Sugalvota Lietuvoje

Sukūrė tobulą sprendimą ieškantiems būsto, bet nemėgstantiems vaikščioti (2)

2017 birželio mėn. 7 d. 17:38
Sukūrė tobulą sprendimą ieškantiems būsto, bet nemėgstantiems vaikščioti
Bendrovės nuotr.
Lietuvių IT projektuotojai „Data Dog“ yra įsikūrę Kaune, bet sukūrė Australijos nekilnojamo turto platformą „IbuildNew”, kuri padeda išsirinkti namus juos apžiūrėjus virtualiai.

Patikėję lietuviško plaktuvo sėkme žmonės sumokėjo 92 tūkst. eurų (51)

2017 birželio mėn. 6 d. 20:47
Patikėję lietuviško plaktuvo sėkme žmonės sumokėjo 92 tūkst. eurų
Bendrovės archyvas
Išmanų maisto ir gėrimų plaktuvą „Millo“ sukūrę ir užpatentavę lietuviai prieš mėnesį pradėjo rinkti pinigus sutelktinio finansavimo (angl. crowd funding) platformoje „Kickstarter“ ir per 30 dienų pasiekė užsibrėžtą tikslą. Kūrėjai pritraukė užsakymų už daugiau nei 80 tūkst. svarų sterlingų (92 tūkst. eurų).

Į kosmosą turėtų kilti dar vienas lietuviškas palydovas (4)

2017 birželio mėn. 3 d. 15:15
Palydovas Lituanica Sat-2
Bendrovės nuotr.
Birželio pabaigoje iš Indijos su raketa į orbitą turėtų išskrieti Vilniaus universiteto (VU) mokslininkų ir bendrovės „NanoAvionics“ sukurtas palydovas „Lituanica SAT-2“.

Lietuviai dirba su „Google“ saulės elektrinių parku Belgijoje (5)

2017 gegužės mėn. 23 d. 23:44
Saulės elektrinių Danijoje parkai
Bendrovės archyvas
Vietą tarptautinėje rinkoje atradę lietuviai, saulės elektrinių projektuotojai „Detra Solar“, vertina bendrovių „Google“ ir „Aston Martin“ statomus saulės elektrinių parkus.

Neįtikėtinas lietuvių išradimas: kaip tamsiausią naktį gatves apšviesti su Saule (62)

2017 gegužės mėn. 8 d. 09:43
Neįtikėtinas lietuvių išradimas: kaip tamsiausią naktį gatves apšviesti su Saule
Kauno savivaldybė
Be dirbtinės šviesos tiesiog neįsivaizduojame savo gyvenimo – namuose, biuruose, parduotuvėse, gatvėse ir parkuose vakarais ir naktimis šviečia milijonai žiburiukų, tačiau pasauliniu mastu tam reikia kolosalaus kiekio elektros energijos. Elektros energija ne tik kainuoja didelius pinigus, bet dažnai jos gamyba gan stipriai teršia aplinką.

Pagaminę dirbtinę rageną, Lietuvių mokslininkai kuria prielaidas nerviniams pažeidimams gydyti (3)

2017 balandžio mėn. 22 d. 09:04
Lietuvių mokslininkų komanda dirba su dirbtiniais baltymais, iš jų ne tik gamindami dirbtines ragenas, bet ir sudarydami prielaidas ateityje gydyti odos ir net nervinių audinių pažeidimus. Taip pat – auginti organoidus, kurie ateityje galėtų būti sėkmingai panaudoti vaistų, kosmetikos, buitinės chemijos išbandymams.

Sukūrė papuošalą – pagalbos mygtuką (26)

2017 balandžio mėn. 10 d. 18:15
Papuošalas - pagalbos mygtukas Amuleto
Autoriaus archyvas
Dovilė ir Mindaugas Butnoriai prieš 2-ejus metus pradėjo kurti mobilų pagalbos mygtuką – papuošalą, kuris leistų greitai išsikviesti pagalbą.

Labai skubantiems - būdas greitai atvėsinti gėrimus (8)

2017 balandžio mėn. 7 d. 16:35
plieno kamuoliukai, C&TE nuotr.
KTU archyvas
Šešios gimnazistės iš Alytaus rajono Daugų Vlado Mirono gimnazijos sukūrė šilumą sugeriančius nerūdijančio plieno kamuoliukus, padedančius greitai atvėsinti karštus gėrimus.

Norvegai perka bendraujančias lietuviškas pašto dėžutės (6)

2017 kovo mėn. 17 d. 10:37
Norite, kad fizinė pašto dėžutė pati praneštų apie gaunamus laiškus ir siuntas? Daiktų interneto srityje besispecializuojanti kauniečių įmonė „Singletonas“ turi gerą žinią išmaniųjų daiktų entuziastams – Skandinavijos rinką išvydo lietuvių kurtos „komunikuojančios“ pašto dėžutės.

Lietuvoje pagamintas 4 mln. eurų vertės lazeris (57)

2017 kovo mėn. 8 d. 14:05
lazerinė sistema „Sylos“
Bendrovės archyvas
„Eksplos“ ir „Šviesos Konversijos“ konsorciumas pagamino ypač didelės galios ultrasparčiųjų impulsų lazerį: 4 teravatų smailinės galios lazerinė sistema „Sylos“ sukurta Vengrijos lazerių tyrimo centro ELI-ALPS užsakymu.

Lietuvio išradimas: čia sulaukė piktų komentarų, užsienyje - pinigų (56)

2017 kovo mėn. 1 d. 10:09
Parkis, bendrovės nuotr.
Bendrovės archyvas
Lietuvių išradimas - vertikalaus dviračių parkavimo įrenginys „Parkis“ sudomino pasaulio dviratininkus. Atsitiktinai ekonomistui Broniui Raubai kilusi idėja tautiečių iš karto nesužavėjo, tačiau sudomino užsieniečius ir teko susirūpinti efektyvesne išradimo apsauga: paduoti ne tik nacionalinę patento paraišką Lietuvoje, bet ir rūpintis apsauga tarptautiniu mastu.

Ant šokolado viršelio galite pamatyti pažįstamą veidą (8)

2017 vasario mėn. 16 d. 11:54
KTU studentai sukūrė šokolado pakuotes
KTU archyvas
Daugelis nustebtų sužinoję, kad įmonės „Choco Group“ gaminamiems šokoladams pakuotes sukūrė KTU studentai.

Lietuviai, parduodantys unikalią technologiją (5)

2016 lapkričio mėn. 11 d. 09:17
Lietuviai, parduodantys unikalią technologiją
Bendrovės nuotr.
Lietuvos lazerių pramonė – pasididžiavimo šaltinis. Bent po 15 proc. kasmet augančio sektoriaus įmonės yra lietuviško kapitalo ir puikiai išnaudoja šalies ugdomą akademinį potencialą. Bet ar tikrai lietuviams jau pavyko sukurti lazerių šalies įvaizdį užsienyje? Kiek dar yra vietos plėtrai ir ar jos užtenka perspektyviems startuoliams?

„Išmani Lietuva“ – didžiausias renginys apie šalies pasiekimus (1)

2016 spalio mėn. 26 d. 10:19
Didžiausia Nobelio viltis, CERN fizikas, misijos „Lietuva Mėnulyje 2018“ vadovas, moterų lyderystės skatintoja, 18-metis IT genijus ir kiti mokslo pasaulio lietuviai garsina mūsų šalies vardą ir keičia mokslo vaidmens visuomenėje suvokimo ribas, teigiama pranešime spaudai.

Artėjantys pokyčiai: mokslininkai išsprendė slidžių kelių problemą (37)

2016 spalio mėn. 19 d. 09:56
Bendrovės „Baltkalis“ ir Kauno technologijos universiteto (KTU) mokslininkių bendradarbiavimo rezultatas – naujas, analogų neturintis, patentuotas ledo ir sniego tirpinimo mišinys „Ledo siaubas“.

Po Baltijos jūros ramybe slepiasi katastrofa: kyla grėsmė apsinuodyti (75)

2016 spalio mėn. 2 d. 11:10
Baltijos jūra yra viena labiausiai užterštų įvairiausiais teršalais jūrų pasaulyje. Didžiausia ekologinė problema yra cheminiai ginklai, palaidoti Baltijos jūroje po antrojo pasaulinio karo, kurie nėra izoliuoti ir dėl kurių korozijos kyla grėsmė, kad dar daugiau cheminių medžiagų pateks į aplinką.

Mokslininkai pasakė, kas pakeis tradicines baterijas (20)

2016 rugsėjo mėn. 25 d. 17:08
Baterijos
Organizatorių archyvas
Nors įprastų elektronikos maitinimo elementų – elektrocheminių baterijų ir akumuliatorių – ilgaamžiškumas netenkina šiandieninio vartotojo poreikių

Baigėsi vienas didžiausių Lietuvos mokslo renginių

2016 rugsėjo mėn. 16 d. 15:47
54 moksliniai tyrimai, apie 1500 svečių iš 30 šalių, 1300 verslo susitikimų ir specialiu kaklaraiščiu pasipuošęs Nobelio premijos laureatas – tokia trumpa rugsėjo 14-15 d. Vilniuje vykusio gyvybės mokslų forumo „Life Sciences Baltics 2016“ santrauka.

Atsakytas klausimas, kodėl lietuviškas pomidoras yra pats sveikiausias pasaulyje (94)

2016 rugsėjo mėn. 18 d. 09:22
Lietuvos tyrėjų atliktas tyrimas apie vartotojų elgseną pateko į mokslo leidinį tarptautinės rinkodaros srityje Journal of International Marketing. Trejus metus trukęs projektas nagrinėjo, kaip skiriasi vietinių ir užsienyje pagamintų prekių suvokiamas sveikumas.

Studentas sukūrė technologiją, gaminsiančią prietaisus ligoninėms

2016 rugsėjo mėn. 15 d. 09:53
Pusautomatis
VGTU nuotr.
Saugesnė medicinos prietaisų gamyba ir aukštesnės kokybės produktų užtikrinimas – tokį pokytį medicinos pramonėje užtikrina Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) studento Tomo Aksenavičiaus baigiamasis bakalauro studijų darbas.

Mokslininkai sukūrė asfaltą, sunaikinsiantį vairuotojų galvos skausmą (32)

2016 rugsėjo mėn. 7 d. 09:32
VGTU mokslininkų sukurtas asfalto mišinys
VGTU nuotr.
Provėžos ir duobės Lietuvos keliuose kelia galvos skausmą ne vienam vairuotojui – šią problemą spręsti žada Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) mokslininkai, sukūrę analogų Lietuvoje neturintį ilgalaikėms statinėms apkrovoms atsparų asfalto mišinį.

Užsimojo plačiai: lietuviai siekia pirmieji pasėti gyvybę Mėnulyje (72)

2016 rugpjūčio mėn. 20 d. 15:07
Mikalojus Brazdžiūnas
R.Guigos nuotr.
„Kol jaunas, o broli, sėk pasėlio grūdus“, − tokiais žodžiais Lietuvos himno autorius Vincas Kudirka eilėraštyje „Labora!“ ragino jaunimą darbuotis tautos labui. Vargu ar jis galėjo įsivaizduoti, kad po 150 metų jauni tautiečiai pasėlio grūdą sės Mėnulyje.

Mokslininkai kovoja su liga, griežtai ribojančia mitybą ir lemiančia smegenų vystymosi sutrikimus (1)

2016 rugpjūčio mėn. 8 d. 10:00
Vilniaus universiteto (VU) studentų komanda kuria metodą žarnyno bakterijų programavimui, kuris palengvins įgimta liga sergančių vaikų gydymą.

Astrofizikai paneigė tai, ką vadovėliuose mokėmės apie žvaigždes (37)

2016 rugpjūčio mėn. 7 d. 11:34
Spiečius 47 Tucanae
ESO nuotr.
Tiksliai nustatyta mūsų galaktikos žvaigždžių spiečių raida suteiktų daugiau žinių apie Visatos vystymąsi nuo Didžiojo sprogimo.

Mokslininkai paskelbė netikėtą išvadą: pavojingiausia – po statybų (20)

2016 liepos mėn. 15 d. 11:03
Statybos
KTU nuotr.
Kauno technologijos universiteto (KTU) Aplinkosaugos technologijos katedros mokslininkai atliko tyrimą, kuriuo siekta išsiaiškinti patalpų oro užterštumą gyvenamųjų pastatų atnaujinimo ir eksploatacijos metu.

Vieta, kurioje Lietuva pralenkė Latviją ir Estiją (32)

2016 liepos mėn. 16 d. 08:00
Lietuva, Latvija ir Estija – šalys, pasižyminčios itin didele perspektyva gyvybės mokslų srityje.

Lietuvoje sukurtas prietaisas iš žmonių atims nuobodų darbą (36)

2016 birželio mėn. 29 d. 17:14
Danijos-Lietuvos kapitalo bendrovė „Blue Ocean Robotics“ Lietuvoje sukūrė robotą „Bendsai“, kuris bus parduodamas kaip serijinis produktas. Jo kaina sieks 40,5 tūkst. eurų.

Liūdna tiesa: vėžys tampa atsparus „švitinimui“ (56)

2016 birželio mėn. 26 d. 08:09
Mokslininkai visame pasaulyje ieško efektyvių būdų kovai su vėžinėmis ląstelėmis. Dar prieš penkerius metus niekur nematytos technologijos vėžio tyrimams šiandien jau naudojamos lietuvių mokslininkų.

Lietuviai irgi kuria rūbus, padedančius mesti svorį ir sportuoti

2016 birželio mėn. 14 d. 11:26
LSU kuriami išmanieji rūbai
Organizatorių archyvas
Sparčiai tobulėjančios šiuolaikinės technologijos vis dažniau pasitelkiamos ir kuriant naujus išmaniuosius drabužius. Vieni iš jų atlieka apsauginę, pramoginę ar emocinę funkciją, kiti naudingi sveikatai, labai pagelbsti sportuojantiems žmonėms.

Sukūrė panacėją: žiemą taupo šilumos išlaidas, vasarą – gaivina (1)

2016 birželio mėn. 8 d. 15:51
Lietuvių sukurtos žaliuzės
KTU nuotr.
Lietuviai, kuriantys inovatyvius sprendimus, drąsiau naudojasi valstybės parama ir pasirūpina konkurencingų išradimų apsauga.