apie naują „Atari“ konsolę, naujus „Telltale“ projektus, užbanintą PUBG streamerį, „Far Cry 5“ istorijos trukmę ir apie kitas naujienas iš žaidimų industrijos.

Paskelbti naujausi atlyginimų vidurkiai: kiek uždirba išgirtieji specialistai (177)

Technologijų ir mokslo sektoriaus įmonės gali pasigirdi dideliais atlyginimais. „Sodros“ paskelbti birželio duomenis apie vidutinius atlyginimus leidžia pamatyti, kur mokamos didžiausios algos. Jų dydis skelbiamas neatskaičius mokesčių.