Baginių kalėjimas yra įlankoje prie Rusijos pietryčiuose esančio Nachodkos miesto, rašoma sciencealert.com. Rusijos prokurorai tiria, ar gyvūnai laikomi siekiant juos panaudoti neteisėtiems komerciniams tikslams. Juodojoje rinkoje viena orka kainuoja kelis milijonus dolerių.

Kaip praneša Rusijos naujienų svetainė VL.ru, kuriai pavyko gauti keletą nuotraukų iš Sredniaja įlankos, banginių kalėjimą saugo ginkluoti vyrai, kurie nuolat vaikšto aplink objektą, o gyvūnai laikomi povandeniniuose narvuose, suformuotuose iš tinklų.

Nepriklausomas rusų laikraštis „Novaja gazeta“ praneša, kad nelaisvėje laikoma apie 11 orkų ir 90 baltųjų delfinų. Pranešama, kad gyvūnai priklauso keturioms bendrovėms: „Oceanarium DV“, „Afalina“, „Bely Kit“ ir „Sochi Dolphinarium“. „Novaja gazeta“ informuoja, kad šių keturių bendrovių veikla praktiškai nereguliuojama, jos kontroliuoja visą jūrų gyvūnų gaudymo ir eksporto rinką.

Pagal tarptautinę teisę banginiai gali būti laikomi mokslo, švietimo ir kultūros tikslais, tačiau komercinis eksportas, kaip šiuo atveju įtariamas pardavimas Kinijos akvariumams ir pramogų parkams, yra griežtai draudžiamas.

Pasak „The Telegraph“, viena orka Kinijos juodojoje rinkoje gali kainuoti 6 mln. JAV dolerių ir daugiau. Nors Kinijoje jau yra apie 60 vandens pramogų parkų, dar keliasdešimt yra statomi.

„Gaudydami orkas tokiais mastais, mes rizikuojame prarasti visą šių gyvūnų populiaciją, – „The Telegraph“ sakė „Greenpeace“ tyrimų koordinatorius Oganes Targulyan. – Kvota dabar yra 13 gyvūnų per metus, tačiau niekas neatsižvelgia į tai, kad bent vienai gyvai sugautai orkai tenka viena gaudynių metu žuvusi orka“.

Nors tyrimas dėl šio banginių kalėjimo vis dar vyksta, pranešama, kad prieš tai kilusiame skandale dėl nelegalios banginių prekybos nustatyta, kad nuo 2013 iki 2017 m. neteisėtai iš Rusijos į Kiniją buvo išgabenta 15 orkų. Taip pat susirūpinta ir banginių laikymo sąlygomis. Vaizdo įraše matyti, kad baseinai yra per maži, taip pat nufilmuota, kaip banginiai perkeliami iš vienos vietos į kitą.

„Šie banginiai buvo sugauti 2018 m. Tariamai švietimo ir kultūros tikslais, bet iš tikrųjų tai yra nelegali prekyba, atnešanti didžiulį pelną“, – sakė O. Targulyan.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (77)