Rusai pasišovė išgelbėti pasaulį: tam naudos balistines raketas

 (126)
Rusijos mokslininkai atrado naujus būdus, kaip panaudoti šalies tarpžemyninių balistinių raketų perteklių.
Apofis
Apofis
© Scanpix nuotr.

Jie tvirtina, kad balistinės raketos bus panaudotos siekiant apsaugoti Žemę nuo tokių grėsmių kaip meteoritai ir asteroidai, grasinantys Žemei iš kosmoso, rašo „Techtimes.com“

Pranešime, kurį išplatino Rusijos naujienų agentūra „Tass“, rašoma, kad tyrėjų komanda, vadovaujama Sabito Saitgarayevo iš Raketų projektavimo biuro planuoja paversti raketas į sviedinius, galinčius sunaikinti prie Žemės artėjančius objektus, keliančius pavojų planetos saugumui.

Vienas tikslų būtų meteoroidai, kuriais vadinamos kosmoso uolų sankaupos, skriejančios aplink Saulę. Atskilusios šių asteroidų dalys kartais pasiekia ir Žemės atmosferą. Kai kurias jų atmosfera sunaikina, tačiau kitos išgyvena ir gali tapti planetos paviršių niokojančia jėga.

Tokiu pavyzdžiu laikomas Čeliabinsko meteoritas, nukritęs praėjusiais metais vasario 13 dieną. Jis sprogo apie 18 mylių virš Žemės paviršiaus, ir sukėlė smūgio bangą, suknežinusią daug pastatų langų ir sužeidusią apie 1 tūkst. 500 žmonių, gyvenančių toje teritorijoje.

Rusijos mokslininkai savo naujai sugalvotą būdą planuoja panaudoti sunaikindami asteroidą, vadinamą Apofiu (99942 Apophis). Remiantis mokslininkų pranešimais, prie Žemės jis turėtų priartėti 2036 m.

Nepaisant šių Rusijos agentūros ataskaitų, NASA jau spėjo patvirtinti, kad šis asteroidas Žemei pavojaus nekelia.

Tačiau rusų mokslininkai savo planų neatsižada ir tvirtina, kad jų pastangos gali būti naudingos.

www.DELFI.lt
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus
 
Naujienų prenumerata

Mokslas

Astronomai krapštosi pakaušius: užfiksuotas anomalus signalas (63)

Karačajaus-Čerkesijos respublikos (Rusija) teritorijoje veikiančiu radioteleskopu RATAN-600 darbavęsi astronomai netikėtai aptiko iš netolimos žvaigždės sklindantį signalą. Juo susidomėjo garsiosios nežemiškos gyvybės paieškų programos SETI mokslininkai.

Japonija pristatė mėnuleigį, sukurtą „Google“ „Lunar XPRIZE“ iššūkiui

Japonijos kosminių varžybų komanda „Hakuto“ pirmadienį pristatė mėnuleigį, skirtą ateinančiais metais įvyksiančiam konkursui „Lunar XPRIZE“, kurį remia „Google“. Japonų mėnuleigis yra 58 cm ilgio ir 36 cm aukščio, o sveria vos 4 kg. Tokio mažo svorio aparatą pagaminti pavyko naudojant naujausią anglies pluošto medžiagą, kuri paprastai naudojama lėktuvų gamyboje. Kiekviename mėnuleigio rate įdiegti varikliai, kad jis galėtų sklandžiai manevruoti Mėnulio paviršiuje.

Jeruzalėje - 3 tūkst. metų senumo karaliaus Dovydo laikų artefaktų ekspozicija

„Bible Lands“ muziejus Jeruzalėje rugpjūčio 29 d. suteikė išskirtinę galimybę žvilgtelėti į 3 tūkst. metų senumo artefaktų ekspoziciją. Šie istoriniai objektai archeologų rasti Khirbet Qeiyafa. Specialistų manymu, šioje vietovėje kadaise buvo biblijinis Shaarayim miestas, minimas istorijoje apie karaliaus Dovydo ir milžino Galijoto kovą.

Paaiškėjo, nuo ko mirė žmonių giminaitė Lucy (56)

Hominidas Lucy, prieš 3,2 mln. metų gyvenusi žmonių giminaitė, mirė smurtine mirtimi: iškritusi iš aukšto medžio, rodo nauja garsiųjų fosilijų analizė, kurios rezultatai, siūlantys dešimtmečių senumo mįslės įminimą, buvo paskelbti pirmadienį.

Sukurtas pirmasis pasaulyje visiškai minkštakūnis robotas (4)

Nors robotai dažniausiai kuriami iš metalo, tai nėra vienintelė galimybė. Mokslininkai pastaruoju metu kuria vadinamuosius minkštakūnius robotus, kurie yra lankstesni ir lengviau pritaikomi realiose situacijose.