5 šalys, kuriose 2016-ais buvo sparčiausias viešasis „Wi-Fi“viena jų - Lietuva

 (30)
Wi-Fi“ technologija gyvuoja vos porą dešimtmečių, bet sparčios viešosios prieigos poreikis per keletą pastarųjų metų dar labiau padidėjo.
© AFP / Scanpix

Dabar įvairiais įrenginiais galima nesunkiai prisijungti prie interneto iš bet kuriame pasaulio kampelyje veikiančio viešosios interneto prieigos taško.

Tokių taškų, kaip teigia kai kurie analitikai, gali net aštuoniskart padaugėti, taigi, 2018 m. visame pasaulyje tikriausiai veiks net 300 mln. interneto taškų.

Reikia pripažinti, kad didėjantis poreikis susijęs ne vien su interneto taškų skaičiumi, bet ir su ryšio sparta.

Svarbu, kad prisijungti prie interneto pavyktų greitai, o duomenys būtų perduodami kone iš karto – juk vis dažniau tenka vykdyti tiesiogines transliacijas arba didelio duomenų kiekio mainus, tai nusiunčiant duomenis į įvairius įrenginius, tai juos atsisiunčiant.

Daugelis šioje srityje besispecializuojančių įmonių yra Jungtinėse Valstijose. Nors inovacijų jose diegiama išties nemažai, tačiau sprendžiant iš viešojo „Wi-Fi“ greičio, nuo pasaulio lyderių Jungtinių Valstijų tiekėjai gerokai atsilieka.

Startuolio „RottenWifi“ duomenimis, šalių, kuriose užfiksuotas didžiausias vidutinis duomenų atsisiuntimo per „Wi-Fi“ greitis, sąraše Jungtinėms Valstijoms tenka tik 19 vieta. Toliau išvardytos penkios šalys, kuriose 2016 metais veikė sparčiausios prieigos viešojo „Wi-Fi“ interneto taškai.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Technologijos

Skelbimų portaluose patiklius žmones vilioja nuteistieji (8)

Skelbimai, kuriuose pigiau parduodami daiktai ar nuomojami butai dažnu atveju gali būti sukčių pinklės, įspėja policija.

Didžioji Britanija spaus interneto kompanijas kovoti su ekstremaliu turiniu (1)

Didžioji Britanija svarsto įvairias galimybes, siekiant priversti interneto kompanijas kovoti su jų puslapiuose talpinamu ekstremaliu turiniu, interviu BBC televizijai teigė saugumo ministras Benas Wallace'as.

IT saugumo ekspertas įspėja: netrukus Lietuva gali tapti taikiniu (129)

Vienas iš kibernetinės apsaugos bendrovės „CyberGym“ steigėjų ir vadovas Ofiras Hasonas viešėdamas Vilniuje kalbėjo apie kibernetines atakas ir ragino su grėsmėmis susipažinti iš anksto, kad su jomis susidūrus nekiltų panika.

Vaikai ir išmaniosios technologijos: kur yra aukso vidurys? (1)

Ne vienas esame girdėję istorijų apie tai, kaip vaikai patys įsijungia mėgstamą kompiuterinį žaidimą arba animacinį filmuką, nors dar net dorai kalbėti nemoka. O mokyklinio amžiaus vaikų turintiems tėvams tikrai teko girdėti maldavimų nupirkti naujausio modelio telefoną, nes tokius jau turi klasės draugai.

„Facebook“ įkūrėjas gavo Harvardo universiteto garbės diplomą (3)

Praėjus 13 metų po mestų studijų Harvardo universitete socialinio tinklo „Facebook“ įkūrėjas Markas Zuckerbergas ketvirtadienį pagaliau gavo šios mokslo įstaigos diplomą.