5 šalys, kuriose 2016-ais buvo sparčiausias viešasis „Wi-Fi“viena jų - Lietuva

 (30)
Wi-Fi“ technologija gyvuoja vos porą dešimtmečių, bet sparčios viešosios prieigos poreikis per keletą pastarųjų metų dar labiau padidėjo.
© AFP / Scanpix

Dabar įvairiais įrenginiais galima nesunkiai prisijungti prie interneto iš bet kuriame pasaulio kampelyje veikiančio viešosios interneto prieigos taško.

Tokių taškų, kaip teigia kai kurie analitikai, gali net aštuoniskart padaugėti, taigi, 2018 m. visame pasaulyje tikriausiai veiks net 300 mln. interneto taškų.

Reikia pripažinti, kad didėjantis poreikis susijęs ne vien su interneto taškų skaičiumi, bet ir su ryšio sparta.

Svarbu, kad prisijungti prie interneto pavyktų greitai, o duomenys būtų perduodami kone iš karto – juk vis dažniau tenka vykdyti tiesiogines transliacijas arba didelio duomenų kiekio mainus, tai nusiunčiant duomenis į įvairius įrenginius, tai juos atsisiunčiant.

Daugelis šioje srityje besispecializuojančių įmonių yra Jungtinėse Valstijose. Nors inovacijų jose diegiama išties nemažai, tačiau sprendžiant iš viešojo „Wi-Fi“ greičio, nuo pasaulio lyderių Jungtinių Valstijų tiekėjai gerokai atsilieka.

Startuolio „RottenWifi“ duomenimis, šalių, kuriose užfiksuotas didžiausias vidutinis duomenų atsisiuntimo per „Wi-Fi“ greitis, sąraše Jungtinėms Valstijoms tenka tik 19 vieta. Toliau išvardytos penkios šalys, kuriose 2016 metais veikė sparčiausios prieigos viešojo „Wi-Fi“ interneto taškai.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Technologijos

Grįžo į Lietuvą ir ruošia pagalbą sergančių depresija artimiesiems (22)

Su 24-erių audiovizualinės produkcijos profesionale, studijas baigusia Estijoje Lina Vonsavičiūte susitikti nėra paprasta: mergina Lietuvoje turi įdomų darbą ir dirba daug. Kartu ji gilina žinias ir informacinių technologijų srityje, nes turi su šia sritimi susijusių planų.

Baisi prognozė: 2040-aisiais nusikals robotai - kaip bausime? (11)

Sveiki atvykę į 2017-uosius: įmantrūs algoritmai ne tik prognozuoja, bet ir padeda išaiškinti žmonių įvykdytus nusikaltimus, numato teismo bylų baigtį ir atlieka dalį šias bylas nagrinėjančių teisininkų darbo. Spėjama, kad 2040-aisiais dėl nemažos dalies pasaulyje įvykdomų nusikaltimų galėsime kaltinti būtent robotus.

Lietuva laimėjo galimybę steigti centrą išmaniam gyvenimui: naujo pastato nebus, pritrauks protų

Lietuva laimėjo galimybę steigti pirmąjį Baltijos regione informacinių ir komunikacijos technologijų (IKT) kompetencijų centrą, kuriame bus kuriami produktai ir paslaugos išmaniam gyvenimui.

J. Antulis: ilgai lauktas finansavimas išradėjams - su skaudžia žinia (2)

Lietuvos išradėjai kiekvienus metus pasitinka ir su viltimis, ir su nuogąstavimais, laukdami žinių dėl valstybės paramos intelektinės nuosavybės teisių apsaugai tarptautiniu mastu. Paramos programa kaskart sudaroma iš naujo, nuolat keičiasi ir jos skyrimo taisyklės.

To dar nebuvo: žmonės masiškai keliasi į miestus, o kas toliau? (85)

Į Lietuvą gegužę atvyksiantis Europos Komisijos pirmininko pavaduotojas Marošas Ševčovičius turi daug papasakoti apie žmonių migraciją į miestus ir pastarųjų transformaciją.