Žmogaus kūnas yra labai judrus ir lankstus. Taip, mes negalime bėgti taip greitai kaip daugelis gyvūnų ar karstytis medžiais, tačiau visus mums reikalingus darbus nudirbame palyginti grakščiai. Taip yra dėl to, kad žmogaus raumenų sistema yra puikiai išvystyta. Bet ką apie ją žinote? Šiandien siūlome susipažinti su penkiais įdomiais ir linksmais faktais apie mūsų raumenis.
Sportininkas
© Vida Press

Anksčiau dalijomės penkiais įdomiais faktais apie žmogaus smegenis. Jos dažnai laikomos paslaptingiausiu žmogaus kūno organu, tačiau ar viską žinote apie raumenis? Pateikiame penkis įdomius, linksmus ir mažai žinomus faktus.

Raumenų masė sudaro iki 40 proc. visos kūno masės. Moterims šis rodiklis yra mažesnis – apie 23 proc. Žinoma, kuo daugiau riebalų žmogus užsiaugina, tuo šis procentas mažesnis. Tiesa, raumenys yra sunkesnis už riebalus. Beje, jei jau nusprendėte užsiauginti papildomos raumenų masės nudžiugsite sužinoję, kad užsiauginti raumenis trunka dvigubai trumpiau nei juos prarasti. Tai yra, jei metus sportuodami įgijote raumenų, praeis net du metai be sporto kol jie susitrauks iki buvusio dydžio.

Įvardinti stipriausią raumenį mūsų kūne nėra taip jau paprasta. Širdis be jokios abejonės yra ištvermingiausias mūsų turimas raumuo – ji be perstojo susitraukinėja visą mūsų gyvenimą. Kita vertus, liežuvis yra stipriausias mūsų raumuo pagal savo dydį. Bet jei žiūrėsime tik į raumenų pajėgumus tai stipriausias raumuo yra ir didžiausias pagal svorį – didysis sėdmens raumuo. Tiesa, mokslininkai ir paties žodžio „stipriausias“ nemėgsta, nes egzistuoja eilė skirtingų matavimo metodų. Ir akies vokus valdantys raumenys yra gana stiprūs, ir žandikaulio, ir gimdos, ir t. t.

Žmonės sąmoningai beveik niekada negali pilnai išnaudoti savo raumenų jėgos. Kai žmogų nutrenkia elektra, jis yra tarsi nusviedžiamas per visą kambarį. Tai, žinoma, padaro ne pati elektros energija, o žmogaus raumenys ir nieko panašaus normaliomis sąlygomis pakartoti neįmanoma. Pastebima, kad ir patekęs į ekstremalią situaciją, kuomet žmogaus kūne gausu adrenalino, jis yra žymiai stipresnis. Mokslininkai teigia, kad hipnozė ir savitaiga žmogų gali padaryti stipresniu tiesiog pašalinus dalį pasąmoningų apribojimų.

Vienam žingsniui žengti reikia apie 200 raumenų pagalbos. Žinoma, šis skaičius svyruoja, priklausomai nuo jūsų eisenos ir raumenų skaičiavimo. Bet kuriuo atveju, tai įrodo, kad vaikščiojimas yra itin naudingas žmogaus raumenų sistemai. Ir apskritai, saikingas sportas žmonių sveikatai yra naudingas, nors tais laikais, kai atsirado pirmieji sporto klubai, dalis gydytojų manė, kad tai tik pablogins visuomenės sveikatą. Buvo manoma, kad žmonės nesugebės saikingai sportuoti, per daug apkraus širdį ir užsiaugins neproporcingai daug raumenų masės. Prieš porą šimtų metų moterims raumeningi vyrai taip pat nelabai patiko, nes ryškūs raumenys buvo siejami su žemu statusu visuomenėje ir fiziniu darbu. Dabar, žinoma, moterų skonis vyrams yra visiškai kitoks.

Raumenys šildo mūsų kūną. Nors mes juos dažniausiai naudojame judėjimui ir kitoms fizinės užduotims atlikti, mūsų raumenys turi kur kas daugiau funkcijų. Pavyzdžiui, susitraukinėdami jie išskiria šilumą, kuri mums taip reikalinga. Raumenys sukuria iki 85 proc. visos mūsų kūno šilumos. Tai yra priežastis, kodėl kai šalta mes drebame – mūsų kūnas bando sušilti sutraukinėdamas raumenis. Raumenys taip pat dalyvauja virškino procese, stumdami maistą, palaiko kūno pusiausvyrą bei apsaugo vidaus organus.

Tiek faktų apie raumenis šį kartą. Mokslas žmogaus raumenyną vis dar aktyviai tyrinėja, todėl ateityje neabejotinai sužinosime dar daugiau.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
Naujienų prenumerata

Top naujienos

Kaimynų prekybos tinklas ruošiasi galingam spurtui Lietuvoje (19)

Latvijos statybinių medžiagų ir buities prekių parduotuvių tinklo „ Depo “ prekybos tinklas...

Perspėja: šių specialistų Lietuvoje jau ieškoma masiškai (598)

Nors valdžios atstovai vis kartoja, kad mokytojų skaičius Lietuvoje turi mažėti, situaciją darbo...

Turkijoje siaučia pavojingas virusas: vienas iš simptomų – pykinimas (17)

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) informuoja apie šių metų liepos ir rugpjūčio...

DELFI startuoja naujas kanalas Būstas (1)

Pagrindinis naujienų portalas DELFI skaitytojams pristato dar vieną gerą žinią. Jau nuo...

K. Girnius. Ar reikėtų „perkrauti“ santykius su Baltarusija? (32)

Pastarosiomis dienomis vis labiau rašoma apie Baltarusiją . Michailas Saakašvilis pasakė...

Archeologai patvirtino: pajūryje iš tiesų rastas kuršių piliakalnis

Archeologiniai tyrimai patvirtina, kad praėjusią vasarą Pajūrio regioniniame parke, vos už kelių...

Tragiška avarija Trakų rajone: susidūrė trys automobiliai, žuvo žmogus papildyta 10.11 (118)

Ketvirtadienį 06.41 valandą ryte Bendrajame pagalbos centre skubios pagalbos telefono numeriu 112...

Elito karai Rusijoje: eksministras tėškė kaltinimus V. Putino bendražygiui (55)

Rusijos valdžios elitų tarpusavio karai, apie kuriuos iki šiol kalbėjo tik stebėtojai, netikėtai...

Sumaištis Olandijoje: radijo stoties pastate buvo laikomi įkaitai atnaujinta 11.07 (13)

Olandų radijo stotyje 3FM keli žmonės buvo paimti įkaitais. Apie tai ketvirtadienį pranešė...